Klimaktérium

mimka7
29. jan 2012

Má niekto problémy ohľadom klimaktéria ? 😨 Silné potenie,migrény atď ? :(

filipal
29. jan 2012

@mimka7 este nie, ale som rada, ze si takuto temu otvorila. stale mladsie zeny prichadzaju do prechodu....zial ☹

grettka
29. jan 2012

a je to skutocne klimakterium? Mas to aj lekarsky potvrdene? Pretoze silne potenie a migreny mozu byt sice priznakmi klim. ale rovnako mozu svedcit aj o problemoch napriklad so stitnou zlazou, ci hormonalnou nerovnovahou a migreny su kapitola sama o sebe a teda, ze dost zlozita kapitola.

Inak, aby som bola k teme, tak moja suseda, dnes ma cez 50, dosla do klimakteria v 39... u jendej kolegyne sa teraz zacina objavovat okolo 40, ale jej sa to dr. snazi trochu oddialit hlavne kvoli hrozbe osteoporozy

filipal
29. jan 2012

@grettka presne ako pises ty, tiez mam okolo seba zeny, ktore prisli do prechodu okolo 40 a vraj lekari konstatuju, ze je stale viac a viac predcasnych prechodov....

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
labus
9. sep 2012

ano ja mám začalo sa to už v čase ked sme riešili IVF diagnostikovali mi nedostato estrogenu vyhasinaju mi vaječníky teda prechod riešim to už 2 roky a mám 41 návaly, nespavost, a nervozita pred menzesom des... beriem sarapis soja a vyskušala som už rôzne podobne prírodne preparáty pomáhaju len mám pocit že od nich priberám za tie dva roky som pribrala 15kg.....

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikapekna
14. máj 2014

áno, aj ja to mávam, návaly tepla, potenie, mne kamarátka odporučila nehormonálny prípravok senior femina vulm

mamazem
19. máj 2014

Ak máte chuť pomôcť si prírodnými prípravkami, odporúčam:
MAYTENUS ILICIFOLIA - čaj
Klimakter - tinktúra aj čaj
Jarabina vtáčia - tinktúra
Nájdete aj u nás na mamazem.

adka455
12. jún 2014
Používateľ adka455 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adka455.

moja svokra s tym bojujem.. a neviem ci aj ty ale jej napr. velmi robia zle aj zmeny pocasia.. clovek nikdy nevie v akom stave ju najde.. raz je uplne super a fit.. a raz uplne navaly.. potenie.. uplne vidiet ze nie je vo svojej kozi.. mam znamu lekarku.. a ta jej odporucila skusit senior femina vulm.. a svokra si to velmi pochvaluje.. funguje na tom uz par mesiacov a je ako vymenena.. 🙂

zita19
12. jún 2014

@mimka7 Najprv by si mala zajst na gyndu, nech ta pozru. Ak sa potvrdi klimakterium a mas navaly horucavy tak ti nasadia substitucnu hormonalnu liecbu ak to bude potrebne. Alebo poslu niekde inde aby sa zistilo cim to je.
Mna nastastie tieto veci obisli. Mne sa jednoducho vypol cyklus a bol pokoj. Aspon v dacom sa na mne priroda "nevyřádila" 🙂

angelinka13
14. jún 2014

Mojej svokre pomaha materska kasicka, ako ju zacala uzivat, nema take navaly tepla ako predtym: http://www.nutrimas.sk/Materska-kasicka-BIO-60-...

stefka67
12. dec 2015

stefka67 mam50rokov uz asi 2r nemam menzes ,mam okrem navalov tepla aj zimnicu stale som unavena a ako keby zavrate ,tlak mam dobry .Kedze nemozem uzivat hormony uzivala som klimak hel a Gs merilyn harmony ,ale nezabera .Vie mi niekto poradit nieco ucinejsie dakujem

sofenka
20. mar 2016

@mimka7 ja mám 42 rokov a asi 8 mesiacov mám silnú menštruáciu a začala som pri najmänšej námahe potiť a v noci mi začalo hrozne búšiť srdce.S migrénami mám problémy už dlhé roky.Zatiaľ som nebola na vyšetrení,len na bežnom gynekologickom,ale ešte som to nerozoberala s gynekológom.Na štítnu žľazu mi brali krv a to bolo v poriadku.Môže to byť klimaktérium?Ako ste s tým vy teraz ?

radkamikic
29. júl 2016

@zita19 pises ze sa ti vypol cyklus...akoze jedneho dna uz neprisiel menzes a pokoj.?...minuly rok v lete som mala 3x krvacanie v jednom mesiaci ....pohotovost tyzden injekcie a potom sa vsetko vratilodo normalu a teraz zaciatkom juna menzes a od vtedy nic....zatial som to z dr. neriesila v tomto teple ale mam návaly ze horim a teciemi po chrbte ...tlak mi blazni a teraz aj cakam výsledky z endokrin....si hovorim ze 3o rokov stacilo....