Laserová operácia očí

davido
26. nov 2012

Ahojte ,chystám sa v piatok na operáciu očí .Čo má čaká? Máte nejaké skúsenosti? Bolí ten samotný zákrok alebo je bolesť väčšia až potom?ďakujem

klaudiao
26. nov 2012

@lauritka no dithiaden som si veru nedala, asi tam bol problem 🙂 ale nevadi, dalo sa to zvladnut a pretrpiet a dnes som uz vyse 5 rokov spokojna bez optiky 😉

lauritka
26. nov 2012

@klaudiao no ved jasne. stalo to zato.. mne uz ani nepripada, ze som niekedy vobec nosila popolniky. 😀 / ano tak kedysi vyzerali tie komunisticke okuliare s hrubymi sklami / 😅

davido
autor
26. nov 2012

@panki no veď ja som sa chystala už dávnejšie len sa mi narodil druhý syn a potom bolo treba všeličo iné raz to potom toto 😒 😒 a v podstate manžel to zobral do vlastných rúk ,asi už nemohol počúvať to moje "nadávanie na okuliare "a som mu za to veľmi vdačná 😅 😅 😅

klaudiao
26. nov 2012

@lauritka presne tak. Ja som si myslela , ze si budem pod chvilou popravovat okuliare na nose- zo zvyku.Ale vobec,rychlo som si zvykla na dobré , na lepšie 🙂 na neporovnatelne lepsie. Ked si spomeniem na tie popolniky ,ked som mala cca 7 rokov , čize pred 20timi rokmi,tak to bola ina tragedia. Skla som mala tak na pol tvare, až po usta mi takmer siahali.V optike mali na výber až z dvoch detskych rámov. Z toho mi bol jeden velmi velky a padal mi z nosa, takez sme mali velmi rychlo vybrate aj kupene 😉

lauritka
26. nov 2012

@klaudiao hihhih. presne tak 😝 😅

zazalienka
26. nov 2012

Ahoj,
no moja skúsenosť je z roku 2007, bola som v CMO, v Bratislave, vtedy ešte šéfoval Dr.Veselý ( teraz už majú vlastnú kliniku). Samotná klinika je super aj p.primár bol výborný, všetko mi vysvetlili.
Ja osobne som mala -8 dioptrií na oboch očiach, nevidela som ani prd, nevedela som sa bez šošoviek ani namalovať, hneď na posteli som mala šošovky al. okuliare, aby som vôbec vstala. Mimochodom tuším 3 týždne som nesmela nosiť šošovky, len okuliare, očná vada musí byť dlhodobo stabilizovaná.
Mne laserovali oči 45 sekúnd, ja som po zákroku bola OK, večer keď prešlo to utlmenie tak som takmer škrabala steny, nevidela som , tak som namiesto ibalginu a novalginu jedla tabletky na chudnutie čo som mala v šuflíku🙂)) blondína..
kočka čo bola so mňou mala min. bolesti, laserovali ju len pár sekúnd, absolútne ju to nebolelo. Ja som mala oči jak tenisáky.. to bol jediný čierny bod, na druhý deň to už bolo lepšie, na tretí deň už som kuk aj do notebooka🙂 v očiach som mala také hojivé šošovky ktoré tuším po týždni lekárka vybrala von.
Keď to mám zhodnotiť, aj cez tú bolesť by som neváhala a išla do toho znova.. obe oči mi robili naraz, nemám absolútne problém, vidím aj za roh, mám 0 dipotrií a naozaj je pravda že kortikoidné kvapky sa nezlučujú z tehotensvom, takže na to pozor.. a v podstate ja som mala túto operáciu ako indikáciu na sekciu.. tak som mala potvrdenie že som po operácii a nutná sekcia.

