Kolonoskopia - Vranov nad Topľou

lara45
24. feb 2019

Dobry den mam otazku. Bol z vas niekto na kolonoskopii vo Vranovskom okrese? Ak ano u akeho lekara a kolko ste cakali kym vas objednal? Dakujem za odpoved. Ja to mam absolvovat ale velmi sa bojim preto by som radcej pod narkozou

3009
24. feb 2019

@lara45 ja som síce nebola v tvojom okrese, ale si myslím, že každý jeden sa bojí, ak má ísť na to vyšetrenie. Nehovorím, že je to príjemné vyšetrenie, ale pod narkózou to robia len výnimočne, lebo tá narkóza veľmi zaťaží organizmus a nie každý to takto môže podstúpiť. Najprv to skúsia bez injekcie proti bolesti, ak by si to nevedela zniesť, tak ti môžu pichnúť takú injekciu proti bolesti. Ja som to absolvovala a tiež som sa strašne bála bolesti, ale nakoniec som to zvládla aj bez tej injekcie. Po pravde bolelo to miestami, ale bola to taká bolesť, ktorá sa dala vydržať. To je ako keď žena rodí, bolí to, ale vydrží to, ak nie tak si dá pichnúť injekciu.

lara45
autor
24. feb 2019

@3009 dakujem za odpoved...a ako dlho trva toto vysetrenie?

3009
24. feb 2019

@lara45 mne to trvalo tak 10 min. Ten čas je individuálny podľa toho ako sa ten doktor dostatne rýchlo tam kam potrebuje.

lara45
autor
25. feb 2019

@3009 dobre dakujem

monkabohdalova
25. feb 2019

@lara45 ahoj, ja som bolana kolonoskopiu asi pred mesiacom. U nás pichaju inj proti bolesti, mne pichla dve ale vôbec nezabrali, vyšetrenie mi robili cca 20 minút... Hlavne sa netreba stresovať pred vyšetrením, je to vyšetrenie, že keď vyjdeš z ambulancie tak nemáš bolesti ani nič;)