Extrakcia zubu múdrosti a sánka

tomassko
22. jan 2021

Zdravim . 11.1 som podstúpil extrakciu zubu múdrosti vpravo dole ktorý ešte nebol prerezaný . Všetko prebiehalo v poriadku po 5 dňoch už ani opuch nebol . Na 8 deň mi znova napuchol líce ale bolesť som nepociťoval . Tak mi dal doktor antibiotiká asi tam bude zápal .
No ale problém je teraz sánka ktorú môžem otvoriť iba na dve prsty .
Máte s tým nejaké skúsenosti ?
Mám to rozcvicovat na silu prstami ?
Alebo ako to mám riešiť .
Ďakujem

andreatytler
22. jan 2021

@tomassko Okamzite riesit so zubarom. Taketo problemy otvorit usta maju ludia ked maju velmi silny zapal. Bude to stale horsie a ani injekcia na bolest ti nemusi zabrat.

bea2804
22. jan 2021

Byť tebou okamžite to riešim so zubárom. Zuby sranda niesu. Ja som po extrakcii chvalabohu nemala žiadne takéto problémy, ale poznám ľudí , čo mali extrémne silný zapal. Preto to nepodcenuj.

kubkovamama
22. jan 2021

@tomassko mne tak robili vsetky 4,hornu museli vysekat,zasahovala az do dutiny.Take stavy ako ty som ale nemala.Samozrejme dlho este bude pocit stuhnutosti a usta neotvoris dostatocne,ale to co popisujes je veru moc.Ved kontrolu ti zubar nedal?ja som bola na viacerych ci sa vsetko dobre zhojilo, ci vypadli stehy, kontrolny rtg.Tu si s tym neporadis, musis k zubarovi

tomassko
autor
22. jan 2021

Tak dal mi antibiotiká augmentim a povedal že si to mám rozvičovat aj cez bolesť

3petka
22. jan 2021

@tomassko tak ja som problém nemala so zápalom ale keď mi "vysekával" zub múdrosti, tak som nemohla poriadne ústa otvoriť mesiac. A najväčšie utrpenie bolo keď mi vyberal štichy, to som musela ústa otvoriť či som chcela či nie.... to bolo tak týždeň a pol po zákroku... A teraz ma to čaká znovu...

tomassko
autor
22. jan 2021

@3petka chcem sa opýtať . Ústa ti potom volili samé alebo si musela rozcvicovat ? Ja som bol na vyberanie stehov a doktor mi musel nasilu otvoriť ústa

3petka
22. jan 2021

@tomassko Aj mne viac menej otváral nasilu, ale postupne to samé povolilo. Tak 2 mesiace od zákroku to už bolo ok, Postupne to rozhýbeš...

kavicka12
22. jan 2021

Ahojte votriem sa 😁,,dnes som bola u zubárky na RTG mi zistila zlomenú osmičku poslednú vrchnú v pravo dnes mi to ťahať nechcela lebo je piatok no mám obavy ako mi tu stoličku vytrhne keď je až celkom v zadu.Nemala bi má poslať na stomatochirurgiu?

andreatytler
22. jan 2021

@kavicka12 Ak je dobra zubarka, tak vie posudit, ci si na to trufne alebo treba niekoho ineho... my to tazko posudime...
Mne trhala pokazenu sedmicku a zlomila sa jej tak ze uz nemala za co chytut. Zubna chyrurgia bola nastastie o poschodie nizsie a tak hned so mnou tam utekala a vyvtrali mi tie korene von len tak v lokalke.

kavicka12
22. jan 2021

@andreatytler No raz mi uz trhala osmičku ale spodnú ,ešte mi ju dala aj domov celú s koreňom ale to trhanie bolo ako z hororu ja neviem či mi injekcia nezaucinkovala alebo čo, takže mám strach lebo už viem čo ma čaká aj keď povedala že to bude iné ze tam som mala zápal,no táto sa mi polovička trošku kive a boli to len pri čistení zubov alebo pri jedení ,ešte má bolí 2x denne asi 3 mesiace ucho a celá tá strana ale pri tej bolesti keď si chytám tu stoličku tak ma nebolí 🤷no mohla má radšej poslať na tu chirurgiu lebo ja sa neodvážim k nej ísť 😒

andreatytler
23. jan 2021

@kavicka12 Aha... takze ty uz mas zlu skusenost s nou... no poviem ti ze ja by som si uz stolicku nedala trhat tou istou zubarkou, ktorej sa to vtedy odlomilo. Myslis ze ona len chce na tebe zarobit a preto chce sama urobit ten zakrok?
Mozno este skus nazor ineho zubara ze ci by to on radsej riesil chirurgicky....
Neda sa ist na chirugiu len tak? Treba mat odporucanie od zubara?

bea2804
23. jan 2021

@kavicka12 ja som bola priamo v Martine - maxiofacialnej chirurgii, potrebovali len odporúčanie od zubára a 3D röntgen. Nikdy by som si nedala trhať zuby múdrosti od svojej zubárky. Preto som vyhľadala priamo kliniku. Skús si niečo pozrieť vo svojom okoli. Predsa nonstop trhajú osmičky , a vedia čo robia 🙂

kavicka12
23. jan 2021

@bea2804 no len to odporúčanie ako si vyžiadať keď som zubarke aj povedala či bi nebolo lepšie ísť na chirurgiu no tvrdila že netreba no pravdu povediac nič mi nebehá po rozume len ten zub😔

eriksonka1234
23. jan 2021

@tomassko už som to tu nie raz písala, mne sa zablokovala sánka na viac ako mesiac, pila som len so slamky, jest takmer nič. Skončila som na Heydukovej, v žiadnom prípade sa nasilu sánka nesmie otvárať. Ja som brala Doxyhexal, vybav si MRI.

ekodeko
30. jún 2021

@tomassko ahoj. Chcem sa opýtať, ako dopadlo to otváranie úst. Tiež som 5ty týždeň po extrakcii 8 a tiež otvorím ústa na dva prsty. Ako si si to dal doporiadku?

kashmala
26. feb 2022

@ekodeko ahoj, prosim ta, ako ti to dopadlo so sankou? Ja som po extrakcii 2,5 tyzdna a tiez nemozem poriadne otvorit. Dakujem

lb1984
4. aug 2022

@eriksonka1234 tie doxyhexal sú dobré atb na zuby? Kvôli čomu ti predpísali tieto? Ja ich beriem po extrakcii 2 osmiciek, ale nezdá sa mi žeby mi zaberali.

eriksonka1234
7. aug 2022

@lb1984 Doxyhexal lieči kosti, ja som mala osteomyelitidu, takže mne zabrali. Neviem kvôli čomu ti ich predpísali, zrejme už bol zápal v kosti, na menšie problémy dávajú väčšinou Dalacin. Pri Doxyhexale sa stráň slnka