Hrčka na ľavej strane krku

lucinka2016
12. dec 2016

Ahojte mal niekto podobnù skùsenosť ako ja ? Do predu píšem bojim sa ìsť k lekárovi ajtak by nič nezistil lebo som v UK
Ide oto ze cca pred rokom som si nahmatala na krku pohyblivù tvrdù bezbolestnù hrčku ktora je niečo na dotyk ako tvrdá guma odhadujem že moze mat max 1.5cm. Pozorujem ju nerastie nemeni sa.Len sa bojim ci to nieje nahodov nieco vazne. Ziadne ine priznaky nemam ako som citala na googli. Ale je aj druha varianta ze lekar by povedal ze sa to ma len sledovat ale nic by nevilucil ani nepotvrdil. Do predu sa ospravdlnujem za moje gramaticke chyby

janka3112
12. dec 2016

@lucinka2016 k lekarovi sa bat netreba ist...nic nedas za to, ze si necele dva hodiny posedis v cakarni, no aspon dostanes medical opinion. Zbytocne neriskuj, uz som sa stretla v praci s viacerymi co nechceli ist k lekarovi hned na zaciatku a uz tu davno nie su. Mozno to je len uzlina, netreba vopred stresovat ale nazor lekara by bodol urcite. 🙂

lucinka2016
autor
13. dec 2016

@janka3112 Ano máš pravdu.Po sviatkoch sa tam vyberem a uvidíme. Snať to nebude to najhoršie.

alami
13. dec 2016

@lucinka2016 ja som takto mala nezhubný nádor. Bola som v tom, že je to uzlina, len sa mi nezdalo, že je zväčšená bezdôvodne. Mala som ju veru dosť dlho, nevedela som sa vybrať niekam s tým ísť, kým ma už aj zubárka neposlala, že čo to mám, prečo s tým nikde nejdem. Išla som s tým na krčné a veru, ani sa nečakalo kým prejdú Vianoce a operovali ma 19.12. pred pár rokmi. Až po operácii bolo potvrdené, že bol nezhubný ten nádor, ale vraj, ak by som ešte čakala, ktovie či by sa nezvrhol. Teda nečakaj 😉

lucinka2016
autor
13. dec 2016

A akè si to mala ty ? Myslìm na dotyk pohublivosť veľkosť a tak ? Vieš som v UK a tu sa na také sono čaka aj 4 mesiace. Ale tak pôjdem.Ďakujem ti

zuzana76
13. dec 2016

@lucinka2016 ja mam hrcku na pravej strane krku, pohyblivu, bola som na sone, na dotyk sa to zda vacsie, tiez tak vyse centimetra, na sone nameral 8 mm, vraj reaktivna uzlina, mam ju tam uz dost dlho, aj ma ruka a pleco niekedy boli na tej strane, o mesiac mam ist znova na sono na kontrolu, ci nezmizla

uzanka16
13. dec 2016

ja mam 3 na krku a 1 je taka vacsia a ked mam oslabenu imunitu riadne sa zvacsi a su to uzliny, ale aj tak pre pripad chod k lekarovi neboj sa

lucinka2016
autor
14. dec 2016

@uzanka16 Dnes zavolám mójmu lekarovi a objednám sa.
Ďakujem 🙂

lucinka2016
autor
14. dec 2016

@alami Tak dnes som bola u lekarky preztela to vraj to mam 2cm. ZOBRALA mi test na Fbc a este nieco vysledky budem mat zajtra :(

janka3112
14. dec 2016

@lucinka2016 tak to som rada, ze si sla. Drzim palce k zajtrajsku. Neboj sa, hadam to bude vsetko dobre.

lucinka2016
autor
14. dec 2016

Aj ja dufam ze to bude vsetko ok. Ale neviem na co bolo dobre ma poslat na krvne testy FBC nevies co to moze bit ? A co sa tyka sona povedala ze az vtedy ma odporuci ked sa mi to bude zvatcovat potom mam prist a potom ma posle. Tyto anglicky lekari su na zaplakanie .

janka3112
14. dec 2016

@lucinka2016 Full blood count sa robi aby ukazalo level bielych krviniek, lebo biele krvinky su dobrym indikatorom ak v tele nieco nie je v poriadku.

