Kojím a mám veľkú chuť na sladké

katulka253
15. mar 2012

ahojte maminky. aj vy mte strasnu chut na sladke ja za den dokazem zjest aj 10horiliek. co mm stim robyt? to asi neni vobec dobre ak to vsetko prechadza do miliek.

kvetinka211
15. mar 2012

@katulka253 Aj ja som mavala a obcas ma to este chyti 🙂 skus co najviac z toho zjest v zdravych formach ... horalky v takom mnozstve su obrovske mnozstvo transtukov, ktore rozhodne tvojmu babu neprospeju .. cize radsej kvalitne susene ovocie, banany, domace kolace z kvalitnych surovin, kvalitny najlepsie domaci dzem, med, javorovy sirup atd. Neviem nakolko sa zvysena hladina cukru u matky prejavi na mlieku ... ja som mala pocit ze mi babo horsie spava ked som vecer pojedla vela sladkeho. Ale v knizke o kojeni som citala ze ta chut na mlieko je normalna .. tak pokial nebudes mat o mesiac o 5 kg viac, tak to asi tvoje telo potrebovalo 🙂

voskovaeva
15. mar 2012

to aj ja moja len neviem kdo to bude potom zhadzovat 🙂

ivanuska77
16. mar 2012

Aj ja mam obrovsku chut na sladke, ale ako pise kvetinaka211 snazim sa jest take zdravsie sladkosti, ale cokolade sa jednoducho nevyhnem 🙂 . U mna je vsak taka vyhoda, ze vobec nepriberam 😕 . Neviem preco. A aj moja Sofia dobre spava, a dobra pribera. Asi je to nase mliecko sladsie, ze?

katulka253
autor
16. mar 2012

dakujem kvetinka211 za radu to ma ani nenapadlo jest susene ovocie a to je ties sladke a uzaj mam nan chut na take banany susene dakujem a este mozem aj mysli ticinky.

deniskateniska
16. mar 2012

potrebuje si telo dobit energiu to preto.. ja som cez tehu vobec nejedla sladke a po porode na tony doslova same cokolady teda chut som mala maly sa mi z toho vyhadzoval aj teraz je alergicky na kakao , cokoladu.. tak som to nahradzala inym - jablko a podobne

karinnka
16. mar 2012

Ja som tiez pri kojeni mala strasnu chut na sladke.....Nikdy som taku chut nemala 😠 Preto som pocas kojenia aj dost pribrala.Ja som to nejako kompenzovat nevedela nejako inak

jaruska6
16. mar 2012

Ahoj kočky, ja sa tiež pridávam do skupiny sladkomaniačok 🙂 zrejme vďaka kojeniu.Pred otehotnením som sladké takmer vôbec nemusela.Počas tehotenstva sa chute pomenili, ale snažila som sa zdravo stravovať a sladké si dopriať vo forme ovocia čersvého, sušeného, alebo musli tyčiniek,príp.cereálií.Keď som začala kojiť dostávala som takú chuť na sladké, ked to na mňa prišlo zjedla som aj 3 sušienky na posedenie,snažím sa ovládať a kontrolovať, ale nejak sa mi nedarí.Malý má 2 roky,už chcem prestať s dojčením,tak hádam sa táto sladká etapa skončí. 😀

zuzulienka1973
16. mar 2012

Pripajam sa.Nikdy som nejedavala zakusky ani torty a vobec ja nie som absolutne na sladke.Ale ked som dojcila ,to ste mali vidiet.10 zakuskov za den ,len tak plesklo.A ked som to povedala detskej doktorke skoro pleskla ona mne.Chi-Chi.Ze vraj dieta potom boli brusko.Ale neprestala som.To sa nedalo.Ked som prestala dojcit ,prestala aj chut na sladke.A sladke uz vobec nemusim doteraz.Ja som skor typ na slane.

