Koľko miniete priemerne u zubára?

12. apr 2023

Pred týždňom som bola u zubára, o mesiac ma čaká to zas. Otázka - koľko miniete priemerne u zubára ? Prečo je taky dráhy?… Okrem toho + deti keď budú tiež minia…

oli18
13. apr 2023

Neda sa to porovnavat, kazdy riesi u zubara iny problem a kazdy zubar ma ine ceny. Ani si neuviedla konkretny ukon. Ale plati priama umera, ze cim viac zanedbane zuby, tym viac penazi to stoji.

patus_2
13. apr 2023

Záleží od toho čo mi robí. Poslednú dobu však míňam viac na prevenciu ako na riešenie kazov.
Ale bežná návšteva zubára má stojí cca 40-50€, pokiaľ nejde o zložitejší úkon.

jana_eyre_2
13. apr 2023

Keď idem na preventívnu+zubnú hygienu, tak cca 50€.. keď mi opravovala kaz a zároveň dorabala zlomenu stoličku, platila som 180.. podľa mňa výborná cena, lebo kedysi som zažila že som niekde inde za zub zaplatila raz toľko..

Za deti platím menej, našťastie nemajú veľa kazov a tak chodíme len na preventívky.. ale tiež záleží na tom čo sa deje.. napríklad syn si odbil z jednotky, dorabka stala 80 a po par rokoch vidno že to budeme musieť dať znova dorobiť, lebo mu to začína byť vidno..

martinka17
13. apr 2023

Prevencia a dentálna nič, to ide na poisťovňu, oprava plomby stala 20, preplatila.poisťovna.

buberova
13. apr 2023

Väčšinou dám za plombu tak 50€... Nič zložitejšie mi nerobí

cyberk
13. apr 2023

Zalezi co robi, zubna hygiena je za 40e, ale bezne, ked idem sa modlim nech to je do 200e 😅 ja som si slubila, ze na dcere nebudem setrit, moji rodicia nemali moc penazi a zubarku som mala hroznu, dodnes napravam skazu, ktoru napachala na mojich zuboch 😢

svokrinjazykmonika
13. apr 2023

To je blbá otázka. Ale keď chceš vedieť tak ja za dva roky 2700€. Mám rovnátka a dva krát do roka dentálnu hygienu. Inak žiadne kazy ani nič takže keby nemám rovnátka tak chodím len na dentálnu hygienu a kontrolu raz ročne.

katulkagajdos
13. apr 2023

Okolo 50 € ked idem na preventivku a nájde kaz, dentálna 32 € .

lenkalenka126
13. apr 2023

S dcérou sme boli teraz plombovať 3 zuby + preventívka, spolu takmer 500€ (súkromná klinika).

babulkomale
13. apr 2023

Su ludia co si tak zanedbali zuby ze teraz si beru uvery.
Ostatni tak ako pisu vyssie. Vsade inak a kazdy inak.

zuzinabila
13. apr 2023

@jana_eyre_2 v BA som nedavno (jar 2022)platila za podobny ukon do 30 eur.vynikajuca zubarka,ale poradovnik novoprijimanych pacientov ma 2 roky dopredu plný,cize viem,ze neberie aktualne dalsich pacientov do starostlivosti..teraz som na vychode a za zlomenu stolicku fotokompozitna biela vypln 30 eur.nie je pravda,ze vsetci zubari su tragicky drahi

jana_eyre_2
13. apr 2023

@zuzinabila a ja niekde tvrdim, že sú tragicky drahy? Ja som len konštatovala koľko som za čo konkrétne platila, vôbec som sa nesťažovala.

zuzinabila
13. apr 2023

@jana_eyre_2 nie,len som konstatovala svoju skusenost🙂za posledne roky neminiem na zubara ani cent z rodinneho rozpoctu,pretoze vsetko mi preplaca Dovera v ramci zubnych benefitov.terwz je to 5X 30 Eur do roka a do toho sa zmestime,osetrenie,hygiena,pecatenie u deti

thoughtfulweirdo
13. apr 2023

U môjho 55€ plomba, 150€ koreňová výplň, 40€ dentálna. Iné mi zatiaľ nerobil.

