Hyperaktívny močový mechúr

jessie222
25. okt 2013

ahojte, chcela by som nájsť niekoho, komu diagnostikovali hyperaktívny močový mechúr. Už sa s touto diagnózou trápim skoro rok, brala som lieky (vesicare), ktoré veľmi nezaberali, cca pred mesiacom som ich vysadila kedze by sme chceli babatko. CHcela by som nájsť niekoho s podobným problémom. Časté nutkanie na močenie, pobolievanie v podbrušku, pocit nevyprázdneného mechúra átď. A nikdy neboli v moci potvrdené baktérie, čiže to nie je zápal mčového mechúra....

cherry1981
25. okt 2013

Ahoj ja som tym trpela je to velmi neprijemne takze viem, ako Ti je, mne pomohli nastastie lieky, ja som to dostala po kyretazi

cherry1981
25. okt 2013

@jessie222 A lieky Ti vobec nezaberaju? Mne klop klop zabrali, ale este sa mi to dakedy vrati, ale nastastie uz nie v takej forme

jessie222
autor
25. okt 2013

@cherry1981 ahoj, divne, aj mne sa to stalo po kyrete (cca mesiac po), lieky mi moc nezaberali, brala som vesicare cca pol roka, teraz som ho vysadila, lebo chceme babo, tak ich nechcem brat, a mam pocit, ze sa to zhorsilo... Robili ti pls niekedy cytoskopiu kvoli diagnostike? Ake lieky si brala/resp. este beries? A ake si mala cca priznaky? Iba caste mocenie, resp. aj tlak a pobolievanie v podbrusku? Ja stale neviem, ci je to fakt ono, lebo ze hlavnym priznakom tohto je urgentny pocit na mocenie, ze musis ist na zachod, lebo sa pocikas, a toto ja nemam, mne sice vkuse treba na zachod, ale viem to udrzat aj 2-3 hodiny a neist.

cherry1981
25. okt 2013

@jessie222 Ano robili mi aj cystoskopiu,a cele kompletne urodynamicke vysetrenie... Ake lieky som brala to Ti neviem povedat, uz si nepamatam, ale pomohli mi, ale nebrala som ich dlhodobo. Ja som bola na urogynekologii, navysetreniach. Ja som mala take stavy, ze len co som vysla zo zachoda, uz som musela znova bolo to hrozne presne ako ked mas zapal mechura ale toto bolo este horsie.Tlak a pobolievanie v podbrusku som mala tiez

mischena333
26. okt 2013

Ja som ho mala diagnostikovany pred dvomi rokmi, ale uz je to nastastie v pohode.Ja som mala naord.Eurin, ale bolo to horsie nez lepsie.Potom par mesiacov naplaste Kentera, tie som ani nevyuzila vsetky, lebo sa to vyrazne zlepsilo.Hyperakt.moc.mechur byva casto diagnostikovany po viacerych, ci opakovanych zapaloch moc.mechura.Robila si si mikcny dennik?

jessie222
autor
26. okt 2013

@mischena333 ahoj, cize si myslis, ze ti pomohli tie naplaste? Tie naplaste mi moj lekar vobec nespominal. Ja som praveze nemala nikdy zapal, ale odjakziva som chodila velmi casto na zachod. Minuly rok som 2 krat potratila, a cca mesiac po potrate sa mi zacali tieto problemy, uz to trva rok co s tym bojujem. Mikcny dennik som si robila, vylucila som kavu, nepijem a nejem nic citrusove...

