Dlhotrvajúca gastritida a zápal v tráviacej sústave

27. feb 2021

ahojte,
uz 4 mesiace ma trapi gastritida, mam zapal v zaludku, nemozem nic zjest, schudla som uz ani neviem kolko kil, mam prisnu dietu, jedla som uz aj atb lebo mali podozrenie na helicobactera,ale to sa nakoniec vyvratilo, krv vyzera OK, na zapalove parametre, ale vo mne sa nieco deje, moj zaludok je uplne rozhaseny moje travenie je katatsdrofalne, nemozem nic zjest, zo vsetkeho mi je zle, nevolno, mam tazobu, odstartoval to katastrofalny stres a traumaticke udalosti v rodine, jedla som u zaj lieky na nervy nepomohlo, jedla som atb nepomohlo, kurirovala som sa mastichou aloe vera, nepomohlo, teraz jedavam omeprazol z dostupnych liekov, no ja neviem,co dalej, bolieva ma az chrbat z toho, boli ma zaludok, mam tam ako kamen, napina ma na zvracanie, v noci ma budia bolesti brucha, krce, zaludok akoby kamen tam bol, nemozno odgrgnut, nic, len plynatost, ked sa chytim zaludka uz aj ten boli. Lekár to uzavrel ako chronicka gastritida,ale nedal mi ziadnu radu, liek, ako toto prekonat, drzim prisnu dietu, vadi mi takmer vsetko okrem bylinkoveho caju,bananu, jablka, varenych zemaikov a mrkvy, nesmiem jest nic ine, holy vyvar s mrkvou a kalerabom jem, som chora z toho, na nervy ! nic mi nepomaha, co vam pomohlo?? prosim vas, lebo sa zblaznim istotne, nedokazem to uz drzat je mi na maslu. Nikdy som nemala taketo problemy s travenim, bolesti, nic...nedokazem takto dalej zit, lekarovi je to jedno.. nic mi nevie dat iba omeprazol, povedal, ze to je liek na vsetky zapaly v traviacej sustave vseliek..tento zazracny nepomaha.!!!!!!!
pankreas je ok, zlcnik tiez, celiakiu nemam, histaminovku nemam, hrube crevo ok, nemam hnacky, crohnovu chorobu nemam, tak co mam robit, to naozaj ten zaludok je tak strasne poskodeny ?:( zblaznim sa

ajwettss
27. feb 2021

Ahoj, mávala som niečo podobné ako ty a tiež som bola takto zúfalá z toho a veľmi veľa kg sim schudla. Z toho čo popisujes mi príde ze máš apriory problém s trávením. Mne veľmi pomohli tráviace enzýmy, znie to možno banálne ale jednoducho som si v lekárni kúpila gastroval a dávala pred každým jedlom plus probiotika na dennej a dlhodobejsej báze. Tiež som mala predtým lieky, samé vyšetrenia a nič závažné sa neprekázako. Ale to co som ti napísala mi postupne začalo pomáhať.

autor
27. feb 2021

@ajwettss ahoj, mala si j ty take strasne stavy ze ta bolel cely zaludok, nemohla si ani dychat pomaly nic zjest, napinalo ta, hrca a kamen v zaludku? Bola si aj na hadicu ci nie ?
ja berem pancreolan, a probiotika a omeprazol teraz tak nechapem, no je to v katastrofalnom stave uz, lebo strasne som schudla 18 kil :( :( som vychudnuta na kost a nic proste stale mi je hrozne, hlava ma bolieva, nemozem nic zjest, trva mi to uz hrozne vela mesiacov, prelievanie v buchu, v crevach skvrkanie, cka sa mi starsne casto po jedle, no hrozne bolesti mam, chrbat ma z nich boli v strede, hroza !neviem ako mam takto zit !

zazrakysadeju
27. feb 2021

Ahoj, partnerova sestra ma crohnovu chorobu, mala od detstva veľké problémy, nevedela vôbec pribrať, lebo všetky živiny jej vyšli z tela, stále hnačkovala a mala veľké polesti taktiež prišla o menštruáciu, nemala menzes asi 4 roky a má iba 35 rokov, žiaden liek jej nepomohol iba prírodný produkt. Po troch mesiacoch užívamia produktov dostala menštruáciu a cítila sa lepšie. Teraz pekne pribrala a nemá také bolesti,ak budete chcieť bližšie info, pošlite mi správu, dúfam,že sa z toho dostanete čo najskôr.