lucinka2016
autor
14. dec 2016

@janka3112 Aha... Tak dakujem pekne za info :}

alami
14. dec 2016

@lucinka2016 držím palce, nech sú výsledky dobré

laura887777
19. mar 2022

Ahojte. Som dievča mam 13 rokov a dlhšiu dobu cítim v krku hrčku takú tvrdsiu cítim ju keď si námaham hlas alebo zjem niečo ostré je to nepríjemné niekedy to dosť boli chodím na krčme stále a hovorí ze ona tam nič zlé nevidí ze sa nemám báť ze rakovina a podobne určite nie bola som na Sone nič tam nieje bola som na alergológii a tam tiež nič tak ma poslala na gastro a idem tam až v máji... Bojím sa vie mi niekto poradiť nejak? Co to môže byť?

galib
27. apr 2022

@zuzana76 dobry den, je to uz davno ale vyskusam, mozno sem este chodite. Ako ste dopadli? Mam ten isty pripad 8mm, vsimla som si uzlinku cca pre pol rokom nezmensuje ani nezvacsuje sa. Sono hematologia ok. Dakujem

zuzana76
28. apr 2022

@galib uzlina je stále tam, nezväčšila sa, už ju nesledujem

galib
28. apr 2022

@zuzana76 dakujem ❤️ ja ju neviem nesledovat som z toho uplne rozhodena :( bola som uz 2x na sone s polrocnym odstupom, chodim pravidelne na hematologiu krv v poriadku a kazdy len mavne rukou ze sledovat keby sa zvacsovala prist 😣 mam ju za kyvacom cirka v polovici krku na boku. Vidiet ju len ked ohnem krk. Som dost chuda aj krk tenky tak doktorka sa tiez na to odvolava.

kvetinka75
28. apr 2022

ja mám podobnú krčku už asi 15 rokov. Vraj nejaká spuchnutá uzlina, tak už to neriešim. Už to ani nesledujem. Keby to bolo niečo vážne, už by sa to za ten čas prejavilo.

galib
28. apr 2022

@kvetinka75 ked to cloveka tak vystrasi na nete je vsetko zle. Neviem mysliet na nic ine.

kvetinka75
28. apr 2022

@galib a prečo to čítaš? Miesto toho aby si išla k lekárovi sa takto zbytočne stresuješ. Myslíš že sa to vyrieši samé? Čim viac to budeš odkladať, tým viac ťa to môže dobehnúť.

galib
28. apr 2022

@kvetinka75 samozrejme ze som uz bola u lekara som sledovana hemato aj sona uz 2 mam za sebou.

kvetinka75
28. apr 2022

@galib tak už len nestresovať. Psychika robí veľa

kissymissy
4. jún 2023

@galib prosim Vas ako ste nakoniec dopadli? Ja som si nasla presne taku hrcku

galib
5. jún 2023

@kissymissy zvacsene uzliny po nejakej chorobe chronickeho charakteru. Neboli nakoniec az take velke ako ukazalo sono lebo boli uz obalene tukom a ten tak posobil. Histologia vporiadku. Drzim palce. Ale ten klud po operacii ked clovek vie ze je to cporiadku stoji za to podstupenie.

kissymissy
5. jún 2023

@galib a to ste mali len jednu tu hrcku? No ja som sa dnes zastavila u doktorky. A teda pojdem na krv a hned ma vystrasila ze to moze byt lymfom aj leukemia🙏skoro ma porazilo. Dala si si ju vyoperovat?

galib
6. jún 2023

@kissymissy jednu som mala najvacsiu ostatne tiez neboli najmensie ale boli do 1,5cm. Vyoperovali a zobrali na hostologiu nezavisle 3 najvacsie. Nemusela Ta hned strasit. Mas aj ine priznaky? Mna s tou hrckou najprv rok len sledovali kazde 3mesiace na sone aj na hematologii krv. Na sone ma vzdy ukludnival ze ked nemam ine priznaky ze to nemusi byt nic vazne. Ja som dost chuda tak ja si hned nahmatam vsetko. Mne inak nic ine nebolo. Ziadne nocne potenie, unava a take…