mischena333
26. okt 2013

@jessie222 On ti ich nespomenul preto, lebo su drahe, ty zaplatis nieco cez euro a poistovna okolo 100e.Tak preto.Neviem uz presne, tusim 120e za par naplasti.Mrkni na nete, fakt uz neviem.No pomohli, chodila som ohodne menej.Su vyborne, aplikuju sa 2x tyzdenne.Napr. v stredu a v nedelu.Vtedy som mala pozapalove zmeny v spodine mechura, stale trochu cervena sliznica (cystoskopia-divala som sa na monitor, zvedava zdravotacka)a to ma drazdilo na mocenie, hlavne pri prechode do chladu, mokre ruky, hned rano po zobudeni som to ledva udrzala, zo zaciatku mi aj kvapka usla, ale teraz v pohode.Sem tam citim mechur, ked je naplneny a stlacim podbrusko, tak taky neprijemny pocit, jak pri zapale, ale v pohode.Doktor mi povedal, ze velku rolu hraje psychika.A mal pravdu aj v tom.

mischena333
26. okt 2013

@jessie222 Este mna napadlo, ked nie su v moci pritomne bakterie, tie klasicke, moze sa dat urobit ster z moc.rury al.z krcka maternice, lebo to jedno z druhym suvisi. . .na vnutrobunkove patogeny, kt nie su bezne v moci zistitelne.Mykoplazmy, chlamydie a ureaplazmy.Tie mozu tiez stav podobny HMM pripominat.Kolegyni tak nasli aj chlamydie aj ureaplazmy.Mavala aj vytoky z posvy.

jessie222
autor
26. okt 2013

@mischena333 vyter z mocovej rury som mala tiez negativny, takisto aj na gynde mi robili stery kvoli chlamydiam atd. Jedine co mi lekar nerobil je cytoskopia, ze nechce zasahovat do vnutra, aby sa to zbytocne nepodrazdilo resp nezaniesla infekcia. Cize ten drazdivy mechur ti sposobovali tie pozapalove zmeny, tj cervena sliznica? mala si nejake negativne ucinky z tych naplasti? Trochu sa bojim, ja teraz mam zacat brat kortikoidy, ci by bola ok ta kombinacia... Kazdopadne ten vesicare co som brala velmi teda nepomohol a brala som tovyse pol roka, tak skusim lekarovi navrhnut tieto naplaste

mischena333
26. okt 2013

@jessie222 No ta sliznica bola zacervenala v urcitom mieste, zvysok krasna svetloruzova.Vtedy mi povedal, ze to vlastne neni ziadny patolog.nalez.A ztoho som mala tie nutkania a neprijemnosti.Ibaze u teba to asi bude nepravdepodobne, ked si nemala zapal mocaku.Cystoskopie sem sa bala jak cert kriza a zbytocne, nic nebolelo, len tampon s dezinf.studil a cystoskop pri zavadani.Otazka par sekund.Ale potom cely den ma trochu stipalo pri moceni.Vecer jakeby sa nic neudialo.
Este by to mohla byt endometrioza, ta sa pomerne narocne diagnostikuje.A dost casto sposobuje tiez tieto stavy.
Jediny neziad.ucinok pri naplastiach bol, ze okraje naplaste sa sfarbili podla oblecenia. 😀 Inak vobec nic.Extra som si objednala knihu o tychto problemoch, Intersticialni cystitida.Je tam vsetko mozne co a preco a ako liecit.Myslim od Dr.Hanusa

mischena333
26. okt 2013

@jessie222 A ta kombinacia kortikoidov, no neviem, treba prebrat s lekarom.Naco ich mas vlastne brat?Tie sa davaju hodne pri urcitych zapalovych stavoch hlavne, nie?

jessie222
autor
26. okt 2013

@mischena333 tie kortikoidy musim brat na potlacenie imunitnej reakcie tela, 2 krat som potratila a nasli mi, ze vytvaram protilatky proti embriu, a riesi sa to prave kortikoidmi pred otehotnenim. Kuknem aj tu knihu, dik za tip. Endometrioza -moj gynekolog nikdy nict ake nespomenul, pokial sa to da diagnostikovat aj cez ultrazvuk, tak snad by nieco videl...