nikpa
27. feb 2021

Toto je beh na dlhé trate, 4 mesiace diéty nie je veľa. Ja som to nemala az take zle ako ty ale trvalo mi aj vyše pol roka kym som sa ako tak dala dokopy. Teraz mi stačí zjest jedno nevhodne jedlo a mam problém niekoľko týždňov kym sa zas dám dokopy. A nerozmýšľas nad zmenou gastroenterologa? Možno iný lekár by sa k tomu staval lepšie.

asia83
27. feb 2021

Niekedy treba liečiť psychiku, aby bolo telo fyzicky zdravé. Nervozita, nepokoj, stres, to všetko je vo vás, je úplne jedno prečo. Všetko treba rešpektovať a brať s pokojom. Verte, sú aj vážnejšie diagnózy. Jedzte čo môžete, majte kľud a všetko sa upraví. Máte to z nervov.

slniecko_12
27. feb 2021

No neviem, môže to byť aj niečo s obličkami.

mareka49
27. feb 2021

Treba riešiť aj tu prvotnú psychpricinu.
Darmo vystriedas miliardu liekov, keď v podvedomí ta niečo zžiera, trápi.
Neskusat všetko naraz piate cez deviate.
Zvoliť si cestu na par týždňov.
OK, jem co mi nerobí zle a je to v poriadku.
Skúsiť vyriešiť co kvari hlavu, dušu.
Od nepamäti to je tak, že keď má človek veľké nervy stres ci strach všetko potláčane sa odrazí na žalúdku.
Okrem prekladania liekov liekmi by som sa zahlbila do seba a riešila psych.
Plus dostatok spánku a vnútorný pokoj.
Môže to napomôcť ceste uzdravenia

stanulienkat
27. feb 2021

V prvom rade užívaj ten omeprazol, aj probiotiká a všetky tie veci. Držíš diétu, treba si ale uvedomiť, ako si sa stravovala roky rokúce predtým. A chronickú gastritídu má každý druhý človek. Takže z toho nerob paniku. Ak máš veľké bolesti, treba potom poriešiť aj nejaké kultivácie zo stolice, ale treba byť naozaj dôsledný v diete,veľa ľudí je také potraviny, čo by naozaj nemali jesť a možno si ani neuvedomujú že sú škodlivé na žalúdok. A ako píšu baby vyššie, veľa žalúdočných problémov, aj žalúdočná kyselina je prejav psychických problémov, niečo ťa ťaží, niečo ťa kvári a prejavuje sa to tráviacimi ťažkosťami.

marianeta
27. feb 2021

A čo parazity? Aj to skúmali?

lucka_ke
27. feb 2021

a čím ti to začalo? skús sa vrátiť v čase a napíš čo bolo spúšťačom, brala si nejaké silné antibiotiká?

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. feb 2021

@nikpa :O :O pol roka mam byt na prisnej diete ? :O čože ? :O jedno nevhodne jedlo a zle potom pár týždnov ? Pre boha živého ! Aha, tak už chápem, rpečo sa m ito asi vlečie, :(

parazity neskumali, kto by mi teraz skumal, stolica iba bola odoslana na zapal v tele, ten NIE JE, ale lekár to zhodnotil ako gastritida, tak mi dal jest atb tazke a omeprazol .:( teraz jedávam iba omeprazol, mastichu, aloe a gaviscon proti bolesti, pancreolan miestami. :(

@lucka_ke spustacov bolo viac, nepokoj, stres, nervy, tazka choroba, rodina sa rozpadava, mama mi pije a tak, vela toho, s frajerom problemy, no psycho celkom,
podstupila som narocnu liecbu, asi aj preto mi je tak zle, narocnu liecbu atb v lete, a teraz lekár mi dal znova narocnu atb liecbu na gastritidu lebo si uz nevedel so mnou rady a helico vysiel hranicne preto,
este idem na krv teraz cez tyzden ci sa nieco nezmenilo, ci tam nie je zapal alebo co sa deje vlastne, chore.

