Extrémne suché ruky

zuzkal99
13. mar 2014

vedeli by ste mi prosim vas poradit nieco na extremne suche ruky strasne ma to svrby a stipe a v noci som si ich skoro rozskrabala do krvy ☹

gretocka
13. mar 2014

no ja to mavam tiez, ani tak nie je u mna dolezite co natierat ale ako casto.... ine mi na to nepomaha len to neustale premastovat ( pre zenu v domacnosti s detmi asi najtazsia uloha 🙂)
Na noc ma moja sestra odskusany kokosovy olej, to je take tuhe a pri dotyku s pokozkou sa to rozpusta. Ona ho pouziva na cele telo a vraj je skvely, ja som ho zatial neskusala, ale myslim ze uz sa zas blizi den krvavych prasklin na rukach, tak budem mat moznost....
Prajem nech sa ti to co najskor polieci.

luba28
13. mar 2014

@zuzkal99 kozmetika rituals.com ma krem na ruky a ten je fantasticky,...ja v praci prichadzam do styku s mrazenymi vecami a toto sa mi stavalo,...jedina vec ,ktora mi pomohla,ale zial na SK neni,iba v ČR,...

krompascikova
13. mar 2014

@zuzkal99 ahoj aj ja som mala taky problem este v jeseni,ale zacalasom pouzivat domacu mast nechtikovu domacky robena a vazne to pomohlo

naturalisvita
13. mar 2014

Ja musím odporučiť, prírodné oleje, na extrémen suchu pokožku - avokádový alebo bambucké maslo. Poprípade ešte prírodné kremy na ruky s rastlinnými olejmi a liečivými extraktmi. Moj ocino mal suchu exematickú kozu na rukach az tak ze mu praskala do krvi. Namiešala som mu zmes olejov - kokosvy (hydratuje), ricínový (lieči jazvy) a mandlovy (na suchu pokožku). Ulavilo sa mu a problémy miznú. Vyskúsal množstvo kremov z obchodou aj z lekarni, nič nepomahalo. Takže odporúčam si pozrieť stránku www.naturalisvita.sk a skusiť prírodné produkty.

nikush29
13. mar 2014

Mne sa to stáva hlavne na jeseň a v zime, tiež mám hrozne suché ruky, ak si ich dlhšie nenatriem tak mi úplne popraskajú, niekedy až do krvi. Jediné čo mi na to pomáha je masť kyselina mliečna (bábätkám sa to zvykne dávať keď majú suchú kožu), moja dcéra to má na ekzém - takže si to od nej "požičiavam" :D A treba si to hlavne často natierať aby boli tie ruky stále premastené, hlavne na noc keď idem spať. Pokiaľ ti to lekárka predpíše tak za to platíš v lekárni len pár centov. 🙂

ank
13. mar 2014

Tiež mávam popraskané ruky až do krvi - pomáha mi červený Garnier body krém na popraskané ruky. Len si treba ruky nakrémovať - aspoň trochu - vždy po umytí, pokiaľ sa nezahoja.

jkorculka
13. mar 2014

Ja tiež používať ten Garnier ,určite je to to najlepšie na prevenciu,z cenovo dostup.kremov,ale keď to zanedbam,čo je často pri deťoch doma,tak si musím dávať na noc bavlnene rukavice a miesam Olivovy olej s nejak.jemnym detskym kremom,skúšala som aj propolis krem,tiež super.a prestala som používať antibakt.mydla,tie strašne vysusuju.

dejnas
13. mar 2014

mám rovnaký problém.... v zime ruky drsné, drapľavé, tiež častokrát popraskané až do krvi 😒
akýkoľvek čistý olej mi pokožku následne vysuší... skúšala som aj kokosový.... proste u mňa vôbec nezaberá.... jediné, čo mi ako tak pomáha - okrem častého krémovania - je zarabaný krém z kys. mliečnej... dr. ju predpísala synčekovi na atopický ekzém.. natieram si ním ruky na noc, je veľmi mastný, cez deň sa s ním nedá fungovať...
počas dňa ruky krémujem viac krát, momentálne mi vyhovuje nivea s hydra IQ - a zložkou makadamiového oleja

simsalabim
14. mar 2014

Ja mavam podobny problem - super je obycajna modra indulona. Ked nemam prave problemy, tak pouzivam SOS krem na ruky od Nivey, no hned,a ko citim, ze zacina byt zle, vraciams a naspat k indulone.

katieg85
14. mar 2014

@zuzkal99 tiez mam taky problem a prave aj teraz v tom pocasi mam zas take ruky.natieram si teraz modrou indulonou je to najlepsie na ruky co moze byt.ale pomoze iba modra nie tie ostatne druhy po nich by ta zacali stipat ruky aspon mna.a hlavne si namastim na noc do rana to prejde a ku veceru zas.mam aj domacky robena mast, nechtik lekarsky ,no nie kazdy ju ma doma. pomaha na vsetky kozne ochorenia.