mischena333
26. okt 2013

@jessie222 Praveze to sa diagnostikuje endoskopicky, musia sa priamo mrknut do okolia maternice.Nie cez maternicu ale norm.cez brusnu stenu.Aha tak to mas vlastne autoimunitne ochorenie.Ale uvidis, myslim, ze to moze byt dokopy.Tie uc.latky z naplaste sa vstrebavaju pokozkou, nejde to cez trav.trakt.Lekar rozhodne.

mischena333
26. okt 2013

@jessie222 V tej knihe je pisane aj o autoimunitnych reakciach organizmu, co tiez moze vyvolat hyperakt.m.m.Fakt ju odporucam.Vtedy tam tiez nasadovali lieky na potlacenie jak pises.Ktovie, snad to bude mat stym suvis.Este som sa chcela spytat, kolko vymocis na jedno mocenie?

jessie222
autor
26. okt 2013

@mischena333 na jedno vymocenie vymocim priemerne 300. ml, viem aj viac aj menej, podla toho, kolko pijem. Aj ked v posledne dni ako sa to zhorsilo tak asi menej a hlavne akokeby som musela viac zatlacit, aby som sa vymocila. Nejaky suvis to s tou imunitou moze mat, len uz ma strasne unavuje a deprimuje, ze odpovede a suvislosti musim hladat ja, nemam zial bohu ziadnu oporu u lekarov ☹

nelinka1311
26. okt 2013

@jessie222 to isté mam aj ja,ale zatiaľ to neriešim nijako,na gynde mi sice dal nejake lieky,ale tie som vysadila,lebo som chodila častejšie od nich a neviem na koho sa obratiť,aby ma nevysmial žiaden lekar

mischena333
27. okt 2013

@jessie222 Kapacitu mm mas v norme, ja som isla k doktorovi, ked som pri tlaceni vymocila 50ml.A za chvilu som musela zas.Teraz kludne aj 500ml.Ale u mna to bol len prechodny stav, zapricineny predoslym zapalom.Tie pozapalove zmeny trvali dlho.Doktor si uz nevedel vlastne rady, pre neho boli dolezite negativne vysledky mocu, vsetky ostatne z gyny, oblicky v poriadku a tak.Daval mi kontroli raz za pol roka, vtedy som ztoho uz bola nanervy, ten eurin bol nanic, vela neziad.ucinkov. Az raz navrhol naplaste.Uz tam ani na kontroly nechodim, cakanie na pol dna aj ked sa objednas.Termin po tel.objednavke zas az za tri mesiace.Uz ma to nebavilo.Dost som sa zaober.aj prirod.liecbou, dala psychiku dohromady a bolo to.Tie naplaste som pouziv.cca 2-3mesiace.
Este som sa docitala ze super efekt maju raselinove zabaly.Z netu som si objednala uz nachystane, take platy vo folii, podla potreby vystrihla pozadovanu velkost, prilozila na podbrusko a na to termoflasu.Tiez super.Tak neviem, je toho vela cosom vyskusala, nieco pomohlo ine nie.Sak, ked chces, sa opytaj na cokolvek.Drzim palce, je to nieco, co dokaze taj rozhadzat psych.stav, ale su aj horsie pripady, co sa tohto problemu tyka.

mischena333
27. okt 2013

@nelinka1311 Je to riesitelny problem, vela zien sa za to hanbi, nikam nejde.Daj si urobit komplet vysetr.na gyne, vytery.S vysledkami sa objednaj k urologovi.Ak trafis na dobreho, je schopny to s tebou riesit a pomoct ti.Ak nie, povie, vysledky v poriadku, nic vam nemoze byt.Aj to sa bohuzial stava.Nenechaj sa odradit, nech si to zazije, pochopil by.Drzim tiez palce a do toho.

