Je to zápal ucha, zuba alebo trojklanného nervu?

lilyianka
31. jan 2015

Ahojte,
už dva týždne ma bolí ucho a zuby, samozrejme s prestávkami. Najprv to začalo len mierne, sem tam večer bolesť, normálne som fungovala, chodila do práce a pod. Bolesť sa mi vystupňovala v nedeľu, kedy ma večer chytila tak neznesitelná bolesť, až som plakala. Jednalo sa o bolesť zubov, ucha, aj pichanie v ňom, bolesť nad hornými zubami, tou kosťou pod okom, bolesťou oka a spánku, všetko na ľavej strane tváre. Na druhý deň som navštívila lekára, dal mi antibiotiká, vraj možno len podráždený nerv, a že ak bolesť neprejde, tak ma objedná k neurológovi kvôli podozreniu na zápal trojklanného nervu. Antibiotiká som dnes doužívala, mala som pocit, že už je to v pohode, v strede týždňa ma tieto bolesti opustili, ale začala mi nádcha a kašel, po odznení nádchy dnes v noci ma zase začalo bolieť ucho, zuby, spánok, kosť pod okom, proste zase celá ľavá polka tváre. Už som z toho na nervy! Avšak pred cca 2 mesiacmi mi zubár liečil zub na tej strane a povedal mi, že mám na ňom nález, vytiahol mi nerv, vyčistil kanálik a následne zatvoril, zub nebolel, v pohode som fungovala, až doteraz ... Povedal, že ten zub môže robiť šarapatu, a že potom navrhuje resekciu zuba. Moja otazka preto je, myslíte si, že sa môže jednať o bolesť zo zuba alebo skôr o tej trojklanný nerv? Dakujem za odpovede.

hradnapani
31. jan 2015

@lilyianka podla mna je to zo zuba. Aj ja som uz zazila nieco podobne, Obycajny kaz a bolela ma polovica hlavy, vratane usi, plus este aj zuby na druhej strane tvare. Ty tam kaz uz nemas, ale ked zubar predpovedal sarapatu, asi vedel preco. urcite by som skocila aj k zubarovi a asi aj k tomu neurologovi, moze to vsetko spolu suvisiet a takto su to len dohady. Rentgen a podobne povedia viac a lepsie.

bellamafia
31. jan 2015

Dam krk za to ze je to 100% ten zub,tie priznaky co pises ,tym som si presla dva tyzdne aj z vytrhutim problemoveho zubu.....dnes to je druhy den co som bez liekov a zatial v pohode...moja rada zbehni zubarovi nech ti urobi rentgen zubou a nech ti ten zub otvori...aj tak nerozumiem ako ti mohol povedat ze ti ten zub bude robit sarapatu a predsa ti ho zavrel! Vo vacsine pripadoch lekar necha zub otvoreny a dava docastne liecive vlozky na 2 tyzdne a niekedy aj mesiec s pravidelnimi kontrolamy 😉 ...taku bolest aku som prezila neprajem ani najvacsiemu nepriatelovi ...drzim ti palce a hooodne zdravicka

lilyianka
autor
31. jan 2015

@hradnapani v pondelok pojdem znovu k obvodnemu a nech mi da vymenny listok k neurologovi, chcem si byt ista, ci to moze byt zapal trojklanneho nervu alebo nie .. vo stvrtok idem k zubarovi, skusim tam ale v pondelok zavolat, ci ma nezoberie skor ... toto su neskutocne bolesti, dala som si ibalgin a zabral tak na hodinku, aj to ma neprestalo vsetko boliet ...

lilyianka
autor
31. jan 2015

@bellamafia zubar mi ten zub preliecil, mala som ho otvoreny, aj liecivu vlozku som tam mala, sledoval mi ho cca mesiac, vzdy ked som tam bola (raz do tyzdna, aj ohladom inych zubov) tak sa pytal vzdy na tento, povedala som, ze je to fajn, neboli ma to, mozem aj jest, tak po mesiaci s mojim dovolenim zub zatvoril .... ale upozornil ma, ze nakolko mam pod zubom nalez, ktory videl na oboch snimkoch rtg (mala som robeny aj panoramaticky a druhy si robil on v ambulancii, ale vyslovene len dany zub, ktory bol nespocetne velakrat zvacseny) povedal, ze je tam nalez, ktory mi moze robit neskor problemy, ze on samozrejme zub bude stale sledovat, co sa aj stalo ... ale ani ja ani on sme nemohli tusit, ze to pride po necelych dvoch mesiacoch, ze znova sa ozve .... preto povedal, ze ak by nerobil dobrotu, odporuca mi resekciu, nakolko mi ho nechce samozrejme trhat (ja som s tym tiez nesuhlasila, kedze je to druha stolicka dole)

jeennyv
31. jan 2015

urcite to bude zo zuba...ako mas zadne zuby tak tam sa ti pretinaju nervy, ktore vedu k uchu, krku, oku a hlave ako celku...mne rastie uz dlho jeden zub mudrosti a velmi pomaly a prezivala som toto co ty, proste dva tyzdne totalne utrpenie spanok, skola nic prosto az mi pomohla voda glimbax z lekarne, cisto na stomato ucely a zmiernuje bolest a preliecuje...

bellamafia
1. feb 2015

@lilyianka radsej ho daj von,viem ze s estetickeho hladiska to nebude pekne ale je aj vela inych moznosti ako nahradit tento chybajuci zub...nestoji ti to za tie bolesti a kolko krat to moze zajst az do extremov.....potom hlavne preliecit to dasno,co moze trvat aj niekolko mesiacov a ak bude vsetko o.k. das si urobit druhy drzim palce 😉

lilyianka
autor
1. feb 2015

@bellamafia, no uvidime z coho to vlastne bude, pretoze vcera neznesitelna bolest, vecer to ustalo, v noci som v pohode spala, a dnes tiez fajn, len ma boli spanok a medzi ocami nad nosom a sem tam ucho .. zajtra pojdem k lekarovi a uvidim kam ma posle ... ono ak to bude zo zuba a je moznost urobit resekciu, cize neprist o zub, isteze si najprv vyberiem tuto moznost ....

devicka
1. feb 2015

skús zájsť za zubárom skôr, ako vo štvrtok. Tým, že ti vytiahol z neho nerv, bolesť necítiš, aj keby tam mohol byť problém.

lilyianka
autor
1. feb 2015

@bellamafia este ma napadla jedna vec, zubar mi pri preventivke povedal, ze mi odporuca horne osmicky odstranit, ja som bola v tom, ze su v pohode, ze im nic nie je ..povedal, ze z kazdej mam zozadu kusok odlomene a ze v buducnosti mi mozu robit problemy... osmicky mam normalne vyrastene a aj napriek tomu mi odporucil odstranit ich chirurgicky, aj ked nechapem preco .. myslela som, ze chirurgicky sa odstranuju len tie, ktore su bud nalezato alebo nie su prerezane ...

lilyianka
autor
1. feb 2015

@devicka más pravdu, nervy mam vytiahnute, necitim nic .... skor ma bolia horne zuby, dolne ani nie ..a skor ten zub vedla ako tento spominany zub ...

lilyianka
autor
1. feb 2015

@jeennyv ta bolest je neskutocna, taku som nikdy nezazila, jeden den v pohode , druhy nieco hrozne .. dnes sa citim fajn, len ma v uchu pichalo, zuby ma nechytali a dufam, ze do zajtra bude klud 🙂

hradnapani
1. feb 2015

@lilyianka zubar by ta mal bezodkladne zobrat skor ako vo stvrtok. Toto je akutny stav a zubari maju pre akutaky volne miestecko pocas ordinacnych hodin. Drzim palce, nech sa to coskoro poriesi.

bellamafia
2. feb 2015

@lilyianka toto iste mi povedal aj moj zubar este pred tym ako mi narastli a ja som to nechala tak...hovorim si este nie su ani vonku a uz ma posiela na zubnu chirurgiu...vtedy som ho mala posluchnut,ked mi zacali rast to som zazila jednu z nahorsich bolesti na svete...a potom ako vyliezli sa mi zacali nielenze kazit,ba dokonca mi rastli do stran....horne dve uz nemam...spodne ako tak sa drzia...ono lekar sam do predu vie ze ako sa to bude vyvijat.....napr. ja mam korene a vsetko co je skryte pod dasnom v 100% stave a to co je vonku teda zuby su tak krehke ze pri silnejsom naraze alebo silnejsom stisku zubov sa mi lamu(od tehu az do teraz),nastastie predne mam zatial v poriadku 🙂 bude to cesta na dlhe trate ,ale aj tak ti prajem skore uzdravenie..drz sa

lilyianka
autor
3. feb 2015

@hradnapani
@bellamafia
dakujem vam baby .. no zatial som nikde nebola, bolest akoby zazrakom zmizla a tak pockam na ten stvrtok a zubara, to je uz o chvilu ... uvidime co mi povie .... Obvodnemu ani nepojdem, zda sa mi to zbytocne .... je to pravda, ze zuby su ta najhorsia bolest ... brucho, hlava aj vsetko ostatne sa vydrzat da ....

elaela23
23. jún 2018

@lilyianka ahoj no a co to nakoniec bolo? Ja prave zvazujem co ma boli a kam ist.je to parkrat za den tak na 10minut.intenzivne inak tak jemnejsie a uz asi aj 2 mesiace.

lilyianka
autor
23. jún 2018

@elaela23 ahoj, nakoniec som pochodila očné, zubne, neurologiu 3x... brala som infuzky, chodila na rehabilitácie a bolesť sa zase vrátila...inak s čím väčšou bolesťou som sa trápila 3/4r a bolela ma aj komplet cela tvar alebo jedna a potom druhá polka... keď bolo najhoršie kazdu hodinu dve som od zúfalstva jedlá rôzne lieky na bolesť.. .niekedy pomohlo..ppstupne mi trpol aj jazyk a hrdlo...nuz ale u mňa sa nakoniec jednalo o stuhnutu krčnu chrbticu... kúpila som tvrdý matrac, anatomicku podušku, cvicila jogu na krčnu chrbticu, chodila pravidelne na masáže a časom prešlo...teraz som už skoro 3r v pohode

elaela23
23. jún 2018

Tak super😀no na jogu chodim tiez.ja idem tiez na zubne a aj krcne. Ja mavam aj herpes v ustach.a dakujem

jonszon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jonszon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jonszon
26. jún 2018

@lilyianka ahoj a bolievalo Ta aj oko?Ja to mam presne co Ty len mna boli este aj oko.Uz som bola tiez po vysetreniach(Ocne,Orl,Neurolog) a stale ma boli raz jedna potom druha cast tvare.Ake lieky a ako casto si ich uzivala ?

lilyianka
autor
26. jún 2018

@jonszon oko ani nie...lieky mi predpísal neurológ milgamma a niečo na T..... ale triasla som sa ž nich tak druhý deň som si ich už nedala.... a chodila po lekároch ďalej.. . Brala som lieky od bolesti, flector, ibalgin, voltaren atď.. .kazde zabralo na chvíľu...ale potom keď sa prišlo na príčinu mi pomohli masáže, poduška a nový matrac

jonszon
26. jún 2018

@lilyianka prosim Ta a ako dlho si mala tie bolesti?Ja to uz mam asi rok.mne sa to strieda.Raz jedna strana potom druha strana tvare ma boli....hroza

lilyianka
autor
26. jún 2018

@jonszon 3/4roka kým ustúpili.. .ale ja som sa snažila stále problém riešiť a vybavovala si cez koho sa dalo lekarov

jonszon
26. jún 2018

@lilyianka rozumiem,ja uz chodim k maserovi,mam aj anat.vankus....len stale to nejak boli.Lekari nejak neriesia.Kaslu na to.A este otazocka.Niekedy sa Ti to vratilo?

lilyianka
autor
26. jún 2018

@jonszon v takejto silnej forme už nie...ak ma začal bolieť krk či hlava rýchlo som sa objednala na masáž...

jonszon
26. jún 2018

@lilyianka dufam ze aj mne to prejde.Bolest je to naozaj znicujuca.Mna mrzi ten pristup lekarov - neriesia to.Beru to na lahku vahu.A bolievali Ta aj zubs?

lilyianka
autor
27. jún 2018

@jonszon zuby, uši, líca, kosti, polka tváre.. potom druhá polka tváre a niekedy aj komplet cela hlava a tvar...ked boli najhoršie trpol mi jazyk a hrdlo...
Ja som bola u 2 neurológov a nepomohli a ten jeden bol vybavený...az som šla na vlastnú päsť jednej neurologičke a ta mi pomohla.... a tiež som pochodila zubné, ušné , orl, neuro, očné, kde má aj vysmiali

jonszon
27. jún 2018

@lilyianka na ocnom Ta vysmiali? A to preco?

lilyianka
autor
27. jún 2018

@jonszon že to s mojim problémom nemá nič spoločné a že ma to asi tak hrozne nebolí keď sa usmievam.. neviem či som tam mala prísť s plačom ...odveci

jonszon
27. jún 2018

@lilyianka tak to je smutne.Ale co cakat.A ked si zacala chodit na masaze a spavala si na anatom.vankusi bolo hned lepsie?