Kokosový olej a bielenie zubov

dynnora
7. dec 2015

Ahojte žienky, skúšali ste už bieliť zuby kokosovým olejom? Chcela by som vedieť či naozaj dokáže vybieliť zuby. Za vaše názory ďakujem 😉

mirii22
7. dec 2015

Ahoj 🙂 So samostatným kokosovým nie, ale je súčasťou pasty, ktorú používam a po tej mám vždy belšie zuby 🙂

dynnora
autor
7. dec 2015

@mirii22 a aká to je pasta, prosím? dá sa kúpiť normálne v drogérii?

mirii22
7. dec 2015

@dynnora Bylinná zubná pasta Neem V drogérii sa kúpiť nedá, iba cez internet, je to ajurvédska (indická pasta) - také v obchodoch nezoženieš 🙂

limetka69
7. dec 2015

@mirii22 a vážne viditeľne vybieli zuby? Lebo mne nepomohli ani bieliace pasty z lekárne.

zuzanaam
7. dec 2015

@mirii22 ahoj, tá pasta ma zaujala, kupujem len prírodné pasty, ale po prečítaní zloženia ma prešla na ňu chuť, obsahuje totiž sls (sodium lauryl sulfát), čo je riadny humus (to obsahujú aj takmer všetky bežné pasty v drogériách). Ja by som si čistila zuby radšej len tým kokosákom ako týmto. Tuším himalaya má aj ajurvédsku pastu bez sls, nie je to však tá, čo sa dá normálne kúpiť v drogérii (tam to sls je), ale je to nejaká špeci prírodná rada. Kokosový olej používa na čistenie zubov prateľ a veľmi si ho chváli a má aj ten bieliaci efekt.

dynnora
autor
7. dec 2015

žienky, dnes som si začala bieliť zuby tým kokosovým olejom, tak po týždňoch napíšem či to pomohlo aspoň trošku 🙂 ...na internete som čítala, že tak cca 2 týždne už vidieť rozdiel 🙂 .....bieliace pasty z drogerky nechcem ani vidieť...vyskúšala som z DM nejakú pearl ci ako sa volala a mi zničila sklovinu :(

limetka69
7. dec 2015

@dynnora sfot si úsmev pre porovnanie 🙂 lebo neuvidis rozdiel keď budú beliet postupne 🙂

dynnora
autor
7. dec 2015

@limetka69 sfotím zajtra na dennom svetle 🙂 Ďakujem za radu 🙂

ivanatim
7. dec 2015

@dynnora Kokosovy olej ti urcite zuby nevybieli. Ak by to tak bolo, pouzivali by ho pri bieleni aj zubari, nemyslis? :D Cista logika. Ale za skusku nic nedas. Kup, skus a zistis sama, ze nemas ani o odtien belsie zuby 🙂 Ale mozno si ich zacnes cistit poriadnejsie a mozno tam nejaky ten placebo efekt vdaka tomu bude. 🙂
Uzivatelke mirii22 never, je to pravdepodobne reklama. Nou propagovana pasta neobsahuje ziadnu latku, ktora by dokazala zuby bielit. Poviem ti uprimne: ziadna zubna pasta zuby nevybieli. Bohuzial je to tak. Na bielenie zubov su potrebne drahsie, kvalitnejsie, a hlavne na to urcene, produkty. Pasty su ucene na umyvanie zubov. Len kvoli marketingu sa niektore oznacuju ako "whitening", ale nejde tam o bielenie zubov, ide len o leštenie vonkajsieho povrchu zubov a to neznamena bielenie... Niektore dokazu pekne VYLESTIT POVRCH zubov, ale ziadna nedokaze bielit, kedze neobsahuju na to potrebne aktivne latky. Vylestenim povrchu zubov este nedosiahnes biele zuby, kedze vacsina ludi ma zažltnutie hlboko v zubovine a tam sa ZIADNA zubna pasta nedostane, aj ked ti to mozno nejaky promo agent bude tvrdit. 🙂 Ked uz chces vediet skutocne skusenosti skutocnych ludi (nie predajcov ci amaterov v tejto oblasti, ale ludi, ktori uz kadeco poskusali a pokupovali), zapni si heureku a tam mas vela produktov na bielenie a pri nich aj recenzie OVERENYCH zakaznikov, nie anonymov. Dnes je kokosovy olej v mode, predava ho dost vela eshopov, schvalne, skus ci tam najdes nejaku recenziu overeneho zakaznika, ktory by vynachvalil olej vdaka jeho bieliacim ucinkom :D Myslim, ze nenajdes jedineho, kedze toto je len olej na varenie, jedenie, pripadne na nejaku amatersku hydrataciu vonkajsich vrstiev pokozky, ale urcite nie produkt, ktory ma bielit zuby... 🙂

