Dlhotrvajúci kašeľ

saka90
30. jan 2019

Idem si pre radu. Už mesiac kašlem. Prvé dva týždne som to liečila len stoptusinom a flavamedom. Potom sa pridala silná bolesť hrdla a zvýšená teplota, nádcha, išla som k doktorke, predpisala azitromicin a trifed žltý. Crp vtedy robila, bolo 5,ale kvôli náleze v hrdle dala ATB. Po týždni kontrola, hrdlo ok, teplota trochu zvýšená stále, ale ostal kašeľ, už vlhký, dala erdomed. Kašeľ však stále trvá, v pondelok ma poslala na krčné, lebo som cítila menšie tlaky v dutinach a bolesti v ušiach, na. Orl skontrolovala, vravela, že dozmieva choroba, hrdlo, hrtan ok. urobila výter z nosa a dala sprej nasonex.vybrala som už aj dve balenia erdomedu. Ale proste ten kašeľ stále trvá a co je horšie, on je horší ako predtým, pred tými dvoma týždňami som brala tie atb, ale ten kašeľ je horší, vlhký, až akoby hrncovy, alebo neviem ako to nazvať, boli ma z toho na hrudi, tak ťažko mi je. Ja už neviem, počkám do piatku na výsledok výteru, aj keď momentálne nádchu nemám. Nemala by som sa pýtať na pľúcne, aspoň spraviť rtg, alebo odber krvi na chlamydie, ja.viem že kašeľ môže po chorobe pretrvávať, ale keď on je horší ako predtým. Celkovo som veľmi slabá.. Chápem, že po chorobe. Ale ten kašel ma trápi, ale tak ja nechcem rozkazovať doktorke, že čo má urobiť, alebo kde ma poslať

hanickaondrik
30. jan 2019

Poradím jeden banský recept. Na gazu natrieť bravčovú masť. Tu priložiť na noc na hrudník a obviazat obväzom. Mne to vždy pomohlo. Aj deťom to dávam a viac zaberie ako hociktorý liek na kašeľ.

andyka321
30. jan 2019

@saka90 tak toto trapi momentalne aj mna. Nie celkom tak ako teba, ale po 3 nadchach po sebe kaslem uz vyse mesiaca. Nebola som u doktora, liecim sa len sama.
Cakam ci sa ti niekto ozve. Prajem ti skore uzdravenie.

0silvia0
30. jan 2019

@saka90 no ja keď som mala na jar takýto dlhotrvajúci kašeľ, pekne som lekárku požiadala aby mi urobila odber krvi, povedala som jej, že mám podozrenie na mykoplazmy. Nemala s tým najmenší problém, odber mi urobila na mykoplazmy a chlamýdie, aj na pľúcne ma poslala. Moja dcéra mala pred pár rokmi takýto dlhotrvajúci kašeľ, nakoniec sa mykoplazmy potvrdili a tie jej spôsobili astmatické problémy.

saka90
autor
30. jan 2019

@0silvia0 a tebe sa tiez potvrdili tie mykoplazmy?

0silvia0
30. jan 2019

@saka90 v krvi som ich mala už iba zostatkové, čiže nie akútne, ale ako prekonané. Neriešila mi ich lekárka, na pľúcnom mi nič nezistili, vraj alergia, dostala som lieky na alergiu...

elizita
30. jan 2019

@saka90 ja som sa natrapila pred rokom... zistili mi az po 2,5mesiaci, ze mam plucne mykoplazmy... vseobecna mi robila tusim ster, povedala, ze prekonane mykoplaxmi, dala mi 1 balenie atb na to, no nepomohlo.. potom som sla na plucne a doky nasrata, ze vseobecna zle vylozila vysledky a stale ich mam. Vybrala som dalsie 2 balenia atb a az potom to preslo

elizita
30. jan 2019

Mala som len kasel a bola som slaba...

elizita
30. jan 2019

@andyka321 moze to byt aj hemofil, to je taky ze kasliaci bacil

saka90
autor
31. jan 2019

@elizita myslíš ze by mohli zistiť aj z nosa, lebo len z toho mi brali výter, zajtra volal o výsledok.

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meesha
22. jún 2019

@mpravda copak? Nejdou ksefty?

sonka333
25. nov 2021

@saka90 ahoj môžem vedieť ako ste dopadla?trápi ma to isté....a už dlho...🤦‍♀️