Krém na extrémne suché ruky. Poraďte dáky

daducha
19. dec 2009

Ahoj,

v poslednej dobe sa mi zacali strasne vysusovat ruky.Vankusiky pri nechtoch sa mi lupu,kozicka okolo nechtov praska a sialene to boli.Ziadne z bezne dostupnych kremov nepomahaju, teraz skusam Leciderm.Prosim kto ste mali podobny problem, poradte naozaj dobry krem.Niekedy mi kozu na rukach uplne stahuje.Nemam na rukach ziadny ekzem, len ta strasna suchost.Dakujem vopred za tipy.

rajcina
17. feb 2010

ja mam teraz v zime dopraskane ruky do krvi
takze aj v noci musim spavat v bavlnenych rukaviciach s hrubou vrstvou kremu a stipe to jak slak
ale zatial modra indulona najlepsie ja totiz neznasam kremy s obsahom gylcerinu strasne sa mi potom lepia ruky
alebo cold krem od la roche ( aj na tvar som ho v mrazoch pouzivala )

francis
26. feb 2010

ja mám s týmto problém každú zimu a výborne sa mi osvedčil z lekárne Excipial mastný krém.Je nezmývateľný vodou čo je tiež veľká výhoda a ešte aj mydlo Oilatum a ruky sú konečne hladké a nie suché tak skúste 🙂

juliettte
27. feb 2010

pouziva niekto na ruky s ekzemom neutrogenu? ktoru konkretne? parfemovanu, neparfemovanu... dik za rady

gabi995
23. okt 2012

ahojte. a to som si myslela ze som vyskusala vsetko. tiez som robila v obcerstveni a kupovala sa najlacnejsia 5litrova jar, mam hrozne ruky, a boli to. na koznom mi zistili alergiu na nikel, masti a mysla vseliake, nic nepomaha, naposledy vazelinu v lekarni, no ruky po natretí zostavaju stale mastne, uplna kravina ta vazelina. po minutí prvej tuby linoly som bola happy ake mam krasne ruky, no zakratko sa mi to vratilo a druha tuba linoly uz nepomohla vôbec. mydlo linola je take celkom dobre ale stoji 11eur. neviem co z toho co ste odporucali mam vyskusat ako prve. som si myslela ze len ja mam take starosti,povypisujem si vsetky tieto kremy ktore radíte a zacnem postupne skusat, nemam totiz cas chodit kazdu chvilu na kozne sa ukazovat ci ich liecby zabera, som na MD s robim nocne smeny, a tahat sa s 2rocnym deckom po doktoroch je fakt zazitok.

maruska24
24. okt 2012

@gabi995 vyskúšaj klasickú modrú indulonu. Používaj ju pravidelne.

babulatko
24. okt 2012

@gabi995 skúšala si niečo od weledy?

marcellka32
24. okt 2012

Satenove ruky od Mary Kay.

kvetinka211
24. okt 2012

@daducha pre mna su najlepsi krem gumene rukavice z dmka .. take kvalitnejsie co su prijemne na ruky ... sice ich miniem aj dva pary do mesiaca (a to mam tiez aj umyvacku), ale odkedy pouzivam tak nemusim riesit ekzem. Ak si ich obcas nedam, tak hned mam taky neprijemy pocit suchych ruk a ked to zanedbam tak na druhy den aj zacinajuci ekzem. Ked citim ze ruky su suche tak hned premastujem zltou nechtikovou indulonou, ta aj hydratuje a zo vsetkych kremov mi najlepsie zabera, dokonca lepsie nez modra indulona. Obcas si dam aj neutrogenu, ale ta nehydratuje, ta je skor dobra na zimu. A tiez si treba davat pozor na mydla, treba nakupit take jemnejsie a co najmenej parfumovane. Na suche okolo nechtov je aj taky australsky krem flexitol, neviem ci ho este maju.

kris557
24. okt 2012

@daducha ja skúšam momentálne Balea olivový krém na ruky z DM a zatiaľ som celkom spokojná stál necelé 2 eurá a ten excipial stojí vyše 5 eur tak skúšam niečo iné.

