Dlhodobá zápcha a antibiotiká

alexa99
9. sep 2022

Ahojte, vedeli by ste prosím poradiť ako sa dostať zo silnej a dlhodobej zápchy u dospelého? Užívala som dlhodobo antibiotika a k nim aj probiotiká ale zrejme to musela byť veľká záťaž na čreva. Nikdy som zápchy nemala ale teraz je to ozaj už problém. Máte nejaké osvedčené rady, probiotiká alebo výživové doplnky ktoré upravia črevnú mikroflóru a stolicu? Preháňadlá užívať nechcem. Ďakujem za rady.

viestta
9. sep 2022

@alexa99 pridaj vlákninu a tekutiny. Probioticke kultúry obsahuje kefír, jogurty, acidofilné mlieko, dokonca aj bryndza, treba pridať do stravy aj tie. Konkrétne probiotika neporadím, ale ak kupujem, tak tie co majú čo najviac druhov baktérií.

marcellka32
9. sep 2022

Probiofix dlhodobo, kefír, bryndza, bacha na vlákninu pri nej keď sa nepije dosť tekutín urobí opak, ráno pol litra teplej vody, cvičiť, plávať, sušené slivky, kyslá kapusta, špenát, ananás, maliny, jahody, kiwi....ráno ovsena kaša nastrúhané jablká, vylúčiť sladkosti, keksy, sladké vody, mrkva, ryža...

veronika3110
9. sep 2022

@alexa99 na urgentné riešenie pomáhajú glycerínové čipky a mne osobne každý deň 2ČL ľanových semiačok do jogurt napr...
ten istý problém som mala ako hovoríš

andreab23
12. sep 2022

@alexa99 ja by som vám odporučila colostrum alebo ešte by ste mohli skúsiť proniotika z LR a to.su PRO 12