Je to štítna žľaza?

matula211
28. máj 2014

Ahojte maminky...chcela by som vás poprosiť o radu všetky tie, ktoré sa stretli s ochorením štítnej žlazy. Ja mám podozrenie, že mám ochorenie štítnej žlazy, len neviem, či sa môže prejavovať aj nasledovne. Mne začali problémy po chirurgickej extrakcii dolnej osmičky (to že sa to začalo zrovna vtedy beriem skôr za náhodu). Raz mi z ničoho nič prišlo zle...keď som išla pešo zo škôlky (mám to dosť ďaleko), z ničoho nič sa mi začala ako keby točiť hlava...nebolo to len zatočenie, že si sadnete a hotovo...bolo to také, ako keby som bola opitá...je pravda, že mi aj búšievalo srdce, tak som lekárku chcela tak či onak navštíviť, teraz som ani minutu neváhala a navštívila som ju ihneď. Poslala ma na neurologiu, interné a ušno-nosno-krčné (nakoľko som v tom čase mala ešte aj soplíky). Na internom, že je srdce ok, na neuro že je tiež všetko ok, prípadne by to mohla byť tetania (ešte mám ísť na testy) a na krčnom mi zistili na RTG z 2/3 zahlienené prínosové dutiny...chceli mi robiť punkciu, avšak som odmietla. Tak mi nasadili ATB. užívala som ich tri 20 dní a hneď, ako som ich vysadila, začalo ma zase hrdlo bolieť. U návštevy lekárky - hnisavá angína a ďalšie ATB, tuším suprax, aby boli širokospektrálne a zabrali. Často mávam točenie hlavy, príde to tak z ničoho nič, ale keď to príde, tak to nezmizne o hodinu, dve, ale trvá aj pol dňa. Mávam často ako guču v hrdle, ale tiež príde kedy vtedy. Teraz som mala ten pocit hrče tri dni a potom zmizol...na jeden deň a dnes mám zase pocit, že mi akosi od rána nie je dobre. Vtedy pri tých stavoch mi brali aj TSH, vyšlo 3,247, avšak na endo ma neposielali. Chcem sa preto len spýtať, či pri štítnej žlaze môžu byť tieto stavy aj viac krát za deň, prípadne jeden deň mi je naozaj dobre, vitálna, plná energie a ´dalšie dva dni mi je uplne zle, hrča ako keby v hrdle (v mieste štítnej) a bez energie a podobne. Tiež neviem, či TSH nie je vyššie, prípadne či sa má opakovane brať...no neviem si rady...občas rozmýšlam, či nemám nejakého raka, veď sa už dva mesiace necítim dobre...až na pár svetlých dní...Poraďte mi prosím. Ďakujem

maznacik007
28. máj 2014

@matula211 pri takých hodnotách tsh ani nemali dôvod ťa niekam posielať bežne akceptuju hodnoty do päť až šesť moja dcéra mala nad dvanásť po troch mesiacoch liečby kleslo na sedm ale ona má aj strumu hypofunkciu a zle nálezy na sono Podľa mna to neni stitkou u tebe skôr ťa tetania prípade k psychologovi ešte skúsiť
Moja mala tiež aj so srdieckom kvôli tomu problém a s tlakom a hypoglykemiami ale zvýšili teraz lieky jej

matula211
autor
28. máj 2014

Ja viem, že hodnoty do 5 sú stále v norme, ale napríklad žena, ktorá chce otehotnieť by mala mať hodnoty do 2,2...aspoň tak som počula...tak neviem, či mi proste tie hodnoty len neskáču...

maznacik007
28. máj 2014

@matula211 ja viem tak že praveze ťah je pomerne stabilne lebo keď ho upravujú liekmi tak kontrolné testy robia až po troch mesiacoch aby stihli zabrať hormóny moja tak chodí každé tri mesiace na krv a na sono ale ona tam má pridruzene veci bežne ženy chodia ak berú lieky na štítu na kontrolu raz za rok alebo za pól roka mne tiež robili testy lebo mysleli z to po mne zdedila mala som hodnotu kúsok nad päť a to bolo v pohode robili mi aj sono a to v pohode. Žiadne lieky nič