leamax
26. nov 2012

teda zeny, ja vas vsetky obdivujem. mne okuliare lezu tiez na nervy, ale nedala by som sa na to. ocna ma problem mi len kvapky na rozsirenie zreniciek kvapnut, nie este nejaka operacia a ze sosovky - mna by museli uspat 😀 ako zachytavaju to viecko?
no, uz mi slzia, este len citam o operacii 😀 😀 😀

maminalenka
26. nov 2012

Ahojky, ja som bola na operaci oci asi cca pred 8.rokmi v Ba, operoval ma Mudr. Vesely, mala som dioptrie 5 na kazdom oku a k tomu astigmatizmus. Samotny zakrok neboli, len potom je to bolest a musela som byt v sere a tme, svetlo mi vadilo, ale ta radost ked som videla 1. krat listy na zemi ( bolo to na jesen ).....radost travala asi tri roky...vratili sa mi dioptrie2,5 na kazde oko, takze zas sosovky a okuliare....

luciferkax
26. nov 2012

TIež nad tým zvažujem, ale dumám, chystám sa o rok dva rodiť 😀 😀 😀 😀 😀 či sa mi to potom nepokazí. Som krátkozraká, dioptrie "len" -2 ale aj tak, bez okuliarov nevidím detaily, listy, písmená 🙂 a okuliare mi idú na nervy :D

masinka
26. nov 2012

ja som nosila okuliare od 11 rokov, operovat som sa dala ako 25 rocna... a ustalene dioptrie som nemala nikdy. Ako som pisala v predoslom prispevku, pred operaciou som mala cca 4 a 6 dioptrii - presnejsie asi 3,75 a 6,5 a este nejake cylindre, takze 3 dioptrie rozdiel medzi ocami... ked som si dala normalne skla, tak mi drzali na nose nakrivo a to silnejsie bol uz fakt totalny popolnik... tak som si davala robit odlahcene stencene skla a moje posledne okuliare ma stali 12 000 Sk (z toho ram stal cca 2000, zbytok bolo za skla). Potom sme mali v robote take hektickejsie obdobie, sliepnala som nad pocitacom aj do jedenastej vecer + cele vikendy a po pol roku som isla zase k ocnej a ta zahlasila, ze na jednom oku potrebujem o pol dioptrie a na druhom a tristvrte viac, tak som sa nas...a, zavolala som do Excimeru a kedze sa im akurat niekto odhlasil, o tri dni ma operovali....stalo to nejakych 25 000 Sk - a kedze som sa o tri mesiace vydavala, zacvakal mi to otec ako svadobny dar 😀
Ked som sa pytala mojej ocnej, tak to za indikaciu na sekciu nepovazovala. Otehotnela som presne rok po operacii a vsetko bolo OK 😀 To, ze sa mi zrak opat trochu zhorsil, moze byt aj dosledkom hormonalnych zmien v tehotenstve... teda u mna v troch 😀 Ale mali by mi to zadarmo dokorigovat, tak uz len cakam, kym dokojim najmladsiu.... Ale mam len okolo 1 dioptrie na kazdom oku, normalne fungujem bez okuliarov, akurat na soferovanie som si pre istotu dala predpisat, nech vidim na znacky 😀

sintra
27. nov 2012

Som cca rok po operacii, samotny zakrok nebolel vobec, aj ked dvakrat prijemne to nebolo, ale skor "na psychiku". Akonahle vyprchal ucinok analgetickych kvapiek, bolelo ma to strasne, ale kazdy znasa bolest inak...U mna trvala 2 noci, nemohla som ani spat + samozrejme cez den...len som pocitala hodiny, kym to uz prejde. Bezne alangetika mi nezaberali.
Ale som rada, ze som bola, za ten vysledok to stalo.

cuculik1
27. nov 2012

@davido ja mam zoperovane oci nieco vyse troch rokov... nevidela som dobre do dialky ale nebola to ziadna tragedia, na samotnu operaciu by som ani nesla, keby ma k tomu neviedli profesijne dovody... zakrok v pohode, prvu noc ma oci boleli ale potom uz to bolo fajn. akurat o tyzden sa chystam na kontrolu lebo citim, ze uz to nebude uplne 0,0. uz som si bola dokonca vyberat ramy. na reoperaciu sa nechystam.

