Hrčka na prsníku, čo to môže byť?

anna2808
14. feb 2020

Dobrý deň.Dnes som si nahodou po dojčení nahmatala taku hrčku v prsniku vo velkosti dražé guličky.
Viem si ju normalne chytit.Teda je akoby pohybliva.Dost som sa vylakala.Nikdy som nebola na vysetreni prsnikou este.Čo to može byt?
Suvisi to s dojčenim ?

nikpa
14. feb 2020

@anna2808 nemusí to byt nič a môže to byť aj vážny problém... Je maximálne nezodpovedné, že stále sú v 21.storoci ženy ktoré nie sú ochotné obetovať raz ročne 5minutove sono ktoré by im mohlo zachrániť život. Ak ti ozaj na sebe nezáleží, mysli aspoň na to dieťa co máš a začni sa o seba starať kvôli nemu, chod na preventívku a chodievaj tam pravidelne. Co čakáš, že ti tu niekto napíše teraz diagnózu?! 🙄

ladyvi
14. feb 2020

Aj ja som mala. Dali mi prednostny termin, ked som povedala, ze mam hrcku. Bola to 1cm cysta. A k nej dalsie asi 3 sa ukazali. Sledovana kazdych 6mesiacov. Moja mamka ma tieto cysty cely zivot. Nikdy sa nic nedialo. Vznikaju, zanikaju a tak dokola.

ciusinka
14. feb 2020

Moze to byt cysta, moze to byt aj nieco horsie, kazdopadne tu nikto nema vestecku gulu a neurci ti diagnozu cez pocitac, objednaj sa ku gynekologovi a povedz mu, co je vo veci, on ta posle na sono prsnikov a tam ta vysetria a odpovedia ti na tvoju otazku.

tyrkysova_kobyla
14. feb 2020

@anna2808 cysta, fibroadenom, aj nieco horsie... Najlepsie vie lekar

brezza
14. feb 2020

@anna2808 ja mavam cysty v prnikoch. Teraz mam jednu taku velku, ze si ju musim ist dat odstranit, stale sa zvacsuje. Hlavne pocas kojenia sa zvacsovala. Tiez som nikdy pri samovysetreniach prsnikov nevedela ako hladat hrcky kedze mam cysty. Lekarka mi povedala, ze cysty su pohyblive, nador nie,ze tak to rozoznam. Ale samozrejme utekaj ku gynekologicke nech ti da papier na ultrazvuk prsnikov a tam sa dozvies viac. Ale neboj sa. Vela zien ma cysty, vacsinou sa same zmensia a zmiznu.

luba41
14. feb 2020

upchatý mliekovod? nesprávne prisatie - nejaké problemy s dojčením?..
@anna2808

hrasocek12
14. feb 2020

Jedna 17rocna baba so mnou lezala v nemocnici ja som bola po laparoskopii a ona po operacii prs lebo mala nador.. Tiez hovorila ze si nasla tu hrcku v 14tich rokoch ale nic si z toho nerobila a potom po 2rokoch o tom povedala lekarovi lebo ju bolel prsnik velmi a zvacsilo sa jej to a ten ju objednal na sono 😣 tam jej zistili nador a kratko po 17tke ju operovali ale musi na chemoterapie chodit 😣 ze keby prisla skor nemusela tak trpiet 😣 radsej chod cim skor nikdy nevies co to moze byt ja mam velke prsia a ma bolia kopa krat a lekar ma pravidelne od 18tich posiela kazde dva roky na sono na ktore sa objednas a netrva dlho vysetrenie ☺️ nemusi to byt nic vazne ale moze 😣

anna2808
autor
14. feb 2020

@nikpa len som sa spytala, a nebola som na tom vysetreni pretože ma tam este nikdy neposlal moj gynekolog ! Nie preto leno sa zanedbavam!

anna2808
autor
14. feb 2020

@luba41 mala som pár dni zápaleny prsnik asi pred tyždnom

luba41
14. feb 2020

@anna2808 tak nemusíš mat stres, to bude dôsledok toho..ako staré je dieťa-7 mes? lebo to celé - aj ten zápal, je dôsledok nesprávneho prisatia a potom nedobreho vyprazdnovania prsníka..treba popracovat na tom, aby sa to zlepšilo - skontrolovat uzdičky v puse, často dojčiť, striedat polohy na dojčenie, nepoužívat kaziče dojčenia - cumle, flaše a pod..

heln
14. feb 2020

Ahoj, ked kojis je to pravdepodobne upchaty mliekovod a este ked pises ze si mala zapal...
Netreba hned robit zo vsetkeho strasiaka rakoviny. Sleduj par dni ci zmizne.

nikpa
14. feb 2020

@anna2808 musís sa pytat aj sama, máš na to nárok, poisťovňa ti to preplatí. ja chodím pravidelne na preventívky, 4 mesiace po pôrode som bola tiež a nasli mi hrčku, radiolog, že to bude z kojenia, že mám prísť keď dokojim. No nedalo mi to, zaplatila som si sono po 3 mesiacoch inde a tam mali iný názor a veru mali pravdu, už vyše 1,5 roka nekojim a je to tam stále. Momentálne to len sledujú, no ale chcela som ti tým povedať, že na reči typu že môžeš byť kľudná lebo je to z kojenia sa nespoliehaj.

anna2808
autor
14. feb 2020

@nikpa Ďakujem za radu

brezza
14. feb 2020

@anna2808 daj si to skontrolovať. U mna to nesuviselo skojenim. Netreba strasit, ale ani bagatelizovat..

jarmila40
14. feb 2020

@ladyvi bud rada, ze sa nic viac nedialo...ja som si tiez nahmatala a bol to zhubny nador....12.12.ma operovali

@anna2808

linda2111
14. feb 2020

V prvom rade treba ísť na vyšetrenie, nie tu vypisovať. Chápem, že máš určite strach a ukľudní ťa, keď ti baby napíšu, že to nič nie je, že aj ony to mali, ale čo ak nie a mýlia sa? Čo potom...?

anna2808
autor
15. feb 2020

Dakujem !