Dlhodobé ranné hnačky

31. máj 2023

Ahojte, mozno mate niekto podobnu skusenost a budete vediet poradit. Uz takmer rok ma trapia ranne hnacky, neexistuje aby som rano vstala, obliekla sa a za 20 minut vyrazila. Ak idem do prace na 7:30 tak o 4:30 vstavam, beriem 2 imodia, o 6 vstavam a hoci som 6:20 nachystana tak mozem vyrazit v tom lepsom pripade az o 7, lebo stale beham na wc. Mam vysetrenu histaminovu intoleranciu aj celiakiu - negativne, alergiu na kravske mlieko a intoleranciu laktozy - pozitivne, vylucila som, bola som na gastroskopiu, nemam zapal zaludka. Kazde rano uzivam probiotika aj nolpazu, nemam stres aby to bolo z toho, neviete poradit nieco co by aspon trocha pomohlo?

evinqua
31. máj 2023

Sibo testy si absolvovala?

autor
31. máj 2023

@evinqua zatiaľ nie, idem si o tom prečítať

lucik194
31. máj 2023

nemas nahodos probiotika s laktozou? lebo vacsina ma laktozu a mliecnu bielkovinu.... preto Ta prezenie

takych co mozes je 1 z 10

autor
31. máj 2023

@lucik194 beriem probiofix inum, ale musim povedat ze kym som nebrala tak to bola katastrofa, vyskusala som uz viacero probiotik, aj symprove, ale nic mi nerobilo tak dobre ako tieto.

lucik194
31. máj 2023

tie su dobre, mame ich doma presne pre alergika, tam problem nebude.....

maxpower39
31. máj 2023

A smiem sa spýtať krvné testy sú v poriadku čiže máte zapal žalúdka a s váhou ste na tom ako aj vám klesa

autor
31. máj 2023

@maxpower39 krvne testy su ok, zapal zaludka nemam, vaha mi zial neklesa 😁

luccija
31. máj 2023

Neberies magnézium?aj to zvykne preháňať.Nemas to už podvedome, že sa bojíš, že Ti bude treba a...máš to aj cez víkend?

autor
31. máj 2023

@luccija neberiem magnesium a mam to kazdy jeden den, cez vikend, ked idem do prace aj ked mam homeoffice

mirkava
31. máj 2023

A máš to aj keď máš v ten deň voľno?

domkakvet
31. máj 2023

Ak pijes rano horucu kavu, aj z toho to moze byt.

autor
31. máj 2023

@mirkava ano
@domkakvet och, kavu nepijem uz asi rok lebo ma aj po nej preháňalo

mirkava
1. jún 2023

Môj bývalý mal niečo podobné. Donútila som ho ísť na gastro a tam to uzavreli, že je to zo stresu a životného štýlu. No neviem, ak so na dovolenke je to tiež takto?

maxpower39
1. jún 2023

@mirkava ak sa môžem spýtať ako bol s váhou pri tých hnackach

dlucy
1. jún 2023

Moja mama to mala par mesiacov po covide vzdy rano behala na wc cez den uz nie. Preslo to po par mesiacoch.

mirkava
1. jún 2023

@maxpower39 váha mu nešla dole len ho stále ráno niekoľko krát prehnalo

mirkava
1. jún 2023

@dlucy inak aj moju pri covide preháňalo a ostalo to aj par mesiacov po prekonaní, ale ju prehanalo celodenne

maris5
1. jún 2023

nenahradzujes mlieko sojovym mliekom? Ja ked som niekde cestovala, ani som sa nenapila za celu cestu, aby som na niekde po ceste nepototo. Isla som opat na gastro a vyslo mi, ze nemozem ani soju. Odvtedy sa mi zmenil zivot, musim vsak davat pozor, kde je soja. Viac mi skodi soja ako kravske mlieko. Aj v grahamovom rozku byva uvadzany alergen: soja.