Epilácia pred letom

darinaza
7. máj 2017

Ahojte.
Prečítala som množstvo príspevkov na tomto fóre, avšak som ešte zmätenejšia ako predtým.
Rada by som vyskúšala epiláciu chĺpkov (už ma nebaví to neustále holenie, svrbenie ...). Najprv som bola rozhodnutá, že na prvýkrát pôjdem do nejakého salónu pravdepodobne na depiláciu voskom. Potom som študovala a googlila ďalej a zaujala ma epilácia aj laserom. A aby toho nebolo málo, aktuálne študujem aj laserové epilátory na domáce použitie.
Preto by som rada poprosila o názor, ako začiatočníčke, do čoho investovať na začiatok (voska/laser/ipl v salone, či doma?). Je pravda, že vosku sa bojim ako čert kríža, ale na začiatok by to bola asi najlepšia voľba.
Budem rada každému názoru a skúsenostiam.

momoqui
7. máj 2017

@darinaza ahoj
Zalezi velmi na hrubke a farbe tvojicn chlpkov.
Domaci epilator by som neodporucala, myslim, ze sama si to nebudes vediet oddepilovat tak pekne ako prefesional.
Vosk je velmi dobry, dlha vydrz, ak najdes sikovnu kozmeticku, tak za 20 minut je to hotove, bolest sa da vydrzat, a pokial je kozmeticka naozaj skusena, tak to robi rychlo a bolest nestihas ani vnimat 🙂
Laserova epilacia je vhodna na tmave chlpky, najlepsia kombiancia ak mas bledu plet a tmavy chlp. Je to dost bolestive a treba to robit na neopalenu pokozku, takze pred letom si to das spravit a v lete (ak budes sa slnit co asi ano) uz nebudes moct ist. Bolest sa tiez da vydrzat, ajked neviem si osobne predstavit si dat robit cele nohy, ja som si davala mensie plochy. Treba to opakovat aby si docielila vysledky. Mne by vadila ta pauza v lete, prave v case, ked potrebujes mat denne pekne nohy, nedepilovat alebo naopak nechodit na slnko ...

karolka_2028
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilly22
12. aug 2020

Ahojte. Chcem sa opýtať. Podstúpila som 2x epiláciu bikinovych častiach a chcem sa opýtať, koľko dní po sa môžem oholiť. Bola som v pondelok a teraz v pondelok ideme na dovolenku. Koľko dní po epilácii sa môžem oholiť? Dakujem