korenbaba
16. mar 2012

@katulka253
Aj podla príspevkov nie si v tom sama. Mama počas kojenie je často sladkomaniačka. Ja som bola fakt schopná zjest kvantá sladkého denne. nakoniec som sa pristihla, že už niekedy cez den zjem všetko vo sladkej verzii. Sladké pečivo na ranajky, keksík-y na desiatu, niečo sladké na obed, sladký olovrat a buchty na večeru..no katastrofa. A ked som už zjedla mužovu bonbonieru na meniny skor ako som mu ju dala 🙂 , tak som si povedala.-Dost!!!
Proste radšej vypijem liter vody kým to neprejde. Mám vždy kopu ovocia po ruke, alebo aspon piškoty alebo podobné náhrady. Chce to pevnú volu, asi len.

markat
16. mar 2012

joooj to som rada, že v tom nie som sama... 🙂 na sladké som mala vždy chuť, ale teraz... keď si kúpim naraz dve Milky, zjem ich v poho obidve... katastrofa... neviem sa vôbec ovládať... a tak sa v obchode radšej vyhýbam oblúkom regálom so sladkosťami... a keď už, radšej si dám pohár džúsu alebo jogurt...
Naštastie, mám lepšiu váhu než pred tehotenstvom a nejak sa mi to maškrtenie neukladá... 😎 Ale počula som o tichej alergii, vraj pri zvýšenej konzumácii čokolády hrozí a je dosť pravdepodobné, že bábätko bude mať alergiu na kakao a prejaví sa až neskôr... takže aj preto sa snažím radšej brzdiť...

sjuzocka
16. mar 2012

veru, prskam smiechom, ked citam, ze pri kojeni sa chudne, lebo odkedy kojim vyzeram ako den pred porodom, ja si myslim, ze je zvysena chut na sladke kvoli tomu, ze telo potrebuje rychlo dobit energiu. Ze to nie je zdrave, o tom sa bavit nemusime. Nepomozem si. Ked je nieco poruke, uz aj to skonci vo mne. Nedajboze mi naskoci rodicak na ucet a ja sa ocitnem pri regali so sladkostami... po ceste s kocikom domov z obchodu uz nemam v nakupnej taske sladkeho nic 😅 😀 kazdopadne, viem, ze to prejde. Kojila som aj prveho a bolo to presne to iste, ked som ho odstavila, konecne som mohla cokoladu vymenit za chipsy :D zartujem, chipsy teda velmi nie, kazdopadne uz sa to dostalo do normalu. Na rozdiel od mojej vahy :-/
Vraj na chut na sladke zabera chrom, nemam odskusane.... Ja som zistila, ze mi celkom chutia pomarance a banany (ale nie tie mäkke prezrete... musia byt skoro nezrele..). Jablko mi velmi nechuti.... nejak som sa ho uz prejedla. A tesim sa na sezonu hrozna, jahod, melonu, ceresni... 🙂

nibiru
16. mar 2012

@katulka253 skus si kupit hroznovy cukor a pri každom zachvate žravosti si daj maju rozne prichute a je zdravy dodava energiu ja som tiez od porodu neschudla ani kilo a mala didkuje este aj cez den ked sme doma aj 5-6x ked sme vonku nie ale doma proste hej.

kika72
17. mar 2012

@katulka253 celé tehotenstvo som nemala chuť na sladké a potom, pri dojčení, to bola katastrofa ☹ ako hovoríš, samé horalky niekoľkokrát denne ☹ ako keby mi niekto naordinoval lieky ☹ potom som čítala, ako maminky schudli pri dojčení a ja som pribrala 5 kíl a bola som zhrozená...už som si nemala ani čo obliecť ☹ najhoršie bolo to, že som to potom nemohla zhodiť, ani dieta, ani šport ☹ pomohla až "črevná chrípka" 😉 okamžite som sa vrátila na pôvodnú váhu a teraz si dávam teda riadny pozor, aby som znovu nepribrala 🙂 Inak, na drobca to nemalo žiaden vplyv 🙂 Ako sa hovorí: Všetko zlé je aj na niečo dobré 😀 😀 😀 😀

katulka253
autor
18. mar 2012

vyskusm ten hroznovy cukor dufam ze zaberie potom dam vediet ci zabera . dakujem za radu.nibiru

lolko_lenka
18. mar 2012

pridávam sa 🙂 každý deň padne za obeť jedna čokoláda, ale dám si aj ovocie a jogurty 🙂

karumbamia
9. dec 2012

tiez sa k vam pripajam neviem si odpustit kazdy den nieco sladke a o cokolade a dezertoch ani nehovorim 😅 len potom mam pocit ze ked zjem viacej sladkeho ze mala ma viacej energie.Ma 5 mesiacov a cez den je hore 2-2,5 hod. no ked zjem viac sladkeho tak je hore niekedy az 4 hodiny...namali ste s tym tiez problem??