Podľa mna u teba za tým kľudne môže byt psychika možno si mala stresy. Inak k tej hrci moja má strumu a dosť zvacseny objem pravdepodobne sa nevyhne operácii. Ale ako hrou to nepocitovala to by už musela byt viditeľná struma z desať metrov hádam

ematko29
28. máj 2014

ja by som ti radila skočiť na tú endokrinologiu,neviem aké presne hodnoty sú v norme,ale ja som mala tiež dosť čudné pocity.Tažko sa mi dýchalo amala som pocit,že mám maličké pluca.ja som tto pripisovala psychyke adoteraz neviem kde všade mohol byť problém,ja som mala aj stresujúcu prácu.Ale na endokrinologii mi lekárka zistila,že mám zníženú činosť štítnej žlazy a nasadila L-thyroxin a o 2týždne nato som aj otehotnela,príznaky sa stratili.takže skus endokrinologiu aked tam bude všetko ok,je velmi pravdepodobné,že je to aj z psychyky ttakže aj psychiatra by som odporucila,Z psychiky sú také príznaky,že by si človek myslel,že už isto zomiera.Držím prsty 🙂

ervenka
28. máj 2014

@ematko29 preco by mala ist na endokrino, ved ma hodnoty KRASNE!!! skor by som sa tiez priklonila k nazoru, ze to moze byt psychicke.
@matula211 hodnoty mas pekne. Snazis sa otehotniet? podla poslednych vyskumov by malo byt THS pod 2,0. Ale to by sa malo upravovat hned ako zistis,ze si tehu. Pokial nechces byt tehotna, zatial by som to nechala tak a nesnazila sa za kazdu cenu ths znizovat.

ematko29
28. máj 2014

@ervenka ved som aj písala,že sa velmi do tých hodnôt nerozumiem,ale ked píšete ,že má hodnoty dobré tak to s najväčšou prevdepodobnosťou bude psychyckého pôvodu.Mna len endo napadlo preto,lebo tiež som mala čudné príznaky a umna to bolo z endokrinologického hladiska 🙂

ervenka
28. máj 2014

@ematko29 jej brali krv, vysledky uz ma. Takze stitna to asi nebude.
Len tak pre zaujimavost, @matula211 kontroloval dr. aj T4, t3?

maya30
28. máj 2014

@matula211 na podobne priznaky mne povedali ze to moze byt aj od krcnej chrbtice - pocit prekazky v krku, akoby opuch hrdla vnutra...tiez som myslela ze stitna, ale sono bolo ok

aries24
28. máj 2014

ahoj,ja mam aj tetaniu aj znizenu funkcu stitnej zlazy.Ale v tvojom pripade sa skor priklanam k tetanii,alebo len k niakym inym psychickym problemom,ktore toto vyvolavaju/stres a pod/ja som to mala naposledy tiez dnes rano.Zavrate,tlak na hrudi,aj hrcu v hrdle,tvar mi stahovalo,akoby ma niekto tlacil vo zveraku.Mne pomaha fukanie do papieroveho sacku , studene obklady magnezium

aries24
28. máj 2014

@maya30 ano zabudla som mas pravdu,moze to byt aj z toho,ale to mi nikdy nepovedaly/ze pocit prekazky v krku/lebo mam problemy aj s krcnou chrbticou.Super aspon viem nieco nove 😉

mishaelka
28. máj 2014

ten pocit stiahnuteho hrdla sem tam mavam aj ja no pripisujem to stresu a strachu - /pocit uzkosti/... ked ti bolo zle bola si najedena ? pila si dostatok tekutin ? lebo zavrat mozes mat aj z toho ...busenie srdca moze byt bud zmenou tlaku alebo strachom ....ak mas vysetrenia v poriadku tak zmen myslenie a zacni mysliet pozitivne ...nehladaj chorobu tam kde nieje 🙂 si zdrava nic ti nieje ! skus doplnit do tela vitaminy , zmen zivotospravu 😉

branka33
28. máj 2014

Ahoj, mne vcera zistili zvysene hodnoty, vraj su este hranicne a zatial sa to nebude riesit, mam prist o tri tyzdne opat na endokrinologiu...co bude nasledovat?

