Extrakcia osmičky v Trenčíne

janka379
22. apr 2014

Ahojte, caka ma extrakcia lezatej osmicky. Chcela som sa spytat, robia to aj v Trencine v nem.??? Mate tam niekto s tym skusenost? Bol mi odporuceny Martin, Bratislava, co je dost daleko a ako som sa informovala cakacia doba je 4-6 mesiacov. Neviem ci to tak dlho vobec vydrzim. Uz som z toho zufala.. ☹ Bude to moc boliet ked to bude v lokalnej anasteze? Vopred dakujem za vsetky odpovede..

zuzanale
22. apr 2014

@janka379 skús si hodiť do vyhladávača stomatochirurgia možno ti vyhodí aj niečo bližšie poprípade zavolaj do zdravotnej poisťovne dajú ti určite nejaký zoznam ... u nás tiež najbližšie PO a KE ale poznám aj takých čo boli v martine .... čiže cestovať určite budeš ja sa zatial úspešne vyhýbam ale tiež ma to čaká a pojdem do KE čiže tých 90km si budem musieť pocestovať...

victory1
22. apr 2014

@janka379 Skusa spytat na Zubnej klinike v Trencine, je to MUDr. Forouhar. Spravia ti rontgen, prekonzultujes, ale myslim, ze ti ju budu vedit spravit. Ked som tam bola naposledy, bol tam chalan, ktoreho odmietlo viacero zubarov a tam mu to v pohode spravili.
S lokalkou to neboli, az ked ti trochu odozneje injekcia, ale nic hrozne /trhali mi vsetky styri/, len musis potom vyplachovat repikom a davat pozor, aby sa ti do rany nic nedostalo.
Ak nie Trencin, tak Piestany, robia tam narocne operacne zakroky.

kacenka1051
26. apr 2014

@janka379 Ak si ešte nebola, v TN stomatochir. v nemocnici - MUDr. Zehetner alebo Paška, veľmi dobrí obidvaja. Odporúčam!

janka379
autor
28. apr 2014

Ahojte,dakujem vam. Dnes idem do Tn, budem tam hladat spominanych doktorov, tak uvidim co vybavim.. 🙂

janka379
autor
11. máj 2014

Ahojte, pisem vam ako som dopadla v Tn... Povedali my,ze je to komplikovane a odporucili mi BA alebo Martin. Takze som tam kde som aj bola.. Musim cakat. Dufam ze to dovtedy vydrzim a ze to dobre dopadne, drzte mi palce a este raz dik za odpovede. Pekny vecer 🙂

andulka333
23. jún 2015

Ahojte,bola mi odporucena extrakcia uz vyrastenych vsetkych styroch zubov mudrosti. Vedeli by ste mi odporucit konkretneho stomatochirurga v Trencine? A cenovo je to ako? Dakujem

bona
23. jún 2015

@andulka333 ja som presne toto absolvovala u MUDr. Pašku. Ma ambulanciu v areali nemocnice, kontakt tu http://www.tsk.sk/zdravotnictvo/ambulantne-zdra... . Objednat sa tam treba ist osobne, treba priniest RTG snimok a listok od svojho zubara (teda ja som mala). Za prve 2 horne som za kazdy platila 40e, pri spodnych 25e. Bola som spokojna aj s jeho pristupom, mily, ochotny, aj pocas zakroku sa vzdy pytal, ci je vsetko v poriadku, ci ma nieco neboli a pod. U mna spokojnost, i ked som rada, ze uz to mam za sebou 🙂 😉

katka.gzd
23. jún 2015

@janka379 Ja som bola na zubnej chirurgii v nemocnici v trencine ale uz je to par rokov dozadu a nepamatam si meno doktora co mi to robil. Bolo to ale uplne v pohode..a to som ju mala rastenu sikmo smerom von, nemal ju pomaly za co chytit lebo bola malo vyrastena a koren mala za sedmickovym...ale musela uz von pretoze mi krivila ostatne zuby v puse....
inak ako s lokalnym umrtvenim sa to snad ani nerobi, este som nepocula o niekom co by bol uspaty uplne, nieje to vobec nutne....doktor pri mne kontroloval dokola po injekcii ci nieco citim a ked sa mi zdalo, ze z jednej strany trosku hej, ochotne mi dopichol na tu stranu este...nic ma nebolelo pocas zakroku, akurat to je neprijemne lebo pocujes tiez zvuky a citis tah a ako silno sa musi doktor zapriet...ale to je naozaj nic....
odvtedy mi vyberali dalsie dve 8micky, ale uz v bratislave pretoze sme sa prestahovali, obidve som si dala robit naraz, jednu bolo treba vysekat z kosti dokonca, vsetko pri lokalke, necitila som nic.....naozaj sa toho neboj...ked budes mat po tom, budes sa smiat, ze zbytocne si sa bala...
inak neviem ci mas hornu alebo dolnu, ale pri hornej je uplna malina aj na hojenie..gravitacia si postahuje nahromadene tekutiny a rana sa krasne presusa a cisti.... pri spodnych sa to hoji troska dlhsie a zvykne sa dat stych dva aby sa to nezapalovalo, ale vystacis si s beznym ibalginom
casovo ak sa ti da, objednaj sa na stvrtok a zober si piatok volno...budes mat 4 dni na pripadne preliecenie
drzim palce

andulka333
23. jún 2015

Dakujem vam velmi pekne za rady 😉 nech uz je potom 🙂

andulka333
24. jún 2015

@kacenka1051 prosím ťa a ten Zehetner nevieš aké má ceny?

