Je laserová operácia očí bezpečná?

20. dec 2023

Ahoj baby, mám silné dioptrie, - 8 do diaľky. Premýšľam už dlhšie nad odstránením dioptrií laserom, ale mám strach, či je to bezpečné. Po prečítaní tohto článku neviem čo si myslieť 👉https://www.aazdravi.cz/laserova-operace-oci-ko...
Boli ste niektorá? Mali ste nejaké ťažkosti?

hawaiib
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miusinka3
20. dec 2023

Ahoj, bola som pred rokom s -6kami, a úprimne, prve dni po operácií som mala hrozné ale to je tak po každej operácii, šla by som ešte raz keby musím. Nemám ťažkosti. Zlepší to život. Bola som v Excimer, tam mas zaruku keby sa ti po rokoch zhorši spravia ti znova Korekciu. Najprv robia vyšetrenie či vobec možeš na operáciu.

taktotedanie
20. dec 2023

Nad -5 je riziko, ze sa dioptrie vratia ( nejake urcite)
Dioptrie musia byt ustalene dlhsiu dobu a nesme byt suche oko a casto sa clovek musi vzdat kontaktnych sosoviek na par mesiacov, o oci sa viac starat a hlavne o rohovku az tak je operacia
Resp vstupnym vysetrenim sa zisti ci ste vobec vhodny kandidat
Treba brat do uvahy viacero metod a nevyhod co z toho vyplyva
Sama nosim okuliare, pracujem na ocnej ambulancii a jednoznacne tento zakrok neplanujem podstupit

autor
20. dec 2023

@taktotedanie Mám suchšie oči, to mi povedal môj oftalmológ. Neviem sa rozhodnúť a mám trochu strach, predsa len je to zásah a nemám istotu, že všetko dobre dopadne. Asi prejdem na okuliare.

autor
20. dec 2023

@miusinka3 Ako dlho si už po operácii? Neboli žiadne komplikácie?

taktotedanie
20. dec 2023

Ja hovorim pacientom- ak su vnutorne presvedceni, ze im tento zakrok zmeni zivot, okuliare neznasaju nevedia si zvyknut a nechcu ani kontaktne sosovky a maju na to financie kludne ale treba si vybrat vhodne pracovisko a pocitat aj s nevyhodami po opera

romanovic
20. dec 2023

Ja som bola v 2001 v KE a z -8/-6dpt mam iba -0,5dpt !vylucne na nocne soferovanie!

autor
20. dec 2023

@taktotedanie Ja nie som vnútorné presvedčená, mám pochybnosti a strach. Mám silné dioptrie, ale neviem sa zbaviť pocitu, že by mi to mohlo skôr ublížiť ako pomôcť.

taktotedanie
20. dec 2023

Tak to este neries pokial niesi na 300% ista

zuzanockamt
20. dec 2023

Mala som dioptrie -6,5 a -8,5. Absolvovala som zákrok v roku 2004 a bez okuliarov som vydržala 14 rokov. Teraz používam hlavne na čítanie.

luxus10
20. dec 2023

@zuzanockamt a ake mas teraz na citanie dioptrie?

luxus10
20. dec 2023

autorka a mas aj cylindre, astigmatizmus, ci len ciste dioptrie?

miusinka3
20. dec 2023

už vyše roka a všetko je v poriadku zatial

zuzanockamt
20. dec 2023

@luxus10 To netuším takto z hlavy, musela by som sa pozrieť do papierov. A to sa mi nechce. Ja to mám komplikovanejšie. Jedny mám do diaľky, druhé mám na blízko + cylindre. V hlave tie hodnoty nedržím.
Ale viem v pohode stále fungovať bez okuliarov. Za mňa spokojnosť na to, aký bol počiatočný stav.

zuzuliennka1
20. dec 2023

mala som -9, operacia 2014 na nulky, stale mam nulky

luxus10
20. dec 2023

@zuzanockamt a vies aspon , kolko dioptrii mas rozdiel medzi di dialky a na blizko? a vidis aj na strednu vzdialenost s tymi do dilaky?

luxus10
20. dec 2023

@zuzuliennka1 a kolko mas rokov?

zuzuliennka1
20. dec 2023
luxus10
20. dec 2023

@zuzuliennka1 jojoj, tak to este mas cas, kym sa to zacne menit, vacsinou okolo plus-minus 45ky...

noami12
20. dec 2023

Moja mamina bola teraz v lete a je veľmi spokojná 🙂

luxus10
20. dec 2023

@noami12 mala aj cylindre?

zuzanockamt
20. dec 2023

@luxus10 Rozdiel neviem, ale vidím veľmi dobre s obidvoma a aj bez nich dobre. Ten vek 45 veľmi neplatí.

noami12
20. dec 2023

@luxus10 nie ona mala okuliare iba na čítanie, ale keď jej zmerali zrak tak jej namerali ze potrebuje nejaké aj do diaľky ale aj na čítanie

bu1bu
20. dec 2023

Ja som to absolvovala pred 18 rokmi a nikdy som nelutovala ani cent co to stalo, dioptrie som mala -10. Nestiahli mi to úplne stále okuliare/ šošovky nosím, ale základné úkony dokážem aj bez nich, pred operáciou som nedokázala bez okuliarov fungovať.

luciad7
20. dec 2023

Mala som -4,5 a -5, plus cylindre. Ráno zoperovali, poobede som behala po Ikei. Ľutujem len, že som nešla skôr. Od operácie prešlo 6 rokov a dioptrie sú 0.

zooeynka
20. dec 2023

Netusite niekto kolko dioptrii max su schopni skorigovat? Ci je to velmi individualne?

zuzuliennka1
20. dec 2023

@luxus10 uvidime 🙂

1sally12
20. dec 2023

Ja som bola v roku 2014 v Excimeri, po 5 rokoch sa mi dioptrie vrátili, v roku 2022 dokorekcia (ale len ľavého oka), ale aj to sa mi vrátilo, takže od minulého týždňa opäť okuliare. Viac by som na to už nešla, vyhodené prachy keď mi to vydrzalo len 5 rokov + oči sú citlivejšie aj na denné svetlo, takže za mňa vrátiť tak čas - už by som na to nešla.

luxus10
20. dec 2023

@1sally12 a mala si aj cylindre?

angela85
20. dec 2023

No keď máš suché oči tak ti to neodporúčam. Ja som suché oči nemala a asi rok po operácii som oči mala suché a mala som z toho bolesti,hlavne ráno po zobudení. Nebolo to stále,ale neviem si predstaviť aké by to bolo keby som mala suché oči aj pred tým.ale po roku to prešlo. Mne sa po operácii veľmi rýchlo oči hojili,ja som sa už druhý deň po operácii celkom dobre cítila,teraz som po 1,5 roka a neľutujem,dúfam,že mi to takto vydrží čo najdlhšie