liluska5
19. mar 2016

Ahoj, trpím tým aj skoro 3 roky. nasjkôr som brala solifenacin a to mi pobohlo všetko sa vratilo do normalu len mi museli vybrat mandle a po výbere mi lieky na mechur prestali účinkovať a bolo to 100x horšie. Rok beriem betmigu 50 a môžem povedať nedá sa to porovnať o dosť lepšie konečne prespím celú noc len tie lieky nezaberú hned mne až na tretí mesiac, treba ich užívať podstivo lebo potom nemaju žiadny efekt 🙂 ja už budem snimi končiť za tri mesiace tak som docela zvedavá či budem musieť brať dalej alebo budem mať stým konečne pokoj 🙂

mirasierra26
26. jún 2016

Baby, tiez ma trapi uz dlhodobo hyperaktivny mocovy mechur. Co sa s tym da robit okrem toho ze bude treba uzivat lieky ? Ziadna ina moderna moznost zatial nie je ?

keksinka10
4. jan 2017

Baby, tiez ma to zaujma, lebo podla toho co pisete to mam aj ja, k urologovi pojdem, len sa chcem spytat ci je na to aj ina liecba ako tabletky? Dakujeeem

appletree
4. jan 2017

Baby necitala som celu diskusiu ale moj muz to ma - vzdy bral lieky , navstivil viacerych dr...nic nepomahalo - nakoniec mu pomohol jeden urolog v BA (tusim Dr.Dubravik sa volal - uz to bolo davno) ze treba vobec nejest cierne korenie, stiplave a bublinkove napoje a kavu - ked to dodrziava nema problem.

angel987
24. mar 2017

ahojte,je to tu uz starsia tema , ale skusim. mam tie dlhodobe problemy s močením,už presne rok sa trapim s castym močením, nikto nevie príčinu. Chodila som na gyndu,doktor povedal všetko v poriadku,tak som chodila k urologovi,ani on nezistil pričinu, tak som vymenila gynekologa,mal blby pristup, no a ten novy mi tiez potvrdil, ze som tam dolu v poriadku,robil mi aj cievkovanie,stery,vsetko negativne, tak ma poslal k urologovi, kde mi maju robit cystoskopiu. ja si vsak myslim,ze tam ziadny polyp nie je,ale skor je to syndrom drazdiveho mechura. Som uz bezradna :( Prosim vas, tie co ste absolvovali cystoskopiu,ake to je? da sa prezit? cievkovanie nebolo prijemne,trocha bolelo,ale potom ked som už šla na wc,stipance a rezanie len začalo. ale na druhy den som už bola ok. Preto by som chcela vedieť nazory od tych,co toto vysetrenie prezili 🙂

tutislava
24. mar 2017

Ja mam tento problem uz roky.z liekov mi je velmi zle,tak sme museli ukoncit liecbu.caka ma botox .cystoskopia je potrebna,aby vylucili urcite choroby.potom sa robi urodynamicke vysetrenie,kde zistuju kapacitu moc.mechura a dovody.vysetrenia su troska neprijemne,ale neboli to.vobec.takze sa neboj.

angel987
25. mar 2017

@tutislava tebe tiez robili cystoskopiu? A ake choroby sa pri nej daju zistit?

keksinka10
26. mar 2017

Ahojte, ja sa spytam, co znamena u vas caste mocenie? kolkokrat za den? lebo vsade kde pocujem, tak hovoria rozne :( Dakujem

gabona1
26. mar 2017

Ja som mala Zabcare a ten mi dobre zabral.

mirasierra26
26. mar 2017

Ja som tiez bola u urologa v decembri 2016 a ten mi robil tu cystoskopiu a urodynamicke, ultrazvuk tiez, povedal ze vsetko v poriadku. Ze mne vraj tabletky nepomozu na moj problem. Ze vraj jedine trening mechura. Ale mne sa to nedari nijako.

angel987
26. mar 2017

@mirasierra26 bolela ta cystoskopia a co znamena to urodynamicke?

mirka200
26. mar 2017

aj ja to mam uz beriem treti druh liekov ale nevidim az taky zazrak,vsetko v poriadku aj cievkovany moc a to som bola u dvoch neurologov