Kurie oko na chodidle

simonika159
4. sep 2021

Ahojte, chcem sa opytat ako liečiť nebolestivé zrnkové kurie oko na chodidle, už som raz mala na prste normalne a to som vyliecila s kolodium forte, teraz mam ale zrnkove nebolestive ani ho skoro neni vidno, mam to tam uz mozno aj dva roky, (nevedela som ze to je kurie oko).. niekde som citala ze sa da odstranit len skalpelom😪 zatial mi nerobi problemy ani bolesti je to iba obcas neprijemne, ale predsa by som to rada dala preč, dakujem za rady 🤗

bluemoon24
4. sep 2021

Hlívu ústřičnou v tabletách + si od obvodního nechat předepsat Verrumal a 2x denně hlívu a 2x denně mazat. Vyléčila jsem takto bradavici, kterou jsem měla roky, nespočet kuřích ok od úplně malých po 4 srostlé v jednom. Je to bezbolestné, akorát to trvá cca 3-4 týdny. Za mě nejlepší řešení.

lara8888
4. sep 2021

Odstranila som si ho sama, banánovu šupku zvnútornej strany nalepiť leukoplastom ak je vacsie miesto tak obvazom prichytiť, na noc, ráno dať dole, umyť nôžku, toto som robila ,odpadlo mi to kurie oko a už sa nevrátilo

simonika159
autor
4. sep 2021

@lara8888 a bolo tiež zrnkove? Lebo toto zrnkove nieje take klasicke kurie oko na povrchu, toto je tak hlbšie v koži

lara8888
4. sep 2021

@simonika159 keď mi to "vypadlo" mala som tam asi 3mm možno aj 5mm jamku

simonika159
autor
4. sep 2021

@lara8888 ja ich mam asi aj 6 takych malych ciernych bodiek... prosim ako dlho trvalo kym to odpadlo?

oliolijanka
4. sep 2021

Ja uz som tolkym poradila a vsetci si pochvalovali, ze nic tak rychlo a navzdy nezaberie ako toto:
Citronovu koru nakrajat na stvorce ca.0,5×0,5 cm, alebo ako sa podari alebo ake velke je kurie oko, mozu byt aj trojuholniky, alebo srdiecka😊, zaliat ich octom a dat do chladnicky. Najskor po 2-3 hodinach a potom kazdy vecer vybrat jeden stvorcek a prilepit si ho leukoplastom na kurie oko.
Nic to nestoji (oproti zazrakom z lekarne🙂.

zuzuliennka1
4. sep 2021

@oliolijanka citrón s octom fungoval aj mne, kurie oko bolo ako 10centovka a hlboké asi 5mm, vypadlo samé, už sa nevrátilo @simonika159

maribell
4. sep 2021

@oliolijanka @zuzuliennka1 môžem sa sem trochu votrieť a opýtať sa, ako dlho to zhruba trvalo? Ďakujem 🙏

zuzuliennka1
4. sep 2021

@maribell fuuh, nepamatam presne, ale tak zhruba do tyzdna to vypadlo

simonika159
autor
4. sep 2021

@zuzuliennka1 ja mam ale namysli taketo kurie oko, konkretne clavus miliares (fotka stiahnuta z internetu) to nieje take klasicke povrchove kurie oko, ale skor take zrnieckove pod kozou

oliolijanka
4. sep 2021

@maribell Asi zalezi od toho, ake velke je to kurie oko alebo bradavica.
Ja som jednemu cloveku lieciala kurie oko zospodu na palci nohy, siahalo az do kosti a neviem, mozno tyzden-dva, ale urcite nie dlhsie ako mesiac a palcik bol ako novy😊
Jak to tu bradavicu vyzerie, tak tam je taka nova jemna koža a okolo je hrubsia. Chvilu to trva, kym sa to zjednoti. Ale ked obrusis kožu okolo, tak naozaj za chvilu nic nevidno. A hovorim, ze to bol extremny pripad. Male kurie oka mozno tyzden so vsetkym.

oliolijanka
4. sep 2021

@simonika159 Vyskusaj aj na toto ten citron s octom, ale hlavne treba zmenit topanky.

simonika159
autor
4. sep 2021

@oliolijanka ďakujem vyskúšam, topanky som už zmenila 🙂

lara8888
5. sep 2021

@simonika159 fuuha, to si nepamätám, ale okolo 2-3 týždňov asi

petkasaurus
5. sep 2021

@oliolijanka ahoj, taka trápna otazka.. Ten stvorcek z citrona treba prikladat z vnutornej strany supky? 🙂 dakujem

oliolijanka
5. sep 2021

@petkasaurus Tu je to popisane obsirnejsie. Ja som ale nikdy nezalievala kazdych 24 hodin. Jednoducho, ak ma niekto problem, zalejem, dam do chladnicky(zatvorene vieckom) a pouzivam, kym problem nezmizne, ca.tyzden.

https://www.harmonynature.sk/n/bradavice-ako-sa...

something
5. sep 2021

@oliolijanka ahoj. Prosim ta, ale v clankunje sa pise o bradaviciach,nie o kurom oku.

oliolijanka
5. sep 2021

@something Dole je zahaknute, ze sa to da aplikovat aj na bradavice na nohe a este tam autorka pisala, niekde na konci clanku, ze, kto by chcel konkretne postup na nohy, tak pridala link.
Ale to je jedno, ci ruky alebo nohy😊

oliolijanka
5. sep 2021

@something Ja som narychlo nasla jeden clanok, pretoze tych babskych receptov s citronom a octom je na nete vela, niektore sa lisia. Ale vsetky maju spolocne, ze na postihnute miesto sa aplikuje ocot, citron funguje iba ako prirodna spongia.
Tiez som si vsimla, ze ocot funguje aj na bradavice, take tie nitkovite, co byvaju na krku, hrudi, niektori ludia to maju na vieckach. Jednoducho potierat a bradavica vyschne a odoadne.

simonika159
autor
6. sep 2021

@oliolijanka tak hlasim po jednom dni ze to pomohlo, mala som tri, dve same odpadli, este mozno zopakujem raz alebo par krat a bude to...ďakujem krásne za radu ❤️

oliolijanka
6. sep 2021

@simonika159 Som rada, ze pomohlo🥰
Ale prikladaj, dokym v celej hlbke je to kurie oko vonku, nesmie po nom ostat ani miniaturna bodka😊

maribell
19. sep 2021

Dievčatá..ja som skúsila..mne to po troch aplikáciách sčernalo (v tom článku je písané že po sčernani už nedávať citrón)..a odvtedy ubehlo asi 10 dní a nič 👀😅 .. stále to mám na nohe, ani to nevyzerá, že by sa to nejako chcelo odlupnut... či to len zdanie klame? Vy ste prikladali ten citrón aj po sčernani? 🤔
@oliolijanka

oliolijanka
19. sep 2021

@maribell Mne to nikdy nescernalo🤷‍♀️😊
Ja som mala take ako rozmocene z bazena, ale nikdy nie cierne.
To cierne je asi presvitajuca krv?
Ked chces posli foto do sukromnej.