Ekzém na bradavkách

lulubinka
24. máj 2013

ahojte,
chcela by som vediet ci ma niektora z vas skusenosti s ekzemom na bradavkach a naslednym dojcenim. som v siestom mesiaci a pred tromi mesiacmi sa mi vytvoril ekzem. bola som aj u kozneho, ktory mi predpisal masticku. ta pomaha ale neviem ci sa to neskor nevrati. je to, aspon pre mna, dost bolestive. sice od kedy mastim tak to ustupuje. je mozne potom aby som kojila alebo to nieje vobec dobre pre mna a ani pre dieta. dufam ze sa niekto najde kto mi bude vediet povedat viac, mozno aj z vlastnej skusenosti.
dakujem moc

kaja73
24. máj 2013

@lulubinka nechcem ta strasit,ale treba vylucit aj Pagetovu chorobu bradavky-ta sa pejavuje ako ekzem na bradavke ,ale je to nieco ine
http://www.vedietviac.sk/fyzikalne-vysetrenie koziar by to snad rozoznal,ale pre istotu ti to pisem,nech nic nezanedbas.
verim ze to je len ekzem a bude vsetko OK. 🙂

mawka
24. máj 2013

@kaja73 jezis..... citam, to neni sranda henta dg.. ale sak snad by lekari prisli na to pri vysetreniach, ze nejake vysledky nie u ok. ja mavam na bradavkach ekzem bezne. a teraz neviem, ci je to tym, ze mam atopick ekzem od malicka alebo cim... no zaujimave v kazdom pripade.

@lulubinka ja ho mavam bezne, mavala som troska v tehotenstve, ked boli prsniky napnute, aj bradavky citlive, mozno aj mas novu podprdu a nesadol ti material. vseobecne v tehotenstve sa deju zmeny a byvame citlivejsie. tiez ked sa mazname s drahym a ma strnisko, ze uz zarasta, tak ako keby mi podrazdil pokozku a potom mam ekzemik, supinka, ale tak ja uz mam maste, natriem a mam pokoj. kedze si tehotna, vyskusaj bepanten, ten mi pomahal v tehotenstve.

azbestica
24. máj 2013

@lulubinka ja som mala pred tehotenstvom tusim ze aj pocas nespominam si ze by ma to dako vyrazne bolelo ale pocas dojcenia mi ekzem zmizol na brad. uplne ale zaciatky kojenia boli pre moje bradavky extremne namahave no ale zvladli sme to ekzem je prec a kojim uz 12 mes
ked budes kojit tak davaj bacha ake maste budes na ne pouzivat odporucam multimam prip. bepanthen a drzim palce pri dojceni....nevzdavaj to

lulubinka
autor
25. máj 2013

mne vzali aj vzorky a musim len zavolat ako dopadli. tak len dufam aj ja ze to nebude nic vazne a bude vsetko iba tehotenstvom. lebo teraz sa na mna lepia vsetky nezvycajne ale pravdepodobne priznaky. tu masticku co mam neviem ci mozem pocas dojcenia, tak ak sa mi to nezahoji ale uz to bude len zapalene tak skusim vase rady. a myslite ze by mi vedela poradit a popripade pomoct laktacna poradkyna?

milota164
27. jún 2013

doporucujem bepanthen mne velmi pomohol na vsetky problemy s bradavkami

textilprealergikov
17. mar 2014

Ja samozrejme osobné skúsenosti nemám, ale pri ekzéme, ragadách a kandidóze bradaviek sú pri kojení veľmi užitočné sacie vložky so striebrom

lukyna78
27. feb 2017

Ja mám ekzém už cca 3 roky,po masticke zmizne,potom sa zase objaví na jednej bradavke.bola som v rámci prevencii dva krát na dome prsníkov,vtedy som ekzém nemala.Teraz ho zase mám,je mi až zle z toho čo citam o rakovine prsníka.Doktor čo mi robil sono,mi povedal,že sa môžem považovať za zdravý ženu,že mám ukážkové prsia len s malickou neškodnou cystickou.Mala som dávnejšie diagnostikovaní psoriázy,mala som svrbivy ekzém v hlave,ten zmizol,raz malý fliacik na čele,teraz to mám na tej bradavke,len neviem či sa mám obávať a nebude to na bradavke ekzém,ale niečo horšie,viete mi prosím poradiť..Tri roky to mám cca,iné príznaky nam

lukyna78
27. feb 2017

@lukyna78 iné príznaky nemám,ďakujem,u možnej som nebola☹

lukyna78
27. feb 2017

U koznej som nebola,prepáčte mi to tu hoco pise