Informácie o zdravotnom stave v nemocnici

22. aug 2022

Ak je človek v nemocnici na pohotovosti tak je robený záznam. Majú prístup k údajom o zdravotnom stave, o užívaní liekov a pod. zamestnanci nemocnice, prípadne aj neskôr napr. za pár týždňov?

anavixy
22. aug 2022

Majú. Teda ak majú heslá.

autor
22. aug 2022

@anavixy asi aj o užívaní liekov, čo nesúvisí s návštevou nemocnice?

deti95060810
22. aug 2022

príklad.. v Mt nemocnici majú o pacientovi ktorého v tejto nemocnici vyšetrovali jeho zdr. správu .... aj s liekmi resp. liečbou ktorú lekári navrhli...

anavixy
22. aug 2022

Len o tom, co je zapisane v zazname. Ak lekar zapise na pohotovosti liekovu anamnezu podla toho, co mu pacient povedal, tak ano. Ale napr. to co ordinuju mimo nemocnice (sukromne ambulancie a tak) to nie.

autor
22. aug 2022

@anavixy ďakujem.

anavixy
22. aug 2022

@deti95060810 tak by malo fungovat ezdravie, neviem ci to je to co maju v MT, ale to sa mi zda ze tiez este nepouziva kazdy (aspon u nas 🙊)

deti95060810
22. aug 2022

@anavixy hm..len tie správy z nemocnice vidia len lekári v nemocnici ....nikde inde. žiadny iný lekár v MT, ani žiadny lekár v inej nemocnici na SK.

anavixy
22. aug 2022

@deti95060810 jaj len to co v tej konkretnej nemocnici, tak to ano, tak je to aj u nas, ja som najprv myslela ze vsetky zaznamy 🙂

taktotedanie
23. aug 2022

@anavixy ak je to lekar tak ma pristup aj k liekom, ktore predpiuju iny lekar aj v inom meste, v inom odbore, vidi kedy boli predpisane a kedy vybrate z lekarne

taktotedanie
23. aug 2022

@deti95060810 pokial funguje lekar na ezdravi tak ano vsetky spravy vidi aj keby pacient pochodil vsetkych lekarov po slovensku pokial ti lekari odoslali spravu do ezdravia vsetko si vie pozriet
Ale musi s tym pacient suhlasit
Co sa tyka liekov tie si vie lekar pozriet cez ezdravie aj bez suhlasu ( pisala som o tom o prispevok vyssie)

anavixy
23. aug 2022

@taktotedanie rozumiem, ale je mozne, ze ho vsetci lekari nepouzivaju, alebo je to uz povinne?

taktotedanie
23. aug 2022

@anavixy je to povinne, system v ambulancii musia mat uz zavedeny..
Pokial odosielaju erecepty pouzivaju ezdravie tym padom vsetky informacie idu do nczi, kde maju k tomu pristup dalsi lekari aj z celeho slovenska
Nemyslim si, ze to lekari nepouzivaju, este som sa s niecim takym nestretla, myslim, ze su na to aj nejake kontrolne “paky” aby sa to pouzivalo a dodrziavalo

anavixy
23. aug 2022

@taktotedanie ano zavedeny ho maju, len som nevedela ci sa to kontroluje, ako pisete 🙂 ďakujem za info

deti95060810
23. aug 2022

@taktotedanie čo viem tak v nemocnici v Mt asi nedávajú správy do e zdravia, lebo musím doniesť správy osobne k iným lekárom... aj mi to vraveli lekári v nemocnici , že to vidia len oni...

taktotedanie
23. aug 2022

@deti95060810 lebo by museli od vas pytat verifikacny kod, ktory by vam prisiel sms na vas mobil alebo by ste museli mat obciansky preukaz s cipom, ktory by lekar nacital cez specialnu citacku..
Urcite davaju spravy aj v nemocnici v MT , vsetky nemocnice su zapojene, MT nie je vynimnkou len kvoli vyssie popisanym dovodom je pre lekara pohodlnejsie ak mu sam pacient donesie kopie nalezov
Vsetky spravy su odosielane do ezdravia, kazdy lekar ma vlastnu karticku, ktoru ma povinnost pouzivat..

taktotedanie
23. aug 2022

@taktotedanie a nejedna sa len o spravy z vysetreni ked idete k lekarovi, ktorymma ambulanciu ale aj ked je niekto hospitalizovany tak aj prepustacie spravy su odosielane do ezdravia