Krém na ruky pre atopikov, ktorý neštípe

tehotna40
16. okt 2021

Ahojte baby, viete mi prosím poradiť krem na ruky pre atopikov, ktorý neštípe? Už mám tretí a z každého ma hrozne štípu ruky, prvý neviem ako sa volal, to mi poradili v lekárni, potom som kúpila excipial, a teraz mam bioderma atoderm.
Ďakujem za vaše rady

asia83
16. okt 2021

@tehotna40 Belobaza. No to je na predpis.

uriva
16. okt 2021

Ja teraz skúšam Bepanthnen sensiderm krém a chválim.

kamkk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamkk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sjuzi
16. okt 2021

@tehotna40 u nás len klasická modrá indulona

missviolet
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denda007
16. okt 2021

Modrá indulona, kokosový olej

janadj
16. okt 2021

Neutrogena (biela s modrým vrchnákom) a keď je to veeelmi zle tak vazelina ( ale to len na noc, predsa cez deň to není veľmi praktické)

filili
16. okt 2021

Belobáza (nie je na predpis) alebo Flexitol

selu11
16. okt 2021

@tehotna40 Ahoj, vidím že píšeš že jedna rada od Biodermi ti asi nesadla. Možno vyskúšať inú. Ja používam, vždy keď sa ochladí, Bioderma Cold cream. Mne nesadla ani vazelína, ani indulona, skúšala som aj excipial aj cerave a vždy ma ruky veľmi štípali. Cold cream používam aj pri dieťati.

domi129
16. okt 2021

@tehotna40 DADO SENS prírodná deťmi kozmetika 😇línia extroderm

nevenka
16. okt 2021

@uriva toto bolo velmi dobre pre deti, aj babatko, ja este poradim krem na premastenie s kyselinou mliecnou jedna lekaren ju robi ciste ako slahany krem, ciste prirodne veci. Ked tak, napis mi spravu, aby som nerobila reklamu. Ale teda je to ciste na premastenie bez vody. A mastne.
Za mna su dobre take co najcistejsie a s lanolinom. Ten zvlhcuje pokozku a podporuje tzv. vlhke bezchrastove hojenie.

tehotna40
autor
16. okt 2021

@sjuzi indulonu nemozem ziadnu s tej sa mi to zhorsuje neviem preco

Dakujem Vam vsetkym popozeram na nete co ste poradili a zajtra behnem kupit niektory. Dakujem.

maryah
16. okt 2021

Mne pomáha Lipobase 🙂

lucka114
16. okt 2021

Eucerin

111blanka
16. okt 2021

@tehotna40 A-derma dermalibour barrier

lilke
16. okt 2021

Už vyššie spomínaná kyselina mliečna. Sú 2 druhy, kým je popraskana pokožka, menej mastnú, bielu, ona aj hydratuje (je aj mastnejšia žltá, tá skôr v zime). Môže ti ju predpísať lekár bez doplatku, alebo sa dá kúpiť.

ctrl
16. okt 2021

@tehotna40 Bilinky od Ivky na FB - Slezova masť. Skús poradí ti.

asia83
16. okt 2021

@filili Áno. Síce mne ho doktorka predpísala, nie je na predpis. Teraz som zistila.

adriana522
16. okt 2021

Za mna uz spominane lipobase

uriva
16. okt 2021

@tehotna40 Ja som takto tiež mala a zistila mi kožná alergiu na lanolín... A ten je vo veeeeeľa krémoch(šampónoch a kade-kde) a vždy to štípalo a červenalo a praskalo... Bioderma alebo tento nový Bepanthen špeciálne na atopickú pokožku mi sadli asi najviac. Proste, tu musíš len skúšať, držím palce.

tehotna40
autor
16. okt 2021

@uriva to sa čudujem ze je to atoderm a škodí mi, štípe. M aj zo šamponov svrbí hlava tiež skúšam kade tade.