Fess - operácia prínosových dutín

jaya47
20. okt 2013

Mate niekto skusenost s operaciou prinosovych dutin kvoli chronickej sinusitide? Napisete prosim, ako zakrok prebieha, kolko ste potom boli PN a ci pomohol?
Idem na tento zakrok na Antolsku. Dakujem za info 🙂

zarabono
11. jan 2022

@gaspi008 dobrý,nakoniec som nešla,našla som jedného lekára,ktorý mi nasadil dlhodobú liečbu a už pri prvých liekoch nastalo zlepšenie.caka má kontrola asi o dva mesiace a vyzerá to,že operácii sa vyhnem

janula08
23. mar 2022

@jaya47 pekný deň môžem sa opýtať koľko po operácii vám išli hlieny? Jansom už 2 týždne a stále idú zo stránky mňa zapachajuce hlieny. Už som zúfalá. Zajtra kontrola tak som zvedavá. Zatiaľ mi nič nedali. Len pre plachý rohom ale ten smrad je už tak nepríjemný. Ďakujem za odpoveď janlen že či aj vy ste také niečo mala by ma zaujímalo

janicaopica
23. apr 2022

@natalkaa2011 Dobrý deň, mohli by ste mi prosím napísať, kľudne aj do súkromnej správy kto vás operoval, ako to prebiehalo, akú ste mali veľkú cystu, aké bolo hojenie, ...? Ďakujem

tanika
2. máj 2022

@zarabono môžem sa spýtať co vám nasadili na tie prinosove dutiny . ? Čo pomohlo bojim sa že po covid zapale dutin znovu skončím na operačnom stole . Už nechcem .

zarabono
2. máj 2022

@tanika brala som kortikoidove spreje do nosa,napr mometasone

tanika
3. máj 2022

@zarabono ako dlho vám trvalo než ste sa z toho dostala a ozaj iba tento sprey. Aký bol čas problém že ste mala ísť na operáciu , ja som bola a už nikdy viac stále dookola problémy aj po operaciii .
Poradite mi .?

zarabono
4. máj 2022

@tanika Mala som tri rôzne spreje,tie som mala vybrať a podľa nálezu by operácia musela byť,len ja som stále s ňou nebola stotožnená.nastastie dutiny sa uvoľnili a vyhla som sa operácii.mala som veľmi ojedinelý nález,ktorý býva len pri nadoroch,preto to chceli operovať.v podstate ťažkosti som nemala a prišlo sa na to náhodou.pomohol mi dr Sojak z ba

tanika
4. máj 2022

@zarabono takze z tých troch sprejov zabral mometaso ne . Lebo ja mám flixonase a nič moc mne sa zdá že sa mi po ňom upchcha nos . Neviem mne opuchaju dutiny po covide po zapale a je tam aj zhrubnuta sliznica .

zarabono
11. máj 2022

@tanika aj ten som mala a ešte jeden,môžem si spomenúť názov a mala som vybrať všetky tri a až potom kontrola.

zuba1987
26. dec 2022

Ahojte, robia fess aj ako jednodňovú operáciu?
Boli ste predtým na CT? Dávajú kontrastnu látku?

minipeople
29. mar 2023

Ahojte, je tu niekto kto by mi vedel popisat priebeh hojenia ? Ja som po operacii presne tyzden a zatial ma stale velmi bolia dutiny aj vselico mozne tam mam v tom nose a tazko to dostavam von…dutiny ma dost palia, pobokievaju, ked sa vysmrkam vtedy velmi, tiez ma boli obcas sija akoby za krkom… kolko ste sa potrapili este po operacii a dalo sa to do normalu ? Budem vdacna ak sa niekto ozvete ❤️

minipeople
29. mar 2023

@zuba1987 ahoj ano robia ja som bola ale nechali si ma tam aj tak na noc na pozorovanie. Bola som v Povazskej Bystrici. Na Ct som bola asi pred troma rokmi a kontrastnu latku mi nedavali.

minipeople
29. mar 2023

@zuba1987 @zuba1987 ahoj ano robia ja som bola ale nechali si ma tam aj tak na noc na pozorovanie. Bola som v Povazskej Bystrici. Na Ct som bola asi pred troma rokmi a kontrastnu latku mi nedavali.

zuba1987
30. mar 2023

@minipeople ďakujem za info

kaci311
8. jún 2023

Prosím vás, končím januára má operovali, všetko bolo relatívne ok, v rámci hojenia, liečby, akurát posledné dva týždne som bola veľmi zahlienena, ťažko sa mi vyfukavalo to všetko von, v piatok večer pred spaním som vyfukala nos, v sobotu ráno sa mi pustila krv z tej operovanej dierky, tak som sa zľakla, tri dni nefukala, no ale mám pocit akoby som mala nádchu, tak som znova dnes musela fúkať a znova sa mi púšťa krv z tej jednej dierky...neviem čo s tým, čo sa mi tam mohlo stáť alebo čo mám robiť, stalo sa to niekomu z vás?