lucpro1
18. feb 2019

ahojte zienky 🙂 vcera sme mali s kamaratkou rozpravu o bieleni zubov. ked som bola mladsia, tak som si myslela, ake pekne zuby mam. no teraz to je uz horsie :/ mam pocit, ze moje zuby su zazltnute a uz mi nepridu take ziarive. co myslite, dokaze nejake lacnejsie bielenie pomoct alebo su to len vyhodene peniaze? ta moja kamaratka je toho nazoru, ze ani moc nie. vy si co myslite?

eri444
28. feb 2019

@lucpro1 môj názor na toto je taký, že isto sú produkty, ktoré vybielia a pomôžu ženám vrátiť stratené sebavedomie. Nehovorím, že úplne všetky sú TOP ale jednoznačne sa medzi tým množstvom produktov nájdu aj také, ktoré dokážu aspoň trochu vybieliť zubnú sklovinu a nepoškodiť ju.

lucpro1
4. mar 2019

@eri444 asi mas pravdu, len ja by som potrebovala aj poradit, ktory konkretne by mi pomohol. mas s nejakym skusenost?

beatik3
6. mar 2019

viete co je najhorsie? ze vsetky tie produkty, ktore su aj lacnejsie a mali by vybielit zuby nie su vhodne pre tehotne a dojciace zeny😕😔 som z toho taka smutna, lebo zuby mi dost zozltli za posledny polrok a chcela som si ich niecim zacat bielit, no nemozem😕😔

zuzanaam
6. mar 2019

@ivanatim kokosovy olej nie je biznis, zaplatili by ste za taký zákrok zubárovi, keď si to môžete ľahko spraviť aj doma? čistá logika 🙂

eri444
8. mar 2019

@lucpro1 vieš čo včera som bola s kamarátkou vonku a bavili sme sa o bielení zubov, lebo ona že si pred dvoma týždňami objednala produkt Brilliant COCO. Bola z neho celkom očarená, lebo to je nejaký 100% prírodný produkt na bielenie zubov, na ošetrenie zubných kazov, na odstránenie zápachu z úst a ešte mnoho iných vecí. Že je to vlastne za studena lisovaný kokosový olej s mätovou príchuťou a že to chutí výborne. Ešte výsledky moc neboli vidieť, keďže ho používa len nejaký týždeň. No celkom to aj mňa zaujalo, tak si chcem naštudovať čosi viac o tom. Vyskúšaj aj ty pozrieť.

beatik3
11. mar 2019

erika a nevies, ci by bol vhodny aj pre mamicky s dietatom, ktore este koja? lebo ma celkom zaujal, len toto je pri kazdom produkte na bielenie moja prva otazka

eri444
14. mar 2019

@beatik3 áno, je vhodný aj pre tehotné či dojčiace ženy. Zisťovala som si to, keďže moju Annku tiež ešte kojím. To bola asi hneď druhá či tretia otázka, ktorú som položila tej mojej kamoške. Ide o prírodný produkt, tak asi preto je vhodný aj pre mamičky. Aj si si niečo ohľadom neho pozerala na internete?

flofli
15. mar 2019

@eri444 myslím si, že niekedy vôbec netreba si nič takéto kupovať a skúšať, ale stačí napríklad prestať piť kávu, červené víno a takéto veci, lebo tie dosť ovplyvňujú farbu zubov 🙂

vikisukik
29. mar 2019

@flofli netreba vtedy, ked zena pije kavu, vino a ine farbiace napoje a moze ich vysadit. Lenze co by si poradila takym zenam, akou som napriklad aj ja, ze kavu vobec nepijem a taktiez vobec vino, kedze mi nechuti :( No aj napriek tomu mam zuby skarede, zazltnute a tuzim ich mat krajsie! Vtedy jedine treba skusat taketo produkty, no nie?

beatik3
3. apr 2019

joooj erika, tak to si ma teraz riadne potesila. som rada, ze je vhodny aj pre tehulky🙂 este som moc nestihala, kedze som musela riesit ine veci ale idem teraz kuknut, lebo mam chvilku cas🙂 a ty si ako na tom? planujes si ho objednat?

eri444
8. apr 2019

@flofli áno, to máš pravdu, že niekedy stačí aj to, lebo káva a dokonca po najnovšom som sa dozvedela že aj čaje dosť farbia zubnú sklovinu a preto si dávam pozor a kávu som obmedzila. No neverím tomu, že keď úplne prestanem tak moje zuby budú zrazu biele. Niečo predsa len treba pre to spraviť a preto som sa rozhodla pre tento produkt. Zatiaľ mi vyhovuje a uvidím aké budú výsledky 🙂

eri444
8. apr 2019

@beatik3 už ho mám aj doma 🙂 Bola som veľmi zvedavá aká to bude chuť a aké výsledky budú, tak som si jedno balenie objednala 🙂 🙂 🙂

ivanatim
10. apr 2019

@eri444 Ach boze, ludia, tak lahko naletite na tie nezmysly. Ziadny kokos, ani olej, ani kokosovy olej, nemaju ako zuby vybielit. Preco sa o tom vlastne radite tu na anonymnych diskusnych forach? Preco sa neopytate zubarky? Tá by Vam to jasne vysvetlila: "NIE, nebieli!". Ak fakt toto nie je len ich dalsia reklama a ak fakt kamoska povedala, ze "mala pocit", ze ma belsie zuby, tak po prve: to nie je bielenie zubov, "mat pocit" neznamena ze su zuby vybielene. Nech ich sem pride ukazat, fotku pred a po. Myslim ze rozdiel bude jasny = ziadny... Bielené zuby vyzeraju inak, je jasne kazdemu na koho sa usmejete ze su vybielene a chce ich mať také tiež. Po druhe: Ide fakt len o pocit, placebo efekt, kedze ten kokosovy olej vysucha povlak a tym padom sa svetlo lame inak a zuby vyzeraju ziarivejsie, avsak len na okamih. Staci nieco zjest a efekt je preč, aj ked v hlave to placebo ostava kludne aj niekolko dni a clovek o tom dokaze rozpravat kamoske pri kocikovani dietata, ze "mal pocit"...
@zuzanaam Ano, je to skvely biznis. Predat tisice kusov lacneho produktu na účel, na ktory ten produkt ani nie je urceny, je skvely biznis. Alebo vyrobit nizkonakladovy smejd, akym su napr aj tie pripravky carbon coco alebo brilliant coco a dat tam ako hlavnu prisadu lacny kokosovy olej a potom to predavat za 30-60 eur, tak to je fantasticky biznis... Rozdavat ho stovkam blogeriek, lebo je lacny a mozu si to rozdavanie dovolit, aby sa s produktom odfotili a potom na to skocia dalsie stovky ludi a fakt to aj kupia, tak to je velmi dobry biznis, nemyslite? Kokosovy olej zuby nevybieli, len na chvilu zotrie povlak. U niektorych jedincov, ktori nevedia presne co je bielenie zubov alebo nevideli nikdy bielené zuby, moze vzniknut placebo dojem, ze zuby su belsie, kedze sa svetlo láme na suchych zuboch inak ako na zuboch s plakom, avsak tento efekt mizne po prvom jedle alebo nápoji, zatial co u niektorych viac naivnejsich placebo pocit ostava dlhsie ako len na ten moment. Je to len v hlave. Navyse aj tento placebo efekt je velmi malý a na hrane, kedze realne vybielene zuby nepotrebuju placebo, su realne biele a vsimne si to kazdy na koho sa usmejete. Existuju na to produkty ktore funguju a nie su az take drahe, avsak za lacny peniaz sa zuby samozrejme vybielit nedaju. Pozrite si produkty na heureke, tam su zoradene v rebricku od najlepsich v kategorii „Pripravky na bielenie zubov“ ak nechcete chodit k zubarovi platit vacsie sumy za bielenie. Realny vysledok "bielenia" kokosovym olejom neexistuje. Sorry ze Vam to hovorim takto narovinu, ale ak sa so mnou o tom nechcete hadat, chodte sa prosim este dnes opytat na nazor zubarky a potom sa vráťte a zvazte ci sa budete hadat, lebo zubarka Vam povie presne to co som tu napisala ja... su to ciste fakty. Chapem ze existuje vela amaterskych nekvalitnych a kratučkých clankov pisanych brigadnikmi na weboch ako diva.sk alebo eva.sk alebo co ja viem ake bulvar plátky, o tom, ze zuby sa bielia kokosovym olejom, ale su to len opakujuce sa clanky navzajom preberane tymi brigadnikmi, ktori nemaju ani sajnu o bieleni zubov a pisane len aby zabrali dalsie miesto a dalsiu normostranu na vyplate brigadnika, ktory fakt s touto problematikou nema absolutne nic spolocne. Cize moja rada: nerieste take veci na anonymnych forach na internete, neucte sa z amaterskych clankov na bulvarnych weboch, neverte kazdej reklame na relativne lacne produkty na instagrame alebo produkty s peknym obalom a zaplatenymi recenziami blogeriek, chodte k zubarovi alebo dent.hygienicke a opytajte sa na nazor ich ak neverite mne (dent.hygienicke). A ak ani zubarovi neuverite, tak urobte vedecku štúdiu, ktora dokaze bieliaci ucinok kokosoveho oleja, pretoze zatial taka neexistuje...