janka379
autor
25. jún 2015

Ahojte, uz som vam dlho nepisala ale jednu spodnu osmicku uz mam vonku. Nakoniec som bola v Povazskej u sukromneho zubara, musela som sice zaplatit, ale nemusela som dlho cakat. Bolo to presne take ako opisujes Katka.gzd, bolest som ako taku necitila, ale bolela ma sanka ked som mala tak dlho otvorene usta a to tahanie nebolo niak prijemne. Nebudete mi verit, ale dva dni po spominanej extrakci som zistila ze som tehotna 🙂 Hned som prestala jest pirule od bolesti, ale dalo sa to vydrzat. Este ma caka jedna dolna osmicka, len zatial sa ju snazim oddialit kedze kojim a nerada by som prestala, ale uz ma obcas aj boli, bude musiet von. Aj ked viem co ma caka mam strach, uz aby boli vonku.. Andulka333 drzim ti palce, nech ti to dobre dopadne.

andulka333
26. jún 2015

@janka379 Dakujem Janka, aj tebe drzim palce. To si bola v Povazskej u Monosika? Pocula som, ze jaerie 150 eur za vytrhnutie.

andulka333
26. jún 2015

A inak este som sa chcela opytat, ci je pravda, ze sa neodporuca trhat tieto zuby pocas leta?

bona
26. jún 2015

@andulka333 ja som bola na trhanie spodnych v lete a je pravda,ze mi potom dr. vravel,aby som sa aspon v ten den nezdrziavala velmi na priamom slnku. Neviem presne z akeho dovodu,no zas ked je chladno,treba davat pozor,aby ti do tej rany "nenafukalo". Mne sa vsak tie spodne hojili dost zle (kazda vyse tyzdna,takmer dva),aj ked som tieto obmedzenia dodrzala,som rada,ze to uz mam za sebou 😝 naproti tomu,pri hornych som takmer ani nevedela..

kubkovamama
26. jún 2015

Ahojte, mne trhali, lepšie povedané vysekávali nevyrastené v Trenčíne, U.S.Center, výborný zubári. Trvalo to aj so šitím asi pol hoďku. Na horné mi dali antibiotiká na 4dni, kedže to je tam všetko prepojené s dutinami, ušami atď. a spodné to bolo za 2 dni v pohode. Platila som cca 80E. Nechala som si to v zime robiť pred 2r, tiež mi povedali, že v lete nie, rany sa v teple zle hoja aj viac krvácajú. Odporučili mi dať to von pred tehu, lebo nevyrastené môžu spôsobiť v tele zápal.

oskish19
9. apr 2016

ahojte prosím potrebujem si urobiť panoramatický rtg ešte pred extrakciou ale robili mi v poslednej dobe kvôli iným problémom 3x CT a neurologička nie je moc nadšená. kde ste ho absolvovali? dík za radu. a tiež ma zaujíma ako sa to robí, či len beží dáka mašina okolo hlavy alebo do úst vkladajú dosštičky alebo... ďakujem veľmi.

kubkovamama
9. apr 2016

@oskish19 ahoj, 3 platne ti obehnu hlavku a je to. 😀Zubari by to uz mali mat bezne v ordinacii

oskish19
6. máj 2016

@kubkovamama uz som bola. teraz este sa odvazit na tu extrakciu. mam ten zub zlomeny, deravy a este v nom aj amalgam tak sa tak bojim (Teda ja sa zubara aj normalne). buduci tyzden idem to rtg ukazat nasej zubarke...

maribell
9. nov 2021

Obnovujem diskusiu s mojou recenziou, možno niekomu pomôže 🙂 dnes som bola u doktora Pašku na extrakciu osmičky.. doktor videl ako veľmi sa bojím, tak aj posrandoval, všetko mi hovoril, čo ide robiť, čo budem cítiť, takže trochu mi to uľahčil 🙂 ťahal mi ju síce dlhšie, lebo bola spriečená a musel z nej kúsok odrezať, ale podarilo sa(cítila som iba tlak, a sem tam miernu tupú bolesť, ako sa silno zapieral aby ho vybral). Zub mám už doma ako suvenír 🦷😁. Takže ja môžem len odporučiť 😊