Hrčka na ruke

adren123
30. jún 2021

Ahojte . Pred 10 rokmi som absolvovala pomerne náročnú zlomeninu a operaciu zápästia pravej ruky. Výsledok bol taký, ze ju neviem ohnúť na 100%. 3 roky dozadu po namáhaní sa mi na vrchnej časti objavila tvrdá hrcka, ruka pri namahani bolela ale hrcka samotna nie. Po nejakej chvíli praskla. Teraz som si všimla, že ruku mám akoby opuchnutu, tvrdú oproti druhej ruke. Mám v nej nepríjemný pocit akoby som mala vystúpené kosti. Pracujem denne za PC, športujem. Aký máte na to názor? Bojím sa toho najhoršieho. Navštívila som obvodnu lekárku, jej názor je, že je presilená. No mám to už naozaj dlhu dobu. Ďakujem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
30. jún 2021

@adren123 mohol by to byt ganglion. Mne sa urobi pri presileni ruky - vtedy si par dni na ruku davam bandaz - a potom sam zmizne, ale vacsinou ho operuju.

ivaa_
30. jún 2021

Presne mám toto isté, tie z som mala zlomený lakeť ruku neohnem ani nevystriem úplne a tiež sa mi toto tato hrcka vyskytla na zápästí

freeja
30. jún 2021

@adren123
Presne ako pise @simsalabim. Je to ganglion. Mne ho operovali na zapasti pred mnoho rokmi, lokalna anesteza, vytvorený z pretazenia ruky.

adren123
autor
30. jún 2021

Ďakujem Vám pekne za názory. Trochu ste ma upokojili, snáď to nie je nič vážnejšie 🙂 desí ma, že to moje je veľmi tvrdé, ako kosť, nehybne. Býva to takéto? Je operácia bolestivá ?

freeja
30. jún 2021

@adren123 nic vazne, je to nezhubne. V ranom stadiu to na chirurgii alebo kde vedia len roztlacit, alebo sa vstrebe, ak je uz viac vyvinuty a prekaza ti to, vyberaju to operacne. Je to kratky zakrok, ruka je umrtvena, necitis nic.

veronikazigova
19. aug 2021

@freeja Výsledky vyhľadávania pre slovo “Maminky neviete aj mne poradiť prosím , som po operácii prsníka len na koži a vtom mieste pod ranou cítim hrce ,dnes som bola vybrať stehy ale všimla som si to až doma keďže ranu som nechytala a vyskúšala len doma ako to mám a cítim tam hrče ,bojím sa či to je ok , alebo znovu utekať na chirurgiu . Rana ma nebolí a ani tie hrče pod ňou .ďakujem