Koľko pred odberom nemám piť alkohol?

10. okt 2022

ahojte, idem na odber krvi - hematologia.
Kolko pred odberom uz nesmiem vypit ziadny alkohol? (myslim vino, pivo, ine nepijem)
Staci cca 10 -12 dni ?

Ide o to ze cez vikend sme mali oslavu a ja som si neuvedomila ze mam coskoro vysetrenie 🙈

januska12323
10. okt 2022

Prečo by sa tak dlho nemohlo piť?

autor
10. okt 2022

neviem, tak mi bolo povedane ani lieky proti bolesti by som nemala 2 tyzdne predtym uz brat

denden77
10. okt 2022

ja som raz zabudla, ze idem rano na krv.. a sestricke som sa priznala, ze som vypila 2 pohare vina vecer.. ta sa len smiala, ze to aspon lepsie potecie 🤷‍♀️😁

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
heidy222
10. okt 2022

Ja robím v ambulancii všeobecného a ľudia chodia ráno na odber ešte tak, že z nich ťahá, čiže vinko cez víkend nie je problém 😂

lylyjana
10. okt 2022

ja som sla minule na odber a vecer sme sli dali s manzelom pohar vina a som sa ho pytala, ci to nebude vadit, tak sa len smial, ze jasne, ze nie :D a je lekar

kristella
10. okt 2022

Myslím, že môžeš byť úplne kľudná. Lieky proti bolesti ti podľa mňa hovorili kvôli tomu, že niektoré skupiny ovplyvňujú krvnú zrážlivosť. Neviem, čo ti idú vyšetrovať ale najpravdepodobnejšie to bude kvôli tomu. Malé množstvo alkoholu takto v predstihu by nemalo mať vplyv na výsledky.

lienka.7
10. okt 2022

Pokial.ti nebudu robit rozbor na alkohol, je to jedno.
Ja som tiež raz este na VS bola oslavovať a ráno ma mama budi ze ideme na odbery k alergologičke 🤦‍♀️ no myslela som ze ma porazí, a sestrička sa smiala ze v pohode, neberie mi na rozbor alkoholu v krvi 🤣🤣🤣

h2
10. okt 2022

10-12 dní je tak 10-12x viac, než je nutné. Úplne stačí 24 hodín.