matula211
autor
28. máj 2014

@ervenka Práve že mi brali len TSH...nič iné...aj to len preto, že sa neurologička domnievala, že to je na 100 % štítna žlaza...ja neviem, či to je psychikou...oveľa väčšie stresy som mala...v práci, škola a tak...a teraz, keď som doma, v kľude tak mám takéto problémy? no neviem neviem...nepáčia sa mi opakované zápaly hrdla, ale na to už som mala zobratý výter...výsledky až o pár dní budem mať...ja mám pocit, ale možno to je len pocit, že to je niečo, čo mi v tele kolíše...teda napríklad hormony, že som ako na vlnách, raz dobre, raz zle...

matula211
autor
28. máj 2014

Ja si vážim každé odpovede, ale prečo si všetci myslia, že to je psychická príčina? veď po psychickej stránke sa cítim byť uplne v pohodičke...životosprávu som trošku zmenila, veľa ovocia, zeleninky, pitný režim, pohybu na vzduchu mám dosť, skoro denne chodím na záhradu s prckom..no neviem...ja sa preto prikláňam k nejakým hormonom, lebo neviem, či to je náhoda, ale pri MS sa cítim vždy akosi dobre (odsledované zatiaľ len tri razy), aj chvílu po MS...ale ako náhle je po ovulke, stupňujú sa problémy...možno je to ozaj len veľká náhoda, ale sledovať to trošku musím...lebo pri našich slovenských lekároch by bolo koľko krát vhodnejšie, aby som si diagnozu stanovila sama, než by ju oni mali stanoviť..🙂

crystal333
28. máj 2014

ja mam problem so stitnou zlazou, a mala som taku hrcu na mieste s,titnej zlazy , ze nielen bola hmatatelna ale uz aj viditelna, a vnutorne som nic necitila.... Vela ludi si mysli,ze ked citi akoze taku hrcu v krku ze to musi byt šz,keby aj bolo tak to len tak bez uzivania lieku nezmizne ti garantujem... A nieze raz ju citis a inokedy nie...

dvekacicky
28. máj 2014

Ahoj,za vyšetreníe sz nič nedáš aspoň máš istotu že ju máš v pohode,aj mne zistili zvýšenie hodnoty sz a to úplné náhodou a to som malá 2 cm uzol a teraz má caka operacia,tak že určité chod zato nič nedas

luslus
28. máj 2014

Stitna to isto nebude. Inak, moja kamoska mala podobne stavy,nikde jej nic nezistili, v nemocnici bola viac ako doma. Nakoniec zacala patrat sama a zistila, ze to je histaminova intolerancia. Dala si prisnu dietu, doktorom nic nepovedala lebo ako inak by ju vysmiali. A cuduj sa svetu, odvtedy je fit, dokonca mohla vysadit lieky na stitnu,ktore brala cely zivot. A krasne schudla,co predtym slo tazko kvoli tej stitnej

sarinka123
28. máj 2014

Je to zrejme psychickeho razu, podobne som mala aj ja.
Vyčerpanosť, unava, uzkost, stres...tak to uzavreli po vsetkych možných vysetreniach.
Tak som akosi prestala nato mysliet a preslo to. Teraz mam zase extrasystoli na srdci, nic prijemne,
bola som s tym na kardio a opat, ze som asi unavena z deti. Nepocitujem nijaku unavu, neviem, mam radost zo zivota, tak neviem. Zevraj mi lekar povedal, ze je to podvedoma psychika, aj ked som ok a vedela a vie to robit takuto sarapatu s organizmom. Tak neviem.

ervenka
28. máj 2014

@matula211 ozaj, este som zabudla napisat, ze sa liecim na stistnu 2a pol roka. S dr pravidelne diskutujeme, co mi pomoze, lebo uz som mala aj vedlajsie ucinky a sranda to teda nebola.
Mozu to byt aj "zenske" hormony, nemusia byt nutne len SZ.
Obcas ked uz telo nema stres, tak az potom sa zosype. JE to napr. ako s dlhym spankom, ked vacsinou spis kratko. KEd telo dlhsie oddychuje, tak chce este viac a viac- niektory ludia sa stazuju, ze ked dlho spia su este viac unaveny, bolesti hlavy atd. Mozno ze ty si podobny pripad. Telo reaguje na zdravu zivotospravu- prisun vitaminov, takze moze opravit, co bolo pokazene.
S tymi doktormi- na SVK je to este ok, v zap. EU je to na zaplakanie- uz aj starostlivost u deti upada. 😖
Pre pokoj duse- mozes este raz ist k dr na celkovy rozbor krvi, vsetky hormony atd.

