Laparoskopická operácia žlčníka

lucia0211
3. máj 2023

Ahojte, absolvovali ste prosím niekto nedávno operáciu žlčníka?Ak áno, ako to prebieha,od prijatia do nemocnice až po prebratí sa?A koľko ste museli stráviť v nemocnici?A za aký čas ste v pohode vedeli doma fungovať? Mám malé bábätko a treba mi vybrať žlčník a bojím sa, či budem po operácii doma vedieť hneď fungovať 🙈 ďakujem za odpoveď 🙏

maminka940
3. máj 2023

@lucia0211 ráno som si dala pyžamo a stahovacie silonky ... Previezli má na sálu
Tam som si dala dole pyžamo
Dali mi tabletku
A potom ma dali na stôl
Infúzia do jednej ruky a na druhú tlakomer
Či čo to bolo... Potom sa zobudila na izbe
Mala som to zalepene
Plus som mala vývod
Prvý deň som nesmela sa postaviť tak mi nosili misku na cikanie.
Na druhý deň som sa osprchovala ale iba tam dole ... Ležala som 3 dní
Na 3 deň mi dali jesť ... A vybrali vývod .. celý čas mi tiekla infúzia .... O 10dni vybrali stehy .. ono to troška boli
Keď idete dole s postele ...
Ale ja som začala doma hneď chodiť pomaly variť a upratovať o 10dni na to som bola už na koncerte...

maminka940
3. máj 2023

@maminka940 a ležala som v nemocnici 3 dní ... Potom domov

sarahanna
3. máj 2023

Ja som v stredu prišla na zákrok, a vo štvrtok doobeda som už šla domov. Ono sa dá fungovať hneď, ale popravde každá osoba znesie zákrok inak.Ja som pár hodín po operácii chodila na toaletu, misu som odmietla. Samostatne som fungovala na tretí, alebo štvrtý deň po operácii.Ale ako píšem, každá sme iná, hlavne sa netreba báť. Pre mňa bola operácia doslova vyslobodenie.

xsuzannex
3. máj 2023

Prisla som pred obedom, okolo 15tej ma brali na salu.. pyzamo dole, obliect taky ich mundur a na stol.. daco mi pichli a uz som sa citila ako po piatich poldeci, potom pamatam az ked som sa prebrala.. ziadny vyvod som nemala, po narkoze som v noci zvracala a druhy den doobeda ma pustili domov.. doma rocne dieta ale fungovala som v pohode.. na 10ty den som bola vyberat stehy a v tej den som uz mala na obed svieckovu 😄 doteraz jem vsetko a nic nerobi problemy..

mimi3008
3. máj 2023

Ak je zakrok bez komplikacii, treba zacat s mobilizaciou a vertikalizaciou pacienta cim skor, v den zakroku. Taktiez 1.pooperacny den zatazit traviaci trakt kasovitou stravou, ako vravim, ak nie su komplikacie...zalezi to od nemocnice, niektore kazu prist na prijem rano v den opercie, inde zas den vopred.

maminka940
4. máj 2023

@sarahanna áno ja som mala veľmi škaredý žlčník a veľa kameňov takže som musela dlhšie ležať a mala som zápal pre to aj vývod tiekol
Ale inak som sa cítila dobre ...a po týždni som začala jesť úplne všetko nič mi problém nerobilo a ani nerobí
Operácia bola 2r do zadu
V Tom čase som mala 4r dcéru
Takže ležať doma som nemohla

tinulqa
4. máj 2023

@lucia0211 v nedeli príjem pond3lok ráno osprchovať sa z dezinfekciu nasadili pančuchy obliekla som si ich mundut a čakala zobrali na na obed na izbe som bola o 4 poobede vyvod som nemala večer akurát ma nutily ba WC a utorok ráno domov a doma som zvládla celkom fajn ťažké som nedvíhal nič a dieťa samozrejme

lucia0211
autor
4. máj 2023

@tinulqa a prosím laparoskopicky vám vyberali žlčník?A v ktorej nemocnici prosím? Aké boli bolesti po prebudení sa?

maytee
4. máj 2023

@lucia0211 mala som 3 tyzd.babatko v pondelok operácia a v stredu som bola doma je to menej invazívny zákrok než ako by si mala veľkú jazvu čiže aj to zotavenie a pohyblivosť bola v celku v pohode a hlavne ten pocit že už je po❤️ držím palce

tinulqa
4. máj 2023

@lucia0211 v Michalovciach bolesti som nemala nakoľko som bola nadopovana liekmi taky lahodni pocit bol ako som došla domov bolelo ma práve rameno a trocha nafúknuté a áno laparo ale to sú ucinky po operacii brala som novalgin dokt mi predpisal

sarahanna
4. máj 2023

@maminka940 Nielen vy ste mala problémy, ako som napísala, každá sme iná. Ja som bola po zápale žlčníka, kde ma museli hospitalizovať , a musela som pár mesiacov na tu operáciu počkať,.Tiež som mala plný žlčník 3 cm kameňov. Záchvaty už aj z vody. A tiež ma čakalo doma dieťa. Ako som písala, každý je iný. Bola tam pani predo mnou, čo tam musela ležať 3 dni, a boli sme tam tri, čo sme išli na druhý deň domov. A to mate super, že môžte jest všetko.Ja som dosť obmedzená v jedení.

kukuckaba
26. okt 2023

@sarahanna Pekny den zelam! Prosim, v ktorej nemocnici Vas operovali? VDAKA. maria

brnka
14. jan 2024

Čo je lepšie brať do nemocnice -pyžamo alebo nočnú košeľu?

maytee
15. jan 2024

@brnka nočnú košeľu určite aby rána mohla byť v pokoji 💝 prajem skoré zotavenie

brnka
15. jan 2024

@maytee ďakujem ❤️