flofli
17. apr 2019

@vikisukik myslím, že v takom prípade je to o niečom inom, ale treba fakt myslieť na to, že aj tie nápoje, aj strava, ktorú jeme má veľký vplyv na odtieň zubov 😉

flofli
17. apr 2019

@eri444 ak ti prinesie výsledky tak mi napíš, budem rada, akože som zvedavá na to, či tie výsledky sú ozaj vidieť, ale ako som písala fakt tá káva na to vplýva, o čaji som tiež počula, ono je najlepšie asi predsa len piť iba čistú vodu 😀

eri444
23. apr 2019

@ivanatim nie, ja som nenaletela. Sama som bola rozhodnutá, že to vyskúšať chcem a je mi úplne jedno kto si o tom čo myslí. Áno, je pravda, že placebo efekt je veľmi silný ale zase keby to bol úplný nezmysel, tak by to proste nevyrábali! A poškodiť zuby mi to nemôže, tak prečo by som to nemohla vyskúšať? Veď koniec koncom sú to moje zuby, moje peniaze!

eri444
23. apr 2019

@flofli napíšem, toho sa báť nemusíš a pridám sem aj fotku, len škoda, že som si zuby neodfotila úplne pred začatím aplikovania. Asi áno, veď sa tak aj hovorí, že voda je najzdravšia😉🙂

ivanatim
23. apr 2019

@eri444 No poskodit zuby veru moze, opytajte sa svojej dentalnej hygienicky... A vyrabali by to aj keby to nemalo efekt, ved predsa nemá, taka je realita. A vyrabaju to aj tak. Takych vyrobkov je vela. Vzdy ked zacne nejaky "hype" okolo niecoho noveho, ako bol donedavna tento kokosovy olej, zacne sa spekulovat kde v com by sa este dal pouzit a cim este by sa dali z ludi vylakat peniaze. Tak toto je typicky priklad takehoto spekulovania. Kokosovy olej jednoducho nema s bielenim zubov nic spolocne. Opytajte sa na nazor Vasej zubarky ci dent.hygienicky ak neverite mne. V ordinacii o tom hovorim pacientom dennodenne...

eri444
24. apr 2019

@ivanatim spýtam, keď k nej najbližšie pôjdem, toho sa báť nemusíš! Som zvedavá na názor odborníčky!

flofli
30. apr 2019

@eri444 je to škoda, ale tak čo narobíš, už nič, jedine teraz si môžeš a potom ešte postupom času no som veľmi zvedavá 🙂