Je to úzkostný stav?

vladkabalazova
24. nov 2021

Ahojte pred štyrmi dňami sme mali menšiu oslavu môj priateľ pil vodku neskôr borovicku na druhý deň mu bolo strašne zle vyzeralo to ze je po opice aj bol ale mne sa to do teraz nezdá lebo on keď ma opicu je mu zle ale normálne funguje a pred tromi dňami keď mu bolo strašne zle ale ze ozaj mic zle mal búšenie srdca točenie hlavy a pichanie pri srdci a keď mu prišlo zle strašne sa potil mam oňho strach držalo ho to dva tri dni od nedele až do utorka len nedeľa bola najhoršia neviem ako to povedať alebo opísať jeho stav on si myslel ze asi umrie o 20:20sme museli volať záchranku mal to chvíľkové raz mu to prešlo o chvíľku znovu strašne zle tak ja neviem strašne sa triasol myslela som ze už je najhoršie našťastie do nemocnice nemusel v záchrane ho vyšetrili mal visoky tlak a dehidrqtivany dali mu na tlak aj tabletku pod jazyk potom mu bolo ešte zle ale už to bolo lepšie večer nemôže spávať je cele nocy hore všelijaké myšlienky mu hyria hlavov je aj na naladovy včera sme išli do obchodu a z ničoho nič sa mi začala točiť hlava ja neviem k doktorke nechce ísť vraví ze to mal opicu ale jeho správanie je iné ako bolo predtim veľmi sa oň bojím

ella_price
24. nov 2021

Toto mala bývalá kolegyňa. Zistili jej alergiu na alkohol, alebo na nejakú zložku v ňom a odvtedy, keď si náhodou dá čo i len trochu, začne sa triasť a ak by sa napila viac, dostala by znova presne tieto stavy.

vladkabalazova
autor
24. nov 2021

@ella_price ale môj priateľ keď si vipil aj inokedy tak toto nemal akurát opicu bolo mu úle ale toto sa nestalo ani raz že by mal takéto stavy tak ja neviem

ella_price
24. nov 2021

@vladkabalazova No presne takto to prebiehalo aj u nej. Zatial všetko bolo v poriadku a jedného dňa dostala extrémnu reakciu a odvtedy s tým nemôže nič moc urobiť.
Ale samozrejme, záleží, čo vám povedia ešte lekári a aké vyšetrenia mu doporučia.

vladkabalazova
autor
24. nov 2021

@ella_price K doktorke nechce ísť pretože vraví ze to mal opicu a záchranári vraveli ze ma vysoký tlak a dehydratovany že nemusí k doktorke ak mu to prejde jemu to prelo dnes šiel aj do prace ale jeho správanie je také cudne už neviem to opísať

ella_price
24. nov 2021

@vladkabalazova Tak zrejme mali lekári pravdu. Pozoruj ho a keď sa to bude opakovať, smer lekár.

vladkabalazova
autor
24. nov 2021

@ella_price no ja dúfam ze bude v poriadku a nemá úzkostny stavy ktoré som mala ja a niekedy ich ešte mávam je to hrozné keď to človek má tak sa modlím aby to nemal aby bolo všetko v poriadku lebo mama sním ma strašne zle sny tak sa bojím aby sa mu niečo nestalo neviem bez neho žiť deti sú naňho naviazané viac ako namna

bilancia
24. nov 2021

znie to ako panicky zachvat, ale ako hore vravia, moze to byt aj alergia

extreme
27. nov 2021

@vladkabalazova … mozno po ockovani?