Je lepšie ísť na masáž k masérovi alebo k masérke?

peterjakubik
19. apr 2016

Ahojte,

zaujímala by ma odpoveď širšieho množstva ľudí.
Publikoval som krátky článok o tom či je lepšie ísť na masáž k masérovi alebo k masérke. V princípe mi ide skôr o to či ako muž/žena preferujete skôr rovnaké pohlavie alebo je to opačne, ideálne aj prečo.

Ďakujem. Pekný deň.

bajana
19. apr 2016

@peterjakubik robíš si reklamu? To sa teda dlho diskutovať nebude 😉

dominika6
19. apr 2016

@peterjakubik
je rozdiel pýtať názor nestranne a robiť si tu reklamu 🙂

sissy27
19. apr 2016

@peterjakubik špeciálne preferencie nemám... zažila som aj super maséra chlapa, aj maséra - úchyla... zažila som aj veľmi dobrú masérku a zažila som aj takú, ktorá mi nesadla... a odkedy som skúsila thajskú masáž, tak na inú už ani nechodím 🙂 ale teda top masáž v živote bola v egypte

peterjakubik
autor
19. apr 2016

Ja sa pýtam na názor nestranne a ponúkol som svoj pohľad, ktorý je u nás publikovaný pre každého aj mimo týchto diskusných fór. Najbežnejšie argumenty pre a proti pochádzajú v článku od užšej vzorky ľudí, rád by som túto vzorku rozšíril.

Nie je problém napísať váš názor bez čítania článku, taktiež nie je potrebné ani na žiadnu linku klikať.

Skúsme sa vrátiť prosím k základnej otázke.

Ďakujem dievčatá.

Pekný deň.

dominika6
19. apr 2016

@peterjakubik
pravidlo č. 1

ak chceš názor pýtaj sa nestranne bez reklám a odkazov na svoju prácu 🙂
lebo práca sa cení sama od seba...

ja som zažila cca 15 masériek 1 maséra a ani jeden mi nesplnil moje očakávania 🙂

bajana
19. apr 2016

@peterjakubik ale táto stránka má určité pravidlá.... Však uvidíme, čo na to admin😉 A k otazke- na masáže nechodím.

dionyzka
19. apr 2016

@peterjakubik
mne osobne je to jedno, za predpokladu, ze maser/maserka mi nenarusa intimitu, osobny priestor. Tym chcem povedat, ze nemusim chodit k rovnakemu pohlaviu, aby som sa citila dobre.
Skor zapasim s tym, ze najst odbornika, ktory pristupuje k cloveku ako "kazdy sme iny, kazdy mame iny zdravotny problem..." je niekedy tazke. Zvacsa je to rutine vykonana praca, ktoru sa niekde naucili stylom - "robim to preto, lebo nejako sa zivit musim". Takze, ak ma niekto iba masersky kurz a ziadne ine vzdelanie k tomu - u mna velke nie.

peterjakubik
autor
19. apr 2016

@bajana v pohode, ak admin uzna za potrebne, kludne nech linku zmaze.

Dakujem za vase prispevky.

Pekny den.

peterjakubik
autor
19. apr 2016

@dionyzka Ano, suhlasim s Tebou. Clovek /klient/ velmi rychlo vyciti ked niekto robi masaze len preto ze sa nejako zivit musi. Potom sa straca aj dovera, aj dobry pocit aj chut sa znovu vratit.

Pristup ktory spominas - rutina bez zaujmu o riesenie problemu, nie je taktiez podla mna dobra cesta. K comu vlastne vedie? K nicomu. Ale to nie je zdaleka specifikum pri masazach ale v akejkolvek oblasti zivota. Niekedy chyba zaujem, niekedy vnutorna motivacia, sebadovera, uspokojenie s dosiahnutym stavom,... niekedy je to rezignovanie na system ako taky.

Dakujem za nazor.

Pekny den.

guinevre
19. apr 2016

@peterjakubik Mne je to jedno, naposledy som bola u masera, je fakt vyborny. Ked zase budem mat problemy s chrbticou, svalmi, tak pojdem k nemu. Manzelovi by asi bolo neprijemne aby ho masiroval muz, mne to pride komcicke, ale verim ze, keby nebodaj mal seriozne problemy, tak by si nevyberal komu pojde.

acer11
19. apr 2016

no a ak viac ľudí preferuje masérku-zmeníš pohlavie? či? načo je táto téma dobrá....

janinah
19. apr 2016

Je mi jedno či masér alebo masérka,záleží aké má ruky.Tiež neznášam,ak chce pri masáži konverzovať ,chcem mať kľud.Zažila som aj "vôňu" prepotenej plachty v miestnosti /nie mojej plachty/ aj podsúvanie ďalších služieb /že masáž chrbta je o ničom,treba celotelovú a nejakú nadštandard,chlapík si chcel privyrobiť/ aj mne vyslovene nepríjemné ruky.Je jasné,že tam som bola prvý a posledný krát.Čiže pohlavie maséra neriešim,je podstatné všetko okolo "akcie".

peterjakubik
autor
19. apr 2016

@acer11 Ahoj,

na taku zmenu nie je dovod, ale pobavilo 🙂 Keby si si pozrela napriklad moje referencie /na ktore tu nedam linku aby som si podla dievcat vyssie nerobil reklamu, ale kto chce najde aj na FB aj na webe/ tak by si videla, ze vacsina mojich klientov su zeny /celkovo je to asi 70%/.