Je mi ale hrozne blbo, uz styri mesiace nejedávam, iba gebuziny, chudnem, boli ma v chrbte, v hlave, v zaludku, palenie zaludka, pichanie, bolesti, krce, no hroza, po jedle ani nehovorim, v noci neikedy tiez to bolí, citim akoby kamen tam plus netravi mi vobec nic, a samozrejme nevolnost na zvracanie ale nezvraciam

luccija
27. feb 2021

Mohli by Ti spraviť SIBO test

marianeta
27. feb 2021

Ani gastroskopiu ti nerobili?

autor
27. feb 2021

@luccija to neviem čo je

@marianeta nie nerobili

lucka_ke
27. feb 2021

určite zmeň lekára, potom poriadne vyšetrenie, ja by som asi vysadila všetky lieky min. na týždeň, pila čaje na trávenie a jedla to, čo mi nerobí zle, postupne by som pridávala na skúšku niektoré potraviny
môžu ti robiť zle aj niektoré pomocné látky, ja napr. neznášam lieky v kapsuliach, zjem kapsulu a potom mi je dva dni z toho ťažko na žalúdok, musíš prísť na to čo ti škodí

nikpa
27. feb 2021

Nechcem ta sklamat ale pri takýchto problémoch si treba dávať pozor na stravu stále. Lebo ak sa opäť spustis, zvykne sa to vrátiť. Mám jedla s ktorými som sa musela nadobro rozlúčiť ako čokoláda, káva, vino... Pri diéte jem len varenu brokolicu, varene zemiaky, jablcka a ked sa mi polepis tak pridam kuracie prsia na vode 😌

autor
27. feb 2021

@nikpa no to prave jem teraz :( a potom sa mi trosku polepsi, a dam si nieco ine, napr...kompot, alebo cucoriedky, ci syr kusok, a uzz som opat na tyzden na tom zle, ako som bola predtym, je to chore.:( nemam ten zaludok v poriadku vobec..
neviem ako si mam davat stale cely zivot pozor na stravu ? a uz to mam tak starsne dlhe mesiace, je to na maslu, aj ma hlava boli z toho, ze nic nejem a tiez aj sa mi toci a boli ma chrbat :(nikdy som nezazila take problem

@lucka_ke no keby som ja vysadila ( co som skusila na dva dni) tak som snemohla nic zjest , bolo mi katastrofálne

nikpa
27. feb 2021

Presne tak si to kazis, ked sa ti polepsi zaklincujes to niečím co ti nerobí dobre. Musíš si odsledovat co ti nerobí dobre na žalúdok a tomu sa vyhýbať aj ked sa ti polepši. Neviem ci ti to jedno susto stojí za ten ďalší zlý týždeň, to uz sama musíš vedieť.

lija22
27. feb 2021

mne ta je uprimne luto. a ked jes take gebuziny aj sa z toho najes? mas silu? jedlo je urcita radost a skrasluje zivot. musi to byt hrozne, otravne, unavne, behovoriac o tych ukrutnych bolestiach. vobec sa necudujem ludom v takejto situacii, ze sa utiekaju ku alternativnym medicinam. nejdem ti radit, nemam takuto skusenost. osobne by som sla na par dni do pôstu, len ci by ti nebolo este horsie.ach chudatko

alena0305
27. feb 2021

A bola si na gastroskopiu - hadicu? Mne napr. zápal žalúdka spôsobila intolerancia laktózy. Tie lieky sú na zníženie žalúdočnej kyseliny, čiže aj diéta by mala byť taká. Skús si variť nechtíkový, kamilkový a slezový čaj. Nie čaje na trávenie - tie zvyšujú žalúdočnú kyselinu.

autor
27. feb 2021

@nikpa a ty ako dlho drzis tu dietu prosim ta ? to kolko ju mam prisne drzat ? ved mi vypadali vlasy, schudla som tak, ze vsetky veci zo skrine mozem vyhodit, som bleda v tvari a nebavi ma zit, nemam ziviny ani...nic...jednotvarna hnusna strava..neviem ako sa tak da zit " vyzivne ". uz stracam aj zelo a calcium
@lija22 no ja nemam zo zivota posledne styri mesiace nic, som slaba, bez seratoninu, energie, nalady, na nic, motam sa zivotom, nebavi ma nic, gebuziny neznasam jest,lebo som vzdy mala rada dobre jedla a strasne vela sladkeho som jedla, milujem kolace, teraz nesmiem:(

@alena0305 nebola som na gastro, caje si varim, alelaktozu uz nejem roky rokuce, nesmiem, mam intoleranciu aj ja 🙂 takze tym to nebude, mne to pustil asi stres a sladkosti :(

nikpa
28. feb 2021

Zase si nemysli ze dietujem stále, je to individuálne, niekedy mi stačí 3-4 týždne ale to už je teraz ked som sa naucila časom co a ako a viem sa dat rýchlo dokopy lebo uz viem co mi pomáha a co môžem a nemozem jesť. Ale ked mi to začínalo bola som stratena, trapila som sa ako ty aj pol roka. Je to individuálne, ťažko povedať co ti je a z akého dôvodu si v takomto stave, možno máš alergie, SIBO alebo neviem co. Ako som pisala, u mna je kľúčové vynechanie potravin ktoré ma dráždia a to nie ze len počas diéty ale úplne. Lebo viem ze keby som jeden den hodovala, ďalších niekoľko dni ma čakala hladovka. Inak mne veľmi pomaha Nolpaza ta silnejšia na predpis.

