Hmatateľné uzliny po celom tele

zuzik16
1. máj 2012

Ahojte, už dávnejšie som prišla na to, že si dokážem nahmatať uzliny na krku a v trieslach (pri sone štítnej žľazy mi doktorka na moju žiadosť prezrela aj uzliny na krku a vraj sú malé a všetky sú do 7x4mm)...tie v trieslach majú asi tak 1-1,5cm a nedávno som zistila že niečo také asi do 1 cm mám aj pod pazuchami, ale predtým to tam asi nebolo je to ako taká fazuľka..všetky uzliny sú makké až na jednu pod pazuchou. Tá bola najskor maličká a nebolela, bola asi ako šošovička, potom po čase sa zvačsila a pri silnejšom zatlačení trochu bolela a teraz je zase menšia a nebolí vôbec. A teraz neviem či sa mám báť, alebo nie. Bola som u doktora a on mi to ani neprehmatal, iba povedal, že to si hlavne nemám ani chytať.

Ešte dodávam, že mám ledva 50 kíl, nie som kosť a koža ale dosť štíhla, môže to byť tým alebo?

Najhoršie je, že na internete som všade čítala, že uzliny za normálnych okolností nie sú hmatné nikde na tele, tak teraz ma už skutočne začína chytať panika. Ale na druhej strane som zas čítala aj to, že nádorové uzliny sú zvyčajne veľké a až také akoby hrče. Inak krv mám úplne ukážkovú.Ešte by som chcela dodať, že mi bolo pred tromi mesiacmi robene rtg hrudnika-v poriadku, vyšetrenie na toxoplazmozu, boreliozu, a nejaké dalšie veci tiež negatívne...a minulý týždeň aj sono orgánov brucha a to bolo taktiež v poriadku. Výsledky krvi mám ukážkové až na zvýšené ASLO. V noci sa nepotím, jesť mi chutí, dokonca som v priebehu posledných 2-3 mesiacov pribrala asi 2 kg, unavená nie som, jediné čo ma dlhšie trápilo boli zvýšené teploty, ale zistili mi v krku streptokoka, ktorý vraj môže mať súvislosť s tými zvýšenými teplotami a uzlinkami na krku, momentálne ma zvýšená teplota takmer netrápi, ked aj bola tak okolo 37(na streptokoka sa však stále liečim)

Možno tam všetky tieto uzliny boli aj predtým, možno aj dlhší čas..skutočne neviem, iba ma raz napadlo si prehmatať uzliny a odvtedy to ide so mnou dolu vodou a môj doktor to odmieta riešiť, ani mi tie uzliny neprehmatal.

Chcela by som tiež vedieť či nemáte niektorá podobnú skúsenosť. Nemáte alebo nemali ste uzlinky niekde?..podlhovlasté okolo 1 cm, nebolia ma vôbec. Strašne sa už bojím...

Viem, že asi nie ste lekárky a že táto téma tu vlastne ani nepatrí na toto forum, ale budem veľmi vdačna za akékoľvek skúsenosti.

trish31
8. nov 2016

@nikusqa ak ta uzliny bolia tak mas zapal....preco ti to neriesia?

nikusqa
8. nov 2016

@trish31 mne to uzavreli ako chronicka lymfadenitida/uzlinovy syndrom. Zapal to neni, CRP mam este v norme. Bola som s tym zas na onkologickom ORL a poslal ma k hematologicke tym, ze som hematologicky pacient a tie uzliny okrem krku mam aj inde, po celom tele. A hematologicka mi povedala, ze ma posle na CTčko a pravdepodobne aj na ožarovania.

trish31
17. nov 2016

@nikusqa drzim palce

nikusqa
17. nov 2016

@trish31 dakujeem

ninison
17. nov 2016

@andrea12233 ahoj, napises prosim odporucanie na tu kliniku? Pripadne do IP? Dakujem

macka111
27. dec 2016

@bery06 ahoj ako to teraz vyzerá s tými uzlinami nad kľúčovou kosťou ? Prišlo sa na to prečo si ich mala? Ďakujem

giato
20. feb 2019

@strapco13 ahoj chcem sa opytat mma zvacsene uzliny v trielse a krku asom objednana na hematologiu...co mi budu z krvi zistovat konkretne na uzliny

lenka2813
15. júl 2023

@nikusqa ahoj, viem ze je to uz davnejsie..ale mozem sa opytat ako si dopadla s tymi uzlinami? Mam cosi podobne. Dakujem🙂

nikusqa
15. júl 2023

@lenka2813 ahooj, tak hematologicka ma poslala dokonca na PET-CT uzlín v celom tele aby sa vylúčil, v horšom prípade zistil lymfom ale teda chvalabohu onkologického pôvodu to nebolo. Takze stalexmam chronicky uzlinovy syndrom a keď mam oslabenú imunitu alebo so prechladnuta/chorá tak automaticky ma strasne uzliny na krku bolia ako keby mi niekto mäso priamo trhal, ale na tu bolest mi nič nezabera, musím si to iba odtrpiet.