Depresie a úzkosti aj počas užívania Valdoxanu a Magrilanu.

adrikaalex
1. jan 2020

Ahojte,vedeli by ste mi poradit ohladom depresie...beriem valdoxan dva tabletky vecer a magrilan dve tabletky rano...valdoxan beriem pravidelne od septembra a mafrilan pravidelne u cca 6 tyždnou.ale stale mam uzskoti nie stale ale sem tam...naladu nemam na nic...srdce mi bucha ako splasene obcas...zataz na hrudi...ani neurol mi nepomoze...som uz zufala...chcem byt zdrava...ako predtym...od kedy
beriem ten magrilan sa mi zda ze sa mi stav zhorsil...stale som smutna aj ked nemam na to dovod...chce sa mi len plakat...z nicoho sa neviem tesit
Pomozte mi.

daisylucky
1. jan 2020

@adrikaalex je mi luto, že to máš až tak zle, najlepšie by určite poradil odborník, psychiater. Dáko sa dat dokopy, napadá mi, že možno aj hospitalizácia a keď sa dáš trochu dokopy, tak určite aj psychoterapia môže pomôcť, teda aspoň mne pomáha.

adrikaalex
autor
1. jan 2020

@daisylucky chodim kazdy mesiac na kontrolu a lekarka nato nic...hospitalizacia urcite nie...mam male dieťa...a hanbila by som sa zato...😢

kajkag
1. jan 2020

@adrikaalex nie je hanba ležať na psychiatrii. Pomohli by ti🙂

vendula13
1. jan 2020

@adrikaalex adrika skús čaj Valeriana, tinkturu z Valeriany. V DM majú tablety valeriana.

katty2012
1. jan 2020

@adrikaalex zjavne ti liek/ lieky nesadli a zjavne to lekarka nema zaujem riesit. nie je lekar ako lekar, chce to rychlu zmenu...

adrikaalex
autor
1. jan 2020

@katty2012 uz dlho som brala ten valdoxan a bolo mi super...potom som ho prestala brat a o cca dva roky sa mi to vratilo...brala som ich nepravidelne...ako som chcela ako som sa citila...ale.teraz uz ich beriem pravidelne od septembra a magrilan asi 6 tyzdnou a neviem.si to vysvetlit preco mi je horsie 😢😢😢😢😢

adrikaalex
autor
1. jan 2020

@kajkag to nie...az tak zle mi nie je...

maria39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maria39
1. jan 2020

ako dlho s tym trpis ?je to velmi zdlhave liecenie ja s tym bojujem uz 18 rokov a poviem ti ze to tie lieky niekedy trvaju dlhsie nez ti zacnu ucinkovat,,, nezufaj ked ti pridu tie depky vtedy sa zacni niecomu venovat alebo sa venuj viacej svojmu dietatu ,,,nedovol abysi z tebou robili co chcu nesmies sa im podat... treba aj pevnu volu a nevzdavat to... mne nepomohol ani psycholog ani psychiater akosi sa to samo zacalo dostavat do spravnych kolaj i sama sa musis o to pricinit a nespoliehat sa len na doktorov
@adrikaalex

adrikaalex
autor
1. jan 2020

@maria39 vsetko moc prežívam...7 rokov sa liecim ale nie v kuse som brala lieky...3 roky na materskej bolo mi uplne super...ach bože...co ste si davali na uklidnenie neurol alebo lexaurin??

slavkasobanska
1. jan 2020

Ahoj ja sa liečim 11 rokov tiež beriem večer valdoxan od jesene 2 tabletky , potom na jar už iba jednu , je to výborný liek , ten druhý nepoznám čo beries , ale niekedy sj 6 týždňov je malo , no u každého je to inak , nemáš sa za čo hanbiť , ja chodím pravidelne na hospitalizáciu a nehanbím sa , veľmi mi tam pomôžu .,po toľkých rokoch sa začínam cítiť dobre , ale začala som aj s terspiami 1 x do týždňa u psychológa a naozaj to pomáha , je to len v našej hlave , dufam že sa ti polepší skús psychológa držím palce

miskahryzka333
1. jan 2020

@adrikaalex aj ja sa zle citim posledny mesiac asi to bude aj pocasim.Je mi hrozne nalada zla a rano najhorsia ,plakat neplacem ale ja som taka cela ze neviem sama so sebou vydtzat niekedy neviem co mam robit.Ja zatial len vitaminy ale ak to neprejde zajdem k dr.Aj ked nechcem moc antidepresiva.Ale je mi hrozne ,to je prezivanie ,nie zivot 😢 a najhorsie je ze clovek ani nevie z coho je smutny.

adrikaalex
autor
1. jan 2020

@slavkasobanska chodim psychiatricke kazdy mesiac...a ked ste hodpitalizovana ako dlho a co tam s vami robia???valdoxan je dobry liek...a ten magrilan som citala ze zacne ucinkovat az po niekolkych tyzdnoch...tak asi este je priskoro.

adrikaalex
autor
1. jan 2020

@miskahryzka333 presne tak....mam maleho syna,milujuceho manzela co by som mala byt stastna a pritom som smutna...ako ste napisala tiez iba prezivam...ake vitaminy beriete???

