Helicobakter, zápal dvanástnika a žalúdka

20. apr 2024

Cauko, idem sa trochu vyrozprávať 😑 minulý rok na zimu mi bol zistený Helicobakter a vred… najprv som liečil vred a potom helicobaktera no od tej doby to všetko ide dole vodou.vred mám vysušený helicobaktera neviem čakám na výsledky a mám ešte zápal dvanástnika a slabý zápal žalúdka. Ide o to že ma všetko boli boli ma brucho v pravo aj vľavo jak sú creva boli ma tesne pod ľavým rebrom aj na dotyk neviem čo zo je a už dom zúfalý chcem už fungovať ako predtým 😒 boli ste tiež niekto takto na tom ?

kacena4
20. apr 2024

ak mas zapal mal si byt prelieceni atb. co sa tyka doliecenia je to na dlhšie drzim palceky. mne pomohla 1/2 roka odlahcena dieta aby som nezatazovala zaludok, dvanastornik a zlcnik

autor
20. apr 2024

Na zápal mi dal dereflin čo zabraňuje tvorbe kyseliny

anketkarka
20. apr 2024

Ako dlho dodržiavaš diétu? Všetko potrebuje čas a disciplínu.

autor
20. apr 2024

@anketkarka doktor mi povedal že už mám normálne fungovať bez diéty

slavka52
20. apr 2024

Dobrý deň kúpte si Mastichu ja som to malá tiež

autor
20. apr 2024

@slavka52 mám mastichu ale že vraj to nemôžem brat aj s delefrinom… vy ste to ako brali?

slavka52
20. apr 2024

Ja som brala ráno ná lačno a mi to veľmi pomohlo veď ja som každý deň bola na urgente dávali mi infúzie

slavka52
20. apr 2024

Tak som sa trápila 3 mesiace až mi známa odporučila Mastichu a mám pokoj

autor
20. apr 2024

@slavka52 doktor ti nepredpisal nič. ?

slavka52
20. apr 2024

Predpísal antibiotiká a až potom som začala brať Mastichu

autor
20. apr 2024

@slavka52 ďakujem ti

very211
26. apr 2024

Ahojte, 2.4 som bola na gastro a dva týždne čakala na výsledky. 19.4 mi oznámili že mám helikobaktera ale že ATB nech zvážim lebo mi to môže uškodiť a nemusí mi to pomôcť. Vraj nech beriem probiotiká a niečo prírodne. Lenže ja som už bola tak hotová po 35 dňoch každodenných bolestí že som išla k obvodnému a ten mi predpísal atb s tým že nechápal ako mi toto mohli na gastre povedať. Mám stredne ťažký zápal žalúdka a stredne osídlnenie hp. Som v polovici liečby a teda zatiaľ zaberá, cítim sa o niečo lepšie tak dúfam že sa ho zbavím. Určite to treba liečiť atb a až potom brať niečo prírodne na prevenciu. Hp vie byť riadny masaker. Mám už -5kg

autor
26. apr 2024

@very211 ako zvládas ant ?

very211
26. apr 2024

Mám ich štvrtý deň a zatiaľ zvládam… mam 2x atb plus helicid a probiotika. Občas mi príde taký zvláštny pocit ako na vracanie ale niet sa čo čudovať. Na vracanie mi bolo aj bez atb