krkavcia_mater
13. apr 2023

u mojho je prevencia 80€, hygiena tiez tak, oprava zuba 120€, ked vyplna kanaliky od 250€ vyssie
Syn 6r plati 60€ prevenciu.. 50€ hygienu.. zuby ma bez kazu

zuzinabila
13. apr 2023

@cyberk neplati,ze drahy zubar je dobry zubar.svokra robila dlhe roky vo vychytenom dentalnom centre,takze viem aj zo zakulisia o com to je.ten material je v podstate cenovo porovnatelny,ale zubari si pytaju rozne ,a svoju pracu a tam sa to prejaví na tych obrovskych cenovych rozdieloch potom.moje 4 deti maju vo veku 7-17 rokov zdrave zuby ,dokopy 1 plomba.vid vyssie,osetrovane u lekarky,ktora berie normalne ceny od pacientov..a pritom genetika,hlavne z mojej strany detom vobec nenahrava😀

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandzula
13. apr 2023

Preventivka gratis, pieskovanie mi preplaca poistovna.
Ak chces zistit nieco konkretne, pytaj sa na konkretny ukon. Takto je to podobne, ako keby si sa pytala, kolko minieme u kozmeticky ci v autoservise atd.

mandzula
13. apr 2023

A este k tym detom - to, kolko minies u zubara, je z velkej casti v tvojich rukach. Ja minam "len" na strojcek, kedze v 16 nema ani jeden kaz.

jana_eyre_2
13. apr 2023

@zuzinabila aha, tak chápem 🙂 super 👍 my máme Union, naša zubárka nemá so žiadnou ZP zmluvu, ale zase je kvalitná a lacnejšia ako iné ktoré sme navštevovali..

cyberk
13. apr 2023

@zuzinabila ale to som nepovedala 🙂 jasne, ze sa aj tam najdu fuseri ;) no, ak si v niecom dobry, nerobis to zadarmo ;)

aceris
13. apr 2023

Velmi zalezi ci ides zubarovi co ma zmluvu s poistovnou a tomu co nema. Ja som si nasla sukromnika a tento rok som u neho nechala do 2000e. Ale robil mi dve korunky, jeden kaz mne a jeden dietatu...

anickaaa6aaa
13. apr 2023

preventívna nič, naposledy zlomená stolička + oprava zubu hneď vedľa cca 80e aj s injekciou. inak tých cca 50e platím za plombovanie iných zubov aj s anestéziou.

slniecko5
13. apr 2023

Košice, 35 eur plomba, preplacane cez Union, bola som pred 2 týždňami.
Deti detto. Aj na strojcek syn dostal 2x100 eur od poisťovne, teda vyšiel nás cely (hore a dole) 260 eur, inak by stál 460. Klasický, nie neviditeľný.

gemerka17
13. apr 2023

@aceris nezáleží. Len pre uvedenie vecí na pravu mieru. Každý zubár ma svoj cenník a je to iba na ňom koľko si vypýta. Cena závisí najmä od vybavenia ambulancie, lokality, pripadne prestrize. Posledne slovo má vždy zubár (klinika) a teda je to jeho rozhodnutie ohľadom cien. V rámci bežných úkonom poisťovna prepláca preventivku, injekciu a veľmi malú časť na plombu. Preto dosť zubárov robia úplne bez zazmluvnenia. Ta administratívna a naťahovanie s poisťovňou sa im neoplatí za pár šupov.

jana_eyre_2
13. apr 2023

@slniecko5 ten strojček ma zaujal - to myslíš klasický vkladaci, alebo fixný?

skolara
13. apr 2023

@zuzinabila včera 3 výplne a anestézia injekcia 90 EUR.

slniecko5
13. apr 2023

@jana_eyre_2 fixný. Šli sme.normalne do nemocnice, polikliniky ,dostali sme taký tip. Možno skús vo vašom.meste.prezistit.

jesenzima
13. apr 2023

Ročne miniem na zubára 0 € na dentálnej hygiene 60€, z toho polovicu si dávam preplatiť. Zuby mi nevrtali už asi 10 rokov, najviac som platila 25€ minulý rok za RTG pri preventívnej prehliadke ...

akvi
13. apr 2023

Prevencia gratis, hygiena od 60-80. Jednoduchý kaz aj s anesteziou 40. Mínus benefity od poisťovne, tak to nie je až také hrozné. Na dentálnu hygienu chodím pravidelne a väčšinou potom pár rokov nemám žiadne kazy.