maria39
1. jan 2020

@adrikaalex toto bolo slabe... vystriedala som vela liekov ale nebolo to ono teraz beriem alventu

slavkasobanska
1. jan 2020

@adrikaalex ja chodím tiež 1 x do mesiaca k psychiatricke , v nemocnici som tak od 21-28 dni , väčšinou idem keď som na tom zle , nastavia má na lieky, chodím na terapie, pracovne aktivity , všade je ti skoro rovnaké taký režim dňa , hlavne keď ti upravujú liečbu že si pod kontrolou

slavkasobanska
1. jan 2020

@maria39 aj ja Akventu už niekoľko rokov , som spokojná

miskahryzka333
1. jan 2020

@adrikaalex vitaminy mam L tryptofan,Magne B6 a omega 3

slavkasobanska
1. jan 2020

Inak nechcem strašiť ale minulého roku som bola ns preventívnej prehliadke a že mam malo vitamínov tsk mi dal B, kyselinu listovú ,D,pestrec majoransky na 3 mesiace že taká kúra a ja som po čase mala takú vnútornú triašku v rukách , rozsypala som aj cukor , to som nikdy nemala , až som sa dostala na psychiatriu a tam hneď keď pozrela či všetko beriem tak mi AD znížili o polovicu , lebo som to mala že vitamíny s AD mi to robili a potom už dobre , ale bola som úplne že na nič , ...

adrikaalex
autor
1. jan 2020

@slavkasobanska a to ste na psychiatrii ci kde???

katty2012
1. jan 2020

@adrikaalex no tym, ze beries lieky, sa meni tvoja chemia v tele, a zrejme uz je nastavena na iny druh lieku, nie je to nic vynimocne, len lekarka by mala tomu venovat pozornost

adrikaalex
autor
1. jan 2020

@katty2012 v letaku som čitala ze liek zacne ucinkovat az po niekolkych tyzdnoch a beriem ho 6 tyzdnov...

slavkasobanska
1. jan 2020

@adrikaalex áno na psychiatrii v Liptovskom Mikulasi

eliska13
1. jan 2020

@adrikaalex po 6 t už by Ti takto nemali byť.Moze byť, že Ti ten liek spôsobuje práve tie úzkosti.Chod k lekárke a porad sa, keď ani Neurol nepomaha

vierka303
1. jan 2020

@miskahryzka333 to poznam aj ja..u mna to trvs uz pol roka..stavy uzkosti,plac,smutok,lenze u mna to ma suvis s rodinnou situaciou....beriem homeopatiks...nechcem anxiolytik,ani ad kvoli miznek zavislosti

adrikaalex
autor
1. jan 2020

@eliska13 k lekarke idem az 25.1....v letaku je pisane ze to trva az niekolko tyzdnov tak uvidim...dlhu dobu som ich brala nepravidelne asi aj vyse rok...tyzden som ich brala potom mesiac nie ked mi bolo horsie zase som si dala a tak...

miskahryzka333
1. jan 2020

@vierka303 ani ja nechcem antidepresiva budem robit vsetko preto aby som sa im vyhla.

eliska13
1. jan 2020

@adrikaalex tak to je najhoršie čo si mohla robiť.Musis pravidelne...k lekárke môžeš ísť aj skôr, ak Ti je zle

lukasko12
1. jan 2020

@adrikaalex ja mavam to iste mne zas doktori rozpravaju ze to je zo stresou ja zatial ziadne tabletky na nic neberiem ale tie uzkosti mam tiez takze ste neni sama

sima789
1. jan 2020

Mne osobne pomohli videa z internetu od marcelky z hor , mojiho, eckharta toleho, ruperta spira s iných na ktorých som náhodne natrafila . A pekne vysvetlili ako to funguje a čo robit aby ste do toho úplne neponorili... popritom samozrejme pomáhali bylinky a vitamíny . Doplnila som horcik s vápnikom a dlhodobo bkomplex 🙂 čítala som štúdie že malo vitamínu B toto spôsobuje . Samozrejme aj u mna to bola dlha cesta a skusala som čokoľvek lebo mi bývalo casto zle 🥺 fakt som mala take fóbie že mi prišlo zle od strachu už len keď som mala prebrať balik u kuriéra . Keď som mala niekam sama cestovať tak sa mi celu cestu od strachu točil hlava bolo to hrozne fungovanie . Nikto má nechápal . Skusala som vsetko , čínsku menificiu , akupunktúru , doktorov , liečiteľov , vitamíny , terapie, motivačne videa , naozaj naozaj vsetko lebo mi bolo tak zle že moj zivot upadal . Naozaj neviem čo z toho mi pomohlo či zmes všetkého či to že som to nevzdávala a vsetko skusala , vela pomoze aj zamestnať sa niečom , nieco robit . A ešte pomoze rhodiola rosea, aspoň dufam že sa to tak píše ... a nebiť na seba prísny !!!! Dovoliť si byt aj v smútku , neriešiť to leb to precítiť a nebojovať proti tomu ... Raz to pominie 😍 držím palce 🙏