gabi995
24. okt 2012

@maruska24
skusim

gabi995
24. okt 2012

@kris557 excipial som mala aj ja, stal za h* . a este mi v lekarni povedali ze ked mi nepomohol physiogel, tak uz len jedine na kozne lebo ze to je top produkt, stal 10e a podla mna najhorsi krem ktory som vyskusala, takisto dalsi 10eurovy sajrajt zevraj na prírodnej báze (nazov si nepamätam) mi vôbec nepomohol

gabi995
24. okt 2012

@kvetinka211 flexitol som mala nedavno, nepomohol :(

gabi995
24. okt 2012

@babulatko nie to je z lekarne ci drogerie?

gabi995
24. okt 2012

@rajcina a skusala si ist na kozne z coho vlastne taketo ruky vznikaju?? lebo ja som to nikdy nemala a teraz sa ma to drzi hadam rok a nie a nie sa toho zbavit

kacusik69
24. okt 2012

@daducha necitala som celu diskusiu, ale mne sa velmi osvedcila Neutrogena... 🙂 drahsia, ale super... alebo lacnejsia varianta - vazelina 🙂

zuziq
24. okt 2012

Mne sa okrem kremov velmi osvedcilo umyvat si ruky s mydlom bioderma atoderm - modra rada. Mam klasicke mydlo,sice je drahsie ale vydrzi velmi dlho. Pouzivala som vseliake kremy ale az po tomto mydle nemam konecne popraskane a vysusene ruky

janka258
24. okt 2012

ja mám teraz krém z kozmetiky LR- aloe vera a používam ho týždeň spolu s mydlom tej istej rady a po šupinách po rukách ani stopy a to som predtým vyskúšala už všetko možné aj nemožné a nezabralo nič.Tento krém mi poradila kamoška, tak som si ho na skúšku objednala a už nikdy si nekúpim nič iné,je skrátka perfektný. Z LR-ka som si objednala ešte aj krém na tvár so striebrom a moje vyrážky sú fuč.Som šťastná ako blcha, konečne nebehám ako puberťáčka a konečne si nemusím vkuse škrabať ruky. PS. keby si niekto myslel,že si robím reklamu,ako niektoré maminky radi útočia,tak nie som predajca LR, len spokojný užívateľ

babulatko
24. okt 2012

@gabi995 ja Weledu kupujem v DM ale mávajú to aj v bioobchodoch, skús možno budú mať aj v lekárni

simca06022011
24. okt 2012

S LRkom mam aj ja skusenosti, dobry je ten na extremne suche ruky s aloe, ale rovnako dobre mi sluzi teraz bambucke maslo a kokosovy olej🙂

gabi995
27. okt 2012

@babulatko mam doliva s olivovym olejom a ureou a zatial celkom dobry, uvidime ci aj vylieci

brumka
27. okt 2012

najlepsi krem na ruky anohy co som vyskusala je zelena (olivova) indulona

lencika
1. máj 2014

ja akonahle pride leto mam hrozne nohy fakt sucha pokozka, kozka sa mi olupuje, pluzgiere katastrofa, preto som dlho hladala aku kozmetiku pouzivat a na nechty pouzivam taku 2 tyzdnovu kuru od canestenu a ked to neprestava pouzivam krem od canestenu

danielmrazik
20. okt 2014

Ahoj Daducha, ja ti odporúčam olej Lissett. Je to švajčiarska novinka. Moja žena ho už používa pravidelne, veľmi si ho chváli. Ruky jej ostanú ozaj vláčne. Stojí dosť, ale ja jej ho doprajem, vždy sa strašne poteší, keď jej ho kúpim.

http://www.lissett.sk

A posielajú vzorku ZDARMA!

milota164
24. sep 2015

na moje strasne suche ruky mi pohohol dcerkin Bepanthen, ktory jej davam na zadocek.

gwynet
25. sep 2015

ja sa snazim si dat aspon raz za mesiac masku na ruky teraz používam Purederm Hydratačná maska na ruky - Mandle ale taktiez si ich aj pravidelne krémujem .

himmerova27
19. okt 2016

Zienky,skúste krém s aloe vera. Skutočne pomáha,rada poskytnem info

gasky
19. sep 2018

Pozor na umyvanie riadu to vysušuje ruky mam s tim skusenosti .

sonja14
15. máj 2020

Caute, ja urcite odporucat krem na ruky od nuscin, mam vyskusaneee, ruky su jemne , hydratovane a nezanechava mi na rukach zvysky kremu, takze zas nie su velmi mastne.