lucka_ke
28. feb 2021

no z toho čo si napísala ti lieky ti očividne pomáhajú (vysadila si na 2 dni a bolo horšie) takže ich užívaj ďalej, prestaň si jedlo zhnusovať a skús sa tešiť z toho čo zjesť môžeš, kúsok po kúsku to bude lepšie, mixuj si ho nech má žalúdok maneje práce s trávením, jedz často po troškách, bude lepšie

autor
28. feb 2021

@nikpa co napr. ty nesmieš jest ?🙂 kava, alkohol, vyprazane, mastne sladke a co este ?

autor
28. feb 2021

@lucka_ke ano, teraz mi pomaha zut gaviscon, jest omeprazol, nolpaza neviem? nie je na rovnakom principe akoomeprazol?

nikpa
28. feb 2021

Nemozem papriku surovu, rajčiny surové ani varene, cibula, cesnak surové, redkovka, stipave, kysnute cesto, chlieb je sice tiež kysnuty ale ked si dam 2 dňový, nie čerstvy tak v pohode ale ked je zle tak žiadny, hovädzie mäso je pre mna katastrofa, bublinkove nápoje akékoľvek vo väčšom množstve, vsetko ovocie kde su male zrniecka ako maliny, jahody, hrozno, horku cokoladu vôbec, ked mi je dobre a mam chut na sladke dam si trochu mliečnej alebo volaky keks suchý ako bebe, majoneza a dresingy to absolútne. No a celkovo moc dochutene jedla kde je vela prisad. V minulosti som bola čistý labužník, ja miluje dobré jedlo, silne, výrazné chute, jedla som jedno cez druhé a asi aj preto som tak dopadla. Pri tom moje problémy zacali pomerne skoro, v 30tke a nikdy som nebola obezna, mala som vtedy okolo 54kg. Ale tiez mi neskor zistili helikobaktera, ten tomu pomohol ale problemy pretrvávajú aj ked uz ho mam negativneho a som bez diagnózy. Skusala som vsetko mozne a u mna jednoznačne zaberá najlepšie dávať si pozor na stravu.

autor
1. mar 2021

@nikpa no ja prakticky nemozem nic, ako pises, nesmiem absolutne sladke nic, bublinky, pivo nic, ziadne kremove polievky, syry, nic, takze co jem: banan, jablko, uvarene, brokolica uvarena, zeleninova polievka, petrzlen, mrkva, trojdnove pecivo troska s dietnou sunkou, maslo a olej vobec, ovocie ziadne, jogurty vobec, mliecne vobec, iba vyvar a vyvarene maso z neho jem so suchymi zemiakmi to je cele. Nic viac, alebo ryba uvarena vo vode so zemiakmi, dietna ryba, bez prisad, takze nesmiem prakticky jest nic, nehovoriac o vyprazenom, smotanovom, zapraskami, nic nic nic, takze moj jedalnicek sa obmedzil na dve jedla. ktore vkuse jem dokopy :( helicobatera som mala hranicneho, idem na testy znova, dam si spravit aj dao aj celiakiu z krvi aspon, gaviscon mi zacal troska pomahat, tak aspon ze ma nenapina a neni mi nevolno a nemam kamen na bruchu,ale inak- nemozem nic zjest ako doteraz ine, a ,mam pichlave bolesti vsade, nalavo, napravo, v strede..:/ hroza takto zit

nikpa
1. mar 2021

Ja som používala olivový olej a himalajsku sol aj ked mi byvalo zle, inak to menu bolo veľmi podobné. Nemavala som bolesti brucha co by sa nedali vydržať u mna bol najväčší problém tlak na hrudi. Hrca v krku, plamen v celej trubici od brucha az do hrdla a asi z toho hrdla ma bolela aj hlava a uši. Nehrozilo ist vtedy ani do roboty. Ty mas ine príznaky

puszomuszo
19. mar 2021

ja poznam jednu pani doktorku ktora by vam mohla poradit ohladom nejakych prirodnych produktov. ak mate zaujem napiste mi spravu a viem vas s nou spojit 🙂