Extrémne podráždená pokožka po holení

20. mar 2024

Ahojte,
prosím Vás poraďte mi čo robiť keď mi po holení ostane takto podráždená pokožka.Používam gél na holenie sensitive, aj sa umývam peelingovou hubkou . Po holení ihneď hydratujem. Kde robím chybu? Čím to je že keď si oholím nohy ráno už večer začnú pichať. To isté aj v oblasti bikín. Som mladá baba a hanbím sa ísť aj na kúpalisko .
Budem vďačná za všetky rady a typy ako sa tomu vyhnúť alebo aké prípravky používať.
Veľká vďaka 🙏🏼

lydka84
20. mar 2024

Podstupit laserovu depilaciu

lube_zna
21. mar 2024

Skus nepouzivat gel na holenie, iba vodu pripadne na nohy kondicioner na vlasy. Niekedy prave gely na holenie sposobuju podrazdenie.

gabika0825
24. mar 2024

Podľa mna tá peelingova hubka bude primárne problém, keď máš citlivú pokožku. Na takú pokožku peeling nie je dobre robiť. Ak si urobíš pred holenim peeling, vysuchas si pokožku, potom si ešte robíš “peeling ziletkou” pretože keď holis tak sťahuješ tu odumretú kozu dole. Takto keď už odumretú kozu dole máš po tom peelingu tak si prechadzas ziletkou po zdravej koži a citlivú pokožku to môže iritovať. Ja by som úplne vylúčila peeling a všelijaké peelingove hubky a rukavice a podobne. A odporučila by som tiež laser.