V prvom prispevku som pisal otazku aj to, ze mi ide o ziskanie pohladu zo sirsieho publika. Viem, ze vacsina vas su tu zeny, ale otazka je smerovana obojstranne.

Dakujem za Tvoj prispevok.

0silvia0
19. apr 2016

@peterjakubik je celkom fajn, že sa informuješ na pocity masáží tých, ktorí tieto služby využívajú. Aspoň vieš, čomu sa vyhnúť a čo je ľuďom nepríjemné 😉
Ja nevyužívam, ja celkovo som špecifický prípad, neznesiem akékoľvek cudzie ruky na mojom tele, maximálne pretrpím 2x ročne kaderníčku, ale masáž a pedikúru, to nie, to je pre mňa sci-fi, celkovo by som sa pri tejto činnosti necítila dobre.

sense
19. apr 2016

je mi jedno ci muz alebo zena pokial mi pomoze, a najcastejsie ma masiruje mama kt. pracuje na rehabilitaciach ako maserka, a zrejme bude dobra ked popri praci ma aj svoju vlastnu klientelu a pokial si maser zrejme vies ako sa najlepsie rozsiruje klientela - kvalitnou pracou to ide aj bez reklamy, lebo tu ti urobia spokojni klienti....

dominika6
19. apr 2016

@sense
podľa mňa by mal robiť masáže iba človek vyštudovaný rehabilitačný smer s VŠ a praxou...inak je to len hranie a sa a experimenty na ľudoch...tvoja mamina tam robí alebo je aj študovaná?

slivka008
19. apr 2016

ja mam radsej maserky, ale hlavne by to mal byt clovek s dlhodobymi skusenostami a studovanya nie len niekto s rekvalifikacnymi kurzami. jedna znama bola u nejakej thajky a tva tyzdne nevedela pohnut krkom a ostali jej minimalne mesiac bolesti. ja som u thajky bola tiez, bol todarcek.. masaz vyborna ale na mna moc silna a intenzzivna

sense
19. apr 2016

@dominika6 mojanerobi len tak mam na to vzdelanie hoci nie vysoku skolu ale ona nie je fyzioterapeutka

sense
19. apr 2016

@dominika6 a praxe ma peknych parrokov

dominika6
19. apr 2016

@sense
To sa mi paci

sense
19. apr 2016

@dominika6 mala najprv len rekvalifikacny robila si ho najprv len ako kvazi hobby nemala v plane sa tym zivit,masirovala len rodinu ako hobby,lenze pistupne uz chodili aj znami rodinnych priskusnikov a chvalili si lenze potom prisla o pracu tak sa pokusala hladat aj tymto smerom najprv ju vzali do nejakeho relax centra na dohodu, ale ked si nasla miesto na rehabilitaciach musela si robit nejaku skolu aku to uz neviem je to par rokov dozadu ale vyska to nebola lebo promocie vlastnej mamy by som si pamatala

majaxy
20. apr 2016

Ja by som chcela dobrú masáž, ale mám strach z cudzích dotykov, či muža alebo ženy... Možno raz prekonám predsudky a necham si dobre pomasírovať telo...

tornocziovalea
20. apr 2016

@peterjakubik mne je to jedno kto ma masiruje, vychutnavam si masaz ci uz od masera alebo maserky len musi byt kvalitna a aby mi vedel dobre rozmasirovat oblast ktora ma boli..ale ci zena alebo mu to mi je viac menej jedno

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veverickav
20. apr 2016

Ja preferujem vzdy len zeny... Prosto mi je neprijemne ked sa ma dotyka cudzi chlap, neviem sa uvolnit. No ale co sa mi stalo... Na svadobke sme boli v tatrach, v jednom nemenovanom hoteli, objednala som si masaz drahu jak fas, vsak mame svadobku raz za zivot, tak si doprajem... V uvolnenej atmosfere pri kozube, v zupane s cajom v ruke cakam na maserku... A bum... Prisiel maser... Ja som sa iba zostala cumiet 😄 Prezila som to, ale uplne som sa neuvolnila. A zvlast mimo mi to prislo ze sa ma dotyka cudzi chlap na svadobnej ceste 😄🤔

emamaj
17. máj 2018
Používateľ emamaj je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od emamaj.

Asi by som sa nenechala masírovať od chlapa. Ja pravidelne navštevujem thajske masaže v Petržke. https://www.thaimassage-oase.sk/ Super maserky presne vedia, čo uvolnit 🙂

danielita1979
29. aug 2021

@peterjakubik masérka