majovka27
14. mar 2014

@zuzkal99 vyskusaj aj bepanthen pre deti, premasti a aj zahoji ranky.

klincek
14. mar 2014

@zuzkal99 hlavne vymen mydlo, kup si nieco na extremne citlivu pokozku, tie tak nevysusuju.
a treba kremovat, do zblbnutia, po kazdom umyti. vyborna je kyselina mliecna, co sa predpisuje detom (ak sa k nej vies dostat), alebo nieco s bambuckym maslom - hydratuje aj premasti, ale nemas mastne ruky (skus pozriet v Dmke ich znacky, maju vsetko mozne v dobrej cene). a ak by ti to nevyhovovalo, tak si skor typ na naozaj mastne kremy, v tom pripade moze pomoct nechtikova mast (tiez v Dm, stvrtkilova krabica asi za 2 €), alebo indulona (aj ked ja osobne ju neznasam, smrdi mi))
treba si natriet hlavne vecer poriadne hrubu vrstvu, dat si tenke bavlnene rukavice alebo ak nemas, staci aj sacok, a nechat posobit cez noc.

vabejka
14. mar 2014

kúp si flexitol balzam na paty.. ma 25% urey.. je sice na nohy,ale nech ta to nezmatie. je aj na ruky,ale ta obsahuje len 10% ureu.. ak pises, ze mas take problemy, urcite flexytol..mne aj muzovi neskutocne pomohol.. on ma mozole na rukach,ktore praskali a uz na 3 den bolo vidiet vysledky.. je fakt super.. okolo 5 € stoji..

prhlavka
14. mar 2014

Mám na to overený krém na nohy od Oriflame, znie to možno debilne, že krém na nohy, ale fakt to pomáha a náhodou aj príjemne vonia, je za dostupnú cenu a Oriflame dnes robí kde kto, takže v pohode objednáš. Je to taký krémik v šedej tube s červeným krížikom, ale musela by som to niekde mrknúť na ich stránke bo si neviem spomenúť ako sa presne volá. http://sk.oriflame.com/products/product-detail.... teraz je ešte aj za super cenu!

vianne
14. mar 2014

a to sa ti len teraz zacalo, alebo s tym mas problem odjakziva? lebo za takymto stavom moze byt aj nejake kozne ochorenie - ekzem, mykoticke ochorenie....ak to neprechadza ani po premasteni, sla by som ku koznej...

ichbinich
14. mar 2014

Manzel ma velmi suche ruky: pouziva Neutrogenu ako "bezny krem" 😀
Teraz v zime mal krem z lekarne s Urea, ale kupila som mu aj ine bezne dostupne, ale navyskusal ich este vsetky: Balea s Urea je lacna, ale straaasne silno parfemovana.
Aj kamaratka-lekarka mu odporucala krem na nohy s urea, myslim mala Eucerin, ale nepamatam sa presne.
V zime mam problem aj ja, ale ja potrebujem kremy, co sa rychlo vstrebu.
Nahodou som kupila Florena krem na suche ruky, vonia citronovo, pekne sa vstrebe a pomaha. A stoji asi 1,50 😉
Aj mne obycajna modra indulona strasne smrdi, a je strasne mastna, ja by som ju nemohla pouzivat.
Suhlasim tiez so zmenou mydla a najma Jari/Prilu, teda prostriedku na rucne umyvanie riadu. Odkedy mam od DenkMit ten biely sensitiv, tak ruky po umyvani riadov nemam take znicene.

andrejka10
14. mar 2014

Mám ten istý problém so suchými rukami. Dokonca, ak by som si pravidelne ruky neošetrovala, sa mi vytvoria také suché šupiny na rukách,.. bleee. Vyskúšala som snáď všetky krémy na trhu... 😀 😀 😀 to bol žart.... Nie teraz vážne, najlepší krém pre mňa bolo červené Gly doree, ale muselo byť iba červené, rýchlo sa vstrebal, neostávali z neho ruky mastné a fakt pokožka bola vyživená. Len žiaľ AB kozmetiku, kt. ju vyrábala, nechali majitelia krachnúť... veľká škoda. Ďalšie krémy, ako Garnier, či už ružový, alebo červený, nebol pre mňa dobrý, Nivia detto, vždy píšem o krémoch na ruky, z Oriflame už vôbec... Indulona v žiadnom prípade ..... bolo ich jednoducho strašne veľa a nevyhovovali, buď ma pálili z nich ruky, alebo boli strašné mastné s minimálnym efektom.... Jediný, ktorý mi ako tak vyhovuje je Neutrogena. @zuzkal99 , ak niečo nájdeš, čo bude vyhovovať tebe, daj potom typ. Vyskúšam, či nebude dobrý aj pre mňa. 😉

sono2
14. mar 2014

@zuzkal99 kožný lekár. Nie je normálne mať takéto pocity ani pri najsuchších rukách.

