Hrča v krku a sťažené prehĺtanie. Môže to byť psychika?

nikolalili
10. nov 2019

Ahojte! Mam stale hrcu v krku, akoby som nevedela prehltnut hliny... Podla Vás je to psychika? Neprezivam nic hrozne... Aj doma je vsetko ok... Len stresy ze nic nestihate, ze tolko veci treba urobit za den... Praca, rodina, upratovanie, varenie... Ani neviem co skorsie.... Moze byt stoho?? Dakujem

hrajka
10. nov 2019

@nikolalili nemoze

nikpa
10. nov 2019

@nikolalili Ale áno, môže to byť aj psychické alebo problém so štítnou žľazou. Ja s hrcou v krku bojujem asi rok. U mňa to ide zo žalúdka, mám to potvrdené od gastroenterológa. Akonáhle zjem niečo čo mi ťažšie žalúdok spracovava, hneď to cítim v hrdle, vystreluje mi tam kyselina zo žalúdka a tá mi dráždi hrtan, vtedy mám pocit hrče v krku... zjednodušene povedané.

zuzi0911
10. nov 2019

Samozrejme môže byť aj psychika, no najpr treba vylúčiť iné veci.

nikolalili
autor
10. nov 2019

Bola som so stitnou zlazou vsetko je ok... Asi budem mat to zaludocne problemy... Bola som operovana na zlcnik pred pol rokom.. A strasne zle mi je ked nieco zjem... Pomaly uz nic neviem jest, len ovocie.. Bola som na gastro a vsetko je ok...

caray
10. nov 2019

@nikolalili skús si dať trojdňový detox, buď iba na vode a snaž sa byť v kľude, potom si daj nejaký polievkový deň a začni pridávať stravu, uvidíš ako sa budeš cítiť a potom navštív lekára.

halci
10. nov 2019

@nikolalili stitna zlaza, reflux, urcite s tym treba ist k dr.

koniarova
10. nov 2019

Psychika. Ja to mám pri strese.

eliska13
11. nov 2019

@nikolalili ak mas gastro v poriadku a nevies nic zjest a hrca v krku to je psychika.na jednej strane vsetko OK na druhej pises, ze nevies co skor .Su to stiahnute ramena, telo v strese, moja kamaratka, ked sa rozvadzala nevedela sliny prehltat davaj si magneb6, b vitaminy, masaz, prechadzku sama, sport, ak nepomoze tak liek na ukludnenie na par dni od obvodnej
Ale treba zmenit to, co Ta stresuje, alebo to brat zlahka🙂

tenaj
13. máj 2022

@eliska13 mam ten istý problém nič nepomáha ja 5 mesiacov po lekaroch iba ja to cítim skrabnutie praskanie pukanie ťažko to ale lekarom vysvetliť keď sa operaju o vysledky.