Laserová operácia očí

davido
26. nov 2012

Ahojte ,chystám sa v piatok na operáciu očí .Čo má čaká? Máte nejaké skúsenosti? Bolí ten samotný zákrok alebo je bolesť väčšia až potom?ďakujem

marianaaza
5. dec 2018

@kika214 pprosím ťa kde si ju absolvovala,kolko ťa vyšla a čo ti operovali?dakujem

kika214
7. dec 2018

@marianaaza absolvovala som ju v BB u Izaka.. stalo ma to 800 eur.. robili kompletne vysetrenie na niekolkych pristrojoch,.. uz si presne hodnoty nepamatam, musela by som kuknut do papierov ale mala som na jednom oku cca 1,75 a na druhom 2 dioptrie. V zivote som nenosila ani okuliare a a ani sosovky.. na tom sa dost cudovali ako mozem existovat :D.. mam aj asigmatizmus plus este jednu vadu.. nie rovanko rovnu rohovku.. Operaciu nelutujem, vidim stale super 🙂

treba si fakt vybrat klikniku.. lebo viem ze niekde v BB robi nejaka ocna.. a ma to tam ako na beziacom pase.. rozkvapkaju oci zaradom, a len sa to tam tak hemzi.. plus netusim ake vsetky vysetrenia robia pred.. kamoska u nej bola.. tak to su jej slova, ze ich tam asi bolo cez 10 ludi ..

erka2014
6. máj 2019

@syslik81 ahoj. kde ta operovali prosim? ako si na tom teraz? dakujem

syslik81
6. máj 2019

@erka2014 Alegreta-jana mattova v nitre a som na tom dobre obcas si kapnem kapky na suche oci co premastuju daku spodnu vrstvu ci co a pomohlo to ... uz ma nebolia ked sa rano zobudim..a vidim tiez dobre

sunnybaby15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asdfka
10. máj 2021

@sunnybaby15 ahoj, ja som tyzden po op. Relex smile, zajtra mam prvu kontrolu, neviem ci je to normalne ale ja vidim do dialky tak ako pred operaciou, a co je horsie na blizko sa mi rozmazava. Pritom predtym som nemala ten problem.
Nechcem robit unahlene zavery ale zrejme sa u mna op. Zrejme Nevydarila, mala som -2,75

olinka166
10. máj 2021

@asdfka to chce čas, ja som videla uplne ostro až po pol roku, týždeň je veľmi málo na hodnotenie...

asdfka
10. máj 2021

@olinka166 a mala si problem ze si nevidela do blizka? Lebo ja ten problem mam...

olinka166
11. máj 2021

@asdfka bola to čistá katastrofa, cca 1-2 som nevedela poriadne zaostriť ani do blízka ani do diaľky, ale ja som mala väčšie dioptire -3,5 a -5,0 ta možno preto, podľa mna je to veľmi individuálne, určite ideš na kontrolu, tak tam sa informuj...

olinka166
11. máj 2021

@olinka166 malo tam byť 1-2 mesiace

kika214
17. máj 2021

@asdfka nestresujte.. tyzden po operacii vidiet hned bez problemov.. ani ja som nevidela na blizko citat, musia si zvyknut ocne svaly a podobne.. a aj do dialky som mala problem.. ono to chce cas, raz som videla fajn, potom na druhy den uz nie a striedalo sa to, az sa to uplne pekne vyladilo a vidim do teraz aj do dialky aj na blizko..
🙂 a este sa mi asi rok obcas stavalo, ze ked som sa v noci zobudila a rychlo otvorila oci, tak ma strasne zarezali.. ako ziletky. V tedy som musela pockat nejakych par minut.. a vedela som, ze slzy to napravia. Kvapkat do oci som si umele slzy nechcela, aby si oci na to nezvykli ;) Na operacii som bola asi pred 3 rokmi..
1,75 a druhe asi 2 (nevidela som do dialky)

asdfka
18. máj 2021

@kika214 ja nestresujem, len si myslim ze to nevyslo. Alebo teda uplne mi nezrazili dioptrie na nulu, a jedno oko mam na tom ovela horsie.
Na kontrole po tyzdni mi davali citat, pravym okom som videla ked mi dali nieco na tie okuliare, nebola to dioptria ale nieco co malo len v strede dierku. V jednom pismenku som sa sekla, ale to boli len take triafacky videla som to dost rozmazane aj tak, myslim uz tie posledne riadky s tymi malymi pismenkami.
Na lave oko som s tym neprecitala ani riadok myslim uz tie male pismenka, velke som videla ale totalne rozmazane, doktorka sa ma opytala ci naozaj nevidim, a hovorim ze nie. Videla som na nej ze sa cudovala. O 2 tyzdne mam ist opat na kontrolu, ale vidim dost biedne teda, na blizko rozmazane do dialky rozmazane... vidim sice lepsie do dialky, ale kebyze mi funguje iba lave oko tak som na tom tak ako pred operaciou.

kika214
18. máj 2021

@asdfka :( hmm, tak to ma fakt mrzi.. Silno drzim palce, aby sa to nejak ustalilo.. mozno to chce len cas. Napr. moja mama bola na operacii.. ale ona mala vacsie dioptrie.. a isla do toho s tym, ze jej to upravia, ale na 0 sa to neda.. ze bude mat asi tak do 2. Ale okuliare nosi malokedy..

asdfka
19. máj 2021

@kika214 dakujem, moja mama bola pred 10rokmi este starou metodou, a mala ovela silnejsie dioptrie a doteraz vidi 100%.
Neviem kde sa stala chyba ale som z toho velmi nestastna, stalo to 2000 eur, a nevidim...vlastne este horsie, lebo na blizko mam problem. Keby som bola vedela ze to tak dopadne tak ani nejdem 😞 akoze oni mi hovorili ze sa stava ze ostanu 0,5 dioptrie ale ja nemam ani tolko :( mam urcite od 1 vyssie, a lave oko ma urcite viac.
Na vysetreni doktor hvooril ze ked to oko dovoli ze urobia dalsiu operaciu je to zdarma, ale neviem ci by som si 2x nechala operovat oci 😞

kika214
7. jún 2021

@asdfka fuu, to ta aj dost stalo.. ja som bola v BB za 800€.. (3 roky dozadu)

nedockavka372
1. aug 2021

@davido baby, tie čo ste boli operované, nemala niektorá z vás tenkú rohovku? Mňa známa vyšetrila a povedala, že môžem na op. zabudnúť, že do tenkej rohovky nepôjdu..

kika214
1. aug 2021

@nedockavka372 ja som nieco take mala.. ze nerovnomernu rohovku, niekde tenku a niekde hrubsiu.. ale bola som na hranici.. nvm presne uz ani ako sa to volalo.. :0

luccssa
29. aug 2021

@anjelicek26 ahoj, zaujíma ma ci to platí aj pri operácii z-lasek?