evuchina
3. apr 2013

JA KOJIM šTVRTE DIETA A žIVOT BEZ SLADKEHO SI Už NEVIEM PREDSTAVIT.JE TO CHLIEB MOJ KAžDODENNY.POTREBUJEM SA NIM UPOKOJOVAť MUSIM SI DAVAT DAVKU AKO ZAVISLAK.POTOM SOM V POHODE POKOJNA.MYSLIM SI žE NEMAM CHUT NA SLADKE PRETO žE KOJIM AJ KED NEBUDEM KOJIT BUDEM SA NAPCHAVAT SLADKYM LEBO PRI MOJICH TROCH DETOCH SA VžDY DOMA NIEčO NAJDE A MOJE DETI SU TIEž MAšKRTNIčKY.TAKžE MOJE KILA ASI DOLE POJDU LEN ťAžKO.

katka1981
3. apr 2013

@katulka253, fuha, vazne 10??? Ja som mavala tiez, ale max. 1 som si dala. Ale ako nekojaca som na tom horsie ale 10 to by som nevedela ani ja. Skus si kupit javorovy sirup alebo sirup z agave, ak uz sladke, tak zdrave. Alebo sladkosti zo xylitolovym sladidlom, aby si nemala z toho problemy a babo tiez. Ja viem zavislost je strasna vec, ja som zavisla tiez.

michellinkalove
3. apr 2013

Preboha,mamicky som rada,ze niesom na tomto svete sama ktora koji a pribera a ma nenormalnu chut na sladke...vdaka bohu 🙂 Ja si stale hovorim,ze ked dokojim ved schudnem,vsak sa budem inak stravovat,cvicit atd. ... Ale kazdy den to porusim a malu kojim uz skoro 8. Mesiac... Ja som len zvedava kto to bude zhadzovat,kazdy den si hovorim,ze nedam si sladke idem sa zdravo stravovat a booom ... Mamickovstvo je proste nadherneee 🙂

katussamus
3. apr 2013

ja keď som kojila musela som mať každý deň 2 ks tie veľké balenie piknik mliečko 😝 takto to trvalo dva mesiace až raz mi došlo a manžel nekúpil tak otvorila som si salko a väčšiu polku som zjedla . . . výsledok bol že som tri krát bola telefonovať v záchode 😀 a teraz keď vidím piknik a salko je mi hneď špatne 😀
no a kojenie a chudnutie u mňa nefungovalo 🤐

opicaskorica
3. apr 2013

Haha vitaj v klube 😀 s tym nic nenarobis. Ja som to riesila tak, ze som z domu odstranila vsetky cokolady a ine mastne veci (o horalkach nehovorim, to sa u nas nevyskytuje)... zasobila som sa celozrnnymi keksami (napr.bebe dobre rano) ale na kilaaaa 🙂 filozofia je jasna: zozeriem to tak ci tak, tak nech to nie je az tak nezdrave (plus nizky glyk.index robi tiez svoje)... a tiez susene ovocie ma vedelo dat do kludu 😀

opicaskorica
3. apr 2013

A este nieco: kojila som a schudla som 3 kila pod svoju predporodnu vahu... hehehe 😎

evuchina
4. apr 2013

chcela by som vedieť či sa niektorej žene po35 a štvrtom dieťati podarilo schudnuť z brucha alebo celkovo a ako.

anabelleee
7. máj 2013

tiez sa nemozem zbavit chuti na sladke, vahu mam v norme, nepriberam ale ani nechudnem, .... ci sa prejedam, alebo jem striedmo, stale mam tak isto, vaha sa nehybe ... a to takmer denne beham 10km+zumba, aerobic, brusaky ... chcela by som ale schudnut este 4kila, a mam pocit, ze pokym budem dojcit, tak sa mi to nepodari, to by som musela pomaly hladovat, lebo ako som uz pisala aj pocas striedmych dni sa vaha nepohla smerom dolu ☹ stale sa citim ako pred menzes, taka naliata, mali ste to niektora tak, ze pocas dojcenia sa vaha nehybala+velka chut na sladke a po skonceni dojcenia chut presla a zaroven ste schudli??? ja dufam, ze ked dokojim, chut sa znormalizuje a nejake to kilecko schudnem a este som zabudla dodat, ze som vegetarianka, stravujem sa zdravo, az na tu cokoladu z casu na cas a poobedny kolacik ku kave

radkanika
29. nov 2013

otváram po dlhšej dobe túto tému...som 3 mes. po pôrode a odkedy mi dali v nemocnici po pôrode vanilkový puding, tak som mesiac žila na vanilkových veciach...po mesiaci s malou dušičkou som skúsila čokoládu a keď som zistila, že malý je v pohode, to ste mali vidieť, zjedla som dcérke všetko, čo mala odložené. A ako aj u vás, sladké ide na tony, a to sa najprv snažím zvládnuť svoju chuť tak, že si dám banán, nestačí...dám si teda termix, ani to nie je dosť a nakoniec aj tak skončím pri čokoláde či kekse...niekedy dvoch :( včera som zjedla 4 parené buchty s mega čokoládovou polevou...pomoc :( neviem to nijako ovládnuť...

zuzka82
2. apr 2014

ahojte zienky ...opat oprasujem tuto temu nakolko je pre mna aktualna...a povedala som si dost cukru...musim sa nejako prinjtit prestat jest sladke a pustit sa do ovocka...nikdy som nemala taku chut na sladke ako teraz... (teda mala po prvom porode ked som tiez kojila)
kocky mozem mat tym cukrom co skonzumujem nekludne a nespave babatko???? 😕

patkaza
27. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

horalky sú v pohode 🙂 aj ja som mávala chuť na sladké počas dojčenia ale to je všetko v norme treba halvne veľa papať a aj zdravo, lebo všetko ide do mliečka http://akoapreco.com/je-chudnutie-pri-dojceni-bezpecne/

lilien27xy
17. mar 2016

Ahojte. Chcem sa opýtať či môžem papať piškóty keď dojcim. Nezapeka to maličkú? Ďakujem 😊

meluela
17. mar 2016

@lilien27xy piskoty urcite mozes, tazko si viem predstavit "neutralnejsiu" vec mozno okrem suchej ryze.
A zarad postupne vsetky zdrave potraviny .. zeny sa boja cokolvek zjest a potom prestanu po par mesiacoch kojit lebo im uz z toho hrabe.
Normalne vsetko ovocie, zeleninu, strukoviny po par tyzdnoch mozes jest. Mozno prve tyzdne by som si nedala vyslovene fazulovu polievku a kyslu kapustu, ale inak neni o com ... supat jablko, vybublinkovavat mineralky a podobne sprostosti .. ach 😖

evittam
17. mar 2016

@lilien27xy Tak na to prídeš čo malej "pasuje" alebo nie len tým, že to zješ. Ja som jedla počas tehu aj dojčenia všetko ako pred tehu a dojčením až na niektoré potraviny pri dojčení - ako píše @meluela - nejedla som hneď fazuľu, kyslú kapustu alebo len trošku ak som mala chuť. A obe moje deti sú tu živé a zdravé a nič im nechýba a ani im nikdy nič nevadilo....Chápem, že sú deti, ktoré na niektoré potraviny reagujú inak ak ich mamička zje - ale ako som už napísala na to prídeš veľmi rýchlo. Mám taký pocit, že už sa dnešné mamičky a budúce mamičky buď nudia alebo neviem čo - riešia už niekedy úplné samozrejmosti - čo môžem a nemôžem jesť a piť - moooje nervy.... 😉 🙂