Kontaktné šošovky - značky a skúsenosti

lenka5445
30. jan 2021

Ahojte prosím Vás, ktoré kontaktné šošovky používate - značku + typ (denné, týždenné, mesačné)? S ktorými máte najlepšie skúsenosti? Ďakujem vopred za odpovede.

lenka2813
30. jan 2021

@lenka5445 ja uz dlhe roky pouzivam znacku acuvue oasys, kedysi boli mesacne, teraz su dvojtyzdnove, teda ten konkretny typ. Ale myslim, ze je to individualne, kazdemu moze sadnut nieco ine. Su rozne zakrivenia atd.

bea2804
30. jan 2021

Ja používam TopVue plus, skúšala som aj iné značky, ale najviac mi vyhovujú tieto. Sama uvidis, aké tebe budú vyhovovať 🙂 Používam mesačne aj jednodňové. Jednodňové si skôr dávam na nejaké príležitosti - svadby, keď idem k moru, atd.

alana1
30. jan 2021

ja nosim uz 23 rokov sosovky od Bausch and Lomb, volakedy boli 3 mesacne a teraz mam mesacne, ktore sa nemusia vobec 30 dni vyberat z oka...(ja to ale nerobim, stale ich vecer vyberiem pred spanim kedze mam dost suche oci)

1xenia1
30. jan 2021

Ja používam iba Alcon hydraglyde plus mesačné a som spokojná

marlent
30. jan 2021

Tiez alcon hydraglyde

sandra151
30. jan 2021

Acuvue Oasys

ufatess
30. jan 2021

@lenka2813 súhlas, tieto mne sedia, už som skúšala kadejaké, ale tieto mi zatiaľ najviac vyhovujú 😉 Ani neviem, že ich mám 🙂

missviolet
30. jan 2021

Vyskusala som fakt bsetky, vsetky dostupne znacky na nasom trhu lebo mam velmi citlive a suche oci. Biofinity su topla, maju vybornu prispustnost kyslika a su komfortne. Su mesacne

ivkazba
30. jan 2021

Roky som nosila mesačné, potom 2 týždňové od Johnson&Johnson. Ale posledných asi 7 rokov nosím denné, optika Focus, ich značka SWITCH Comfort 1 Day. Za mňa veľká spokojnosť aj so značkou ale hlavne to pohodlie denných, nemusieť každý deň vyberať šošovky a dávať do nového roztoku.

cloviecka
30. jan 2021

Ja tiež Biofinity mesačne s každodennou výmenou.

lilyianka
30. jan 2021

Teraz už roky používam biofinity mesačne a som veľmi spokojná