sbenkova
28. máj 2014

moze to byt SZ, ja mam taketo stavy a SZ v poriadku nemam, ale aj psychika, nedostatok zeleza, oblicky alebo chrbtica
velmi dobra je na to tradicna cinska medicina, mozno aj homeopatia ak lekari nic nezistili

anjelikdianka
15. jún 2016

@maya30 Ahoj a tebe co zistili ked si mala pocit prekazky v krku?
Dokedy si to citila?Ja mam take teraz a mala som to aj pred rokom vtedy som bola na ORL vysetreni na sono aj vysetreni stitnej zlazy,rengen dutin a nic nezistili.Po case som to prestala citit ale teraz zasa asi mesiac to citim a rozmyslam ci by to nemoze byt ta krcna chrptica na vine.

lienka1701
15. jún 2016

ja som mala teraz hodnoty zvíšene...brala som eupthyrox 25 len počas oboch tehotenstiev teraz tiež som bola taka malatna akokeby som chcela odpadnuť hrča v krku unava 3mes po pôrode kontrola mala som hodnoty až 7 dr povedala že bežne je okolo 4 takže mi lieky nasadila speť

leontttynka
15. jún 2016

Ahoj, ja mam problemy so stitnou zlazou, ktore mi zacali po pôrode, myslim, ze ty mas hodnoty uplne v poriadku, a stitnou tvoje problemy nesuvisia. Priznaky stitne zlazy su uplne ine, ja som konkretne mala subakutny zapal stitnej zlazy kde som mala vysokanske hodnoty a citila som velmi velmi unavene ako nikdy v zivote a neviem tu unavu ani popisat...mala som doma dieta ktore malo 3 mesiace a ja som ani nezvladala zobrat z postielky, este ze mi vtedy muz pomohal...strasne ma boleli klby, svaly akoby pri chripke, ano a stitna ma bola ked som sa jej dotkla...a velmi mi busilo srdce, naladovost, a tak.... ma poslala moja lekarka po zisteni vysledkov z krvi urgentne endokrinologicke ktora ma hned okamzite zobrala, nasidili lieky a zlepsilo sa to, a pomaly stitna prechadza do nefunkcnosti a beriem rano kazdy den lieky,. skôr by som patrala u teba niekde inde. ..prajem nech ti cim skorej prejde 🙂

maya30
15. jún 2016

@anjelikdianka zistili mi tetaniu, ten pocit hrce sa mi stale vracia ked mam narocnejsie stresujuce obdobia, pomahaju vitaminy, hlavne magnezium a zvolnit tempo, oddychovat

marfuska661
4. okt 2016

@matula211 ahoj mám podobne príznaky. Chcem sa spýtať na čo ti prisli? A aká bola liečba.ďakujem

charity
4. okt 2016

@matula211
@marfuska661 Vsetky spomenute priznaky byvaju okrem ineho pri histaminovej intolerancii. Diagnostikuje sa to na imunologii.

cicamica1980
28. sep 2018
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

Chcem napisat skusenost, v zahranici existuje liecba aj prirodnymi hormonmi. Pri liecbe euthyroxom mi hypo symptomy nezmizli, pri liecbe prirodnymi hormonmi ano http://hashimoto.sk/?q=node/4

ingrid56
28. sep 2018

Ja som mala tiež krvné testy so štítnou ukážkové, všetky hormóny a minerály v poriadku.... lenže po tom ako sa mi zle prehltalo,točila sa mi hlava, búšilo srdce .... som si až po čase našla hrču na krku, a skončila na operačke s tým, že išlo 3/4 šž preč... výsledky hormónov po opke stále krásne ako aj predtým, takže neberiem ani žiadne lieky.... keď sa cítim vycucnutá, magnézium, vit. C a b-komplex to vždy napraví 🙂

vlcik1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz