Kde robia testy na kazeín?

nicknamemia
8. nov 2019

Dobrý deň, neviete kde robia testy na intoleranciu kazeínu? Môj alergológ mi zisťoval len alergiu z kože a tvrdí, že intolerancia sa nedá zistiť inak ako dychovo na laktózu a fruktózu. Mne však intoleranciu na kazeín robili v detstve z krvi... Kde mi teda spravia test na INTOLERANCIU na KAZEÍN? A je možné zistiť intoleranciu na VAJÍČKO? On tvrdí, že nie. Ďakujem.

diewcatqoo
8. nov 2019

Myslis intoleranciu alebo alergiu? Moj syn ma alergiu na kazein a vajecny bielok. Zistili mu to na alergologii - robili krvne a kozne testy.

nicknamemia
autor
8. nov 2019

@diewcatqoo Intoleranciu na bielkovinu kravského mlieka myslím. Alergiu nemám.

nicknamemia
autor
8. nov 2019

@diewcatqoo Alergiu na bielok mi zistili ale teraz zase nič neukázalo. Tak som chcela vedieť či je možné zistiť intoleranciu na vajce

anjelok
8. nov 2019

Ahoj, mne intoleranciu kazeinu a ovalbuminu zistili z krvi na gastre.

tslobik
8. nov 2019

Intol. kazeínu u nás zisťovali z krvi na alergologií.

nicknamemia
autor
9. nov 2019

@tslobik Tak mne len na koži kazeín robil a z krvi ken mlieko všeobecne.

nicknamemia
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nicknamemia
autor
9. nov 2019

@anjelok Ovalbumín to je v bielku? Mne zistili na jednej alergológii alergiu na bielok. A na tejto iba na vajce robili a nemala som. Ale intoleranciu nerobili nikde.

anjelok
9. nov 2019

@nicknamemia ano je to protein v bielku

nicknamemia
autor
9. nov 2019

@anjelok Tak keď to zisťujú aj z krvi opýtam sa alergológa. Ale ten Ovalbumín to je intolerancia či alergia čo robia na gastre?

anjelok
10. nov 2019

@nicknamemia mne zistili intoleranciu, ale urcite existuje aj alergia na bielok, dcera mala

nicknamemia
autor
10. nov 2019

@anjelok Dobre tak sa alergológa opýtam lebo on tvrdil že sa intolerancia na vajíčko nedá zistiť atď. Ďakujem 🙂