Cysta na Bartholiniho žľaze

lenus_m
13. aug 2017

Ahojte, presne pred mesiacom mi operovali cystu na bartholiniho zlaze, mala som tam silny zapal. Teraz mam presne mesiac po, a dostala som menstruaciu a citim tam bolest dole tam kde bola ta cysta, a take to je akoby stvrdnute. Je to normalne? Dufam, ze to neznamena, ze sa to vracia... Neviete mi nieco na to poradit, aby sa mi tam uz cysta neobjavila? Dakujem

monkijanacik
14. aug 2017

Ahojcek,ja som mala bartolinku velmi zapalenu,dr. ma chcel poslat na operaciu,ale vdaka mame som sa tomu vyhla,poradila mi horucu sprchu a za pomoci intimgelu som ju vytlacila,stacil palec a ukazovak,je to uz niekolko rokov,co to takto riesim aj po milovani s manzelom,nielenze ju vyprazdnim,ale je to bez bolesti a hlavne bez operacie,drzim palec🙂

lenus_m
autor
14. aug 2017

@monkijanacik prosim ta ako si to vytlacis? Lebo mam pocit ze po mesiaci sa mi tam znovu tvori hnis, uz druhy den ma to boli.. len neviem kadial to vytlacit ja to nemam narezane, sa to zahojilo

monkijanacik
14. aug 2017

Niekedy to sposobuju bakterie,vyustenie zlazy je pri vchode do posvy,takze chytis si vlastne velky pysk,palcom a ukazovakom,v mieste kde je bartolinka a budes ju vytlacat smerom k posve,je to ako vytlacat tubu s pastou,ked ucitis take slabe rupnutie ako pri tlaceni vyrazky,vies ze sa podarilo,ten otvor je hrozne malicky,chce to trpezlivost

monkijanacik
14. aug 2017

Mne to vlaste zacalo v lete,ked som travila hodiny jazdou na bajku,mala to aj kamoska,dost to obmedzovalo aj intimny zivot s partnerom,dufam,ze sa to uz nikdy nevrati.😉

katka1981
29. máj 2021

Dievcata prosim poradte z vlastnej skusenosti vyborneho lekara, kt. vam vyoperoval bartoliniho zlazu v BA alebo okolie. Velmi pekne dakujem.

natalie2109
19. jan 2023

ahojte, mam taky problem, dalsia skusenost s bartoliniho zlazou..vytvorila sa mi a potom sa zmensovala postupne no stale ju citim, uz neboli ale hrcka tam stale je , ostala tam a citim to ked sedim...neviem co to znamena..nechce zmiznut, nechce sa vstrebat a neboli..