Hmatny útvar v bruchu

18. feb 2023

Ahojte,, poslednú dobu pozorujem na bruchu také ako pohyby dieťaťa v tehotenstve. Jedna strana sa mi vypučí, cítim tam tvrdé, naozaj ako keď sa vypučilo bábätko vo vyššom štádiu tehotenstva. Keď ležím na chrbte, je to aj viditeľné. Viditeľný kopček, alebo teda skôr ako valček, podlhovasté, ako chrbat bábätka. Viem to aj nahmatat keď ležím na chrbte. Cítim to ale aj na pravej aj na ľavej strane, sú to také ako tvrdé valčeky. Avšak deje sa to len občas. Tehotná určite nie som. Čím to môže byť ?

autor
18. feb 2023

Približne na týchto miestach cítim dva valce

anavixy
18. feb 2023

Si stihla? Nemozu to byt len svaly?

autor
18. feb 2023

@anavixy povedala by som, že som taký priemer ale deje sa mi to odkedy som schudla, to je pravda. Ale vyslovene len kožu na bruchu nemám. Rok dozadu som porodila

janetinka27
18. feb 2023

Mozno bedrove klby, to uz prekvapilo viacerych,co schudli

anavixy
18. feb 2023

v tychto miestach su brusne svaly dobre viditelne (za určitých podmienok samozrejme) a neviem si predstavit co ine fyziologicke by to mohlo byt a dva rovnake utvary patologickeho charakteru su tiez nepravdepodobne podla mna. No naisto ti to povie len lekar co ta prehmata alebo sono. Ale uvidime, mozno sa docitame nieco nove aj tu 🙂

autor
18. feb 2023

@janetinka27 to zas nie takú nadváhu som nikdy nemala, bedrové kĺby si cítim celý život

stellarstar
18. feb 2023

@janetinka27 bedrové kĺby v bruchu??

anavixy
18. feb 2023

@janetinka27 myslis bedrove kosti asi, bedrovy klb nie je viditelny a uz vobec nie v bruchu 😀

janetinka27
18. feb 2023

@anavixy slovicka...

panelacikova
18. feb 2023

autorka, bude to znieť absolútne neuveriteľne, ale v týchto miestach mávam pravidelne tvrdé útvary, keď som zapečená. nemáš problém so stolicou? ja akonáhle idem konečne na wc, pohnú sa ľady, hrče zmiznú. už to mám overené doslova rokmi.... tiež mám chudé brucho a tak to úplne na dotyk cítim v tom čreve. akurát mi hrču nie je vidieť až tak, ako opisuješ, že voľným okom. len cítim na dotyk.

jjanulienka
18. feb 2023

Mám presne to iste posledné dni😳ak si chudá môže to byt už nahromadený obsah čriev 🤷🏽‍♀️
Mne sa to deje vždy len večer

januska12323
18. feb 2023

Keď si pozrieš ako sú v ľudskom tele uložené črevá budeš mať odpoveď.

jana_eyre_2
18. feb 2023

To budú plné čreva, treba si dopriať veľa vlákniny a tekutín.. pridaj aj probiotiká..

54tinka54
18. feb 2023

Tvrdé valčeky 😁💩💩
Tipujem že keď sa dobre vytoto, valčeky zmiznú.

saska00
27. apr 2023

Ja mám to iste , no ja si to citievam aj v strede , aj dokonca v žalúdku hneď ako čosi zjem 🤔 niekdy až take zvieranie cítim v bruchu

jessx
10. jan 2024

Je to síce staršia diskusia ale možno ešte dostanem odpoved, aj ja toto mám ale len na pravej strane a po dotyku mi to ešte aj zostane červené, vľavo keď pohmatam tak nič take