naturalisvita
14. mar 2014

Ja len odporúčam si prečítať zloženie, čo je lacné je väčšinou aj škodlivé,( ropné deriváty su omnoho lacnejšie ako čisté rastliné oleje) skutočne. základy takýchto krémov tvorí minerálny olej nazývaný aj parafín alebo Paraffinum Liquidum. Ďalej vazelína - Petrolatum. Sú to všetko deriváty ropy a tá rozhodne nehydratuje iba vytvorí na pokožke film a vy máte pocit že pokožka sa zjemnila. tieto zložky pokožke škodia. A samozrejme takéto bežné krémy bývajú zakonzervované parebenmi (methylparaben, ethylparaben, propylparaben). V ženských prsných nádoroch sa našli práve parabény. Toto sú základne zložky ktorýmm sa treba skutočne vyhnúť. Netreba naletieť marketingovým ťahom.Napr. Avon má radu naturals a tá s prírodou nemá nič spoločné! Tieto názvy sú zavádzajúce! Zloženie je podstatné.

chikitka
14. mar 2014

@vabejka jj, flexitol je super! a mne pomaha aj ich balzam na pery, jediny!!! nevoni to sice, ale fakt jediny mi zahoji pery a krem je tiez vyborny 😉

kiki68
14. mar 2014

mne pomaha 100% bambucke maslo na toto.

radlinka
14. mar 2014

aloe propolisovy krem 🙂 indulona, cervena a modra na striedacku, pripadne nechtikova oranzova. Zabalit do bielych rukaviciek - dostat v lekarni, pripadne v drogerii alebo obviazat na noc obvazom a nastivit dermatologa. Este odporucam menej umyvat riad ak sa da, pouzivat za kazdych moznosti gumene rukavice na senzitivnu pokozku. Ja mam tiez presne podobny problem, liecim sa s aloe gelom, ktory pijem a roznymi aloe doplnkami a kremami z rady aloe. Pouzivala som vsetky kremy, Flixitol, A-Derma- vsetko bolo vyborne, ale aj tak mi vzdy predpisala dermatologicka na taketo obdobie mast s kordikoidom. Proces je dlhodoby.xxx

vabejka
16. mar 2014

@chikitka aj ja mam balzam, je super!!!

angelinka13
16. máj 2014

Urcite vyskusaj ratlinne oleje, bud kokosovy, mandlovy alebo konopny, ten posledny sa pouziva aj pri psoriaze a je velmi ucinny. Nepouzivaj kremy a masti s obsahom parafinu a chemickych latok, to sposobuje len problemy.
Oleje najdes napr. tu:http://www.nutrimas.sk/100-prirodne-oleje-a-sladidla-c...

kiki68
16. máj 2014

u mna zabera 100% bambucke maslo,ale len to maslo,nic ine pridane do toho. To ma to hned prestane stipat a krasne sa to zaceli. Jeden pan,co som ho stretla na recepcii ma rovnaky problem uz roky a tiez si pochvaloval to 100% bambucke maslo,ze to nosi aj na lyzovacky a pod.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ellasofia
28. júl 2015

pekný deň,
studený parafínový zábal - výživa a hydratácia, ideálny pre kožu s problémami ako dehydratácia, suchá pokožka, popraskaná koža, atď. Zábal môže byť použitý na rukách aj nohách. Studený parafín poskytuje rovnaké výhody ako horúci parafín a bez zahrievania produktu. Je to hygienickejšie, pretože produkt je určený na jednorazové použitie, a nie opakované.
Treba vyskúšať, super.
www.pedikurasupova.sk

maryanna
28. júl 2015

no ak mas extremne suche ruky a stipu, je to jednoznacne mykoza......mne sa to tavalo ked som doma pouzivala sanytl v spreji, skoro na vsetko, a nemohla som sa mykozy zbavit asi 3 mesiace....zabral az imazo plus od lekarky.............mala sm take ruky suché ze ci sm mastila oejom ci kremamy kadecim stale to bolo suché, extremne suche, popraskana koža až..............skus ist ku koznej...

simca663
29. júl 2015
Používateľ simca663 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od simca663.

Ja mám taktiež citlivú a suchú pokožku, kde sa mi často vytvárajú aj červené fľaky z presušenia. V lekárni mi odporučili časté krémovanie špeciálnym prípravkom Erevit sensitive. Zistila som, že moja pokožka je po nom menej napätá a ani nesvrbí. Hánky na prstoch boli mojou najcitlivejšou časťou, tie som často mala až prasklín zdraté od suchej kože. Viem teda, že je to veľmi nepríjemný pocit ale s týmto krémom som ja osobne velmi spokojná aj ked samozrejme, ruky si kremujem niekolkokrat do dna aj dnes.

ellasofia
23. sep 2015

Dobrý deň,
môžem odporučiť kvalitné prípravky, skúste si ich pozrieť na www.pedi.sk

s pozdravom
www.pedikurasupova.sk