Hustý biely výtok a svrbenie 4 mesiace po pôrode

marianqa
26. nov 2013

Babule mám taký problém,som 4-mesiaca po pôrode a kojila som len 2-mesiace... krvácať som začala po 2-mesiacov a teraz dva mesiace nič len minulý mesiac také špinenie,problém je ten že mám hustý biely výtok a svrbenie ☹ Volala som na gyndu ale lekár ma dovolenku 😒 Bojím sa či to nieje pleseň už som mala zo začiatku tehotenstva ☹ Sprchujem sa 3-krát denne a mám doma aj rosalgin neviete mi prosím poradiť?

babaker
26. nov 2013

@marianqa sprchovanie sa 3x denne je velmi vela. prilisna hygiena je castokrat viac na skodu ako na uzitok. nepouzivaj ziadny gel, len vodu. uvidis, ci sa to zlepsi, max.1 x za den sprcha, bavlnene biele spodne pradlo.

bosoriak
26. nov 2013

@marianqa Ak uz nekojis, tak si kup Mycomax tabletku, stoji to cca 5 eur. To pomoze 100%.
Inak vyplach rosalgin, canesten krem na vonkajsie rodidla.

marianqa
autor
26. nov 2013

@babaker ja viem mne aj gynekolog povedal že prehnana hygiena je na škodu asi to zmením 😒
@bosoriak no zajtra pôjdem kúpiť diki 😉

maribell
26. nov 2013

@marianqa mozu to byt aj kvasinky..sama som ich mala a stym ti pomoze asi iba gynekolog..tiez si myslim ze prilisna hygiena a vseliake gely skor uskodia ako pomozu .. v zenskych intimnich partiach je idealne ph ktore nici vsetky bakterie.. takze dalsiu ochranu nepotrebuje ako vseliake gely a tak 🙂

marianqa
autor
26. nov 2013

@maribell a si brala niake tabletky potom?

maribell
26. nov 2013

@marianqa gynekolog mi predpisal vaginalne tabletky a canesten krem na vonkajsie pouzitie ako tu uz bolo pisane... po par dnoch bol pokoj .. 🙂 to svrbenie poznam je to velmi velmi neprijemna zalezitost 🙄

marca1331
26. nov 2013

@marianqa ja som mala taktiez silne svrbrnie a husty biely vytok a bol to zapal moc.ciest pomohli atb a masticka..ale vytok sa zhorsil a potom som mala cipky a uz chvalabohu dobre..skus aj urollog.caj..a canesten

mamazem
1. dec 2013

Z prírodných liečiv je veľmi dobrá tinktúra Grep a čaj Anticandid.