beyonce11
28. nov 2012

@davido nie nenosim okuliare,myslela som slnečne okuliare s dobrým uv filtrom,oči su po operácií citlivejšie

aamanda
28. nov 2012

@luciferkax ahoj, ja som bola na operacii, a 11 mesiacov na to som rodila a uplna pohodicka. stale mam 0,0 😀 😀 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😎 😎

tehula
8. dec 2012

@davido tak ako? Uz mas po operacii? Ja sa chystam na opku stvrtok 13.12 Este ma teda caka komplexne vysetrenie v utorok, kde sa teda rozhodne, ci sa operovat bude. Dufam, ze to zvladnem nejako, nakolko spoluyiak bol min tyzden a vyplakaval na FB ako maly, ze to je isto horsia bolest ako pri porode. Normalne ma naplasil.
Ako si to zvladla ty?

davido
autor
8. dec 2012

@tehula Ahoj, operáciu mám teda úspešne za sebou.No musím ti povedať mňa to fakt bolelo a riadne,ale dá sa to zvládnuť.Samotný zákrok bol síce nepríjemný ale nebolel.Bolesť prišla cca o 2 hodiny ,začalo ma rezať ,páliť ,škriabať a neviem žo ešte 😒 v oboch očiach ,straaaaašne mi slzili a opuchli ako dve lopty .Dva dni som oči nemohla poriadne otvoriť ani som sa nepokúšala lebo to bolelo a bolesť som tlmila liekmi ,mne nezaberal obyčajný ibuprofen tak som si dávala také kvapky dosť silné potom sa to dalo vydržať.Na 3,deň už bolo lepšie ,pomaly opuch mizol aj bolesť a teraz už je super .
Myslela som si ,že však 2 deti som odrodila ,toto vydržím ,ale deti som rodila jedno 6 hodín ,druhé bolo von cca za 1,5 ,ale toto trvalo celé 2 dni ,tak keď to porovnám bolo to pre mňa horšie 😒 😒 .
No dosť bolo strašenia ,ty to určite zvládneš 🙂 😉 každý zvláda bolesť inak .
Teraz je už dobre ,som rada že to mám za sebou a teším sa na život bez okuliarov.Určite neľutujem 🙂 🙂
Držím všetky prsty a daj potom vedieť ako si dopadla 😉 😉 😉

tehula
8. dec 2012

@davido Dakujem ti za odpoved a ake kvapky si uzivala? Algifen, ci neico na ten styl?
Mala si aj nejake lieky na spanie? Kedze pocuvam, ze najlepsie je to prespat vsetko
A teraz uz akotak vidis? Viem, ze asi nie stopercent, ale da sa fungovat bez narazania do dveri a pod?

davido
autor
9. dec 2012

@tehula ja som si dávala kvapky noax ,asi nekúpiš na voľno ☹ ale tie mi zabrali ,lieky na spanie som si nedala ,lebo mi trebalo stále kvapkať do očí a to si taká unavená že ani nevieš ako a stále ťa to núti do spania 🙂 🙂
vidím super síce ešte zrak nemám ustálený na 100% ,ale to v normále doktorka mi povedala že niekedy sa mi môže zdať že vidím horšie ale do mesiaca po operácií sa to úplne ustáli ,každý deň je to lepšie a lepšie ,už som aj pomaly zabudla že som nejaké okuliare kedysi mala 😀 😀
jednoznačne choď to toho 😎 😎 😎

simca06022011
9. dec 2012

A operovali tu niekoho v BB? 🙂 ja by som tieeeez isla 🙂))

linda81
9. dec 2012

@simca06022011 ahoj ...ja som bola vo februari 2010 v BB v Novamede....ako tu kocky pisali..prve dni trocha neprijemne, ale inak somspokojna, takmer 3 rok nepotrebujem sosovky ani okuliare 🙂

tehulka2011
9. dec 2012

aj ja som bola na tejto operacii v auparku v oftume - inak toto zariadenie asi neodporucam, strasne namysleny personal (sestricka vyslovene krava 😠 ) , ale co sa tyka samotnej operacie fajn a ten pocit nemat okuliare je super 🙂

tehula
21. dec 2012

Ahojte, no hlasim sa tyzden po opke. Samotny zakrok bol teda pre mna stres, toho som sa bala viac ako nejakych bolesti. O to viac som si to uzila potom. Bolesti som nemala absolutne ziadne, len teda opuchnute oci, cize prve dva dni som nejako ani oci nevedela otvorit. Ale netrebalo ani lieky na bolest ani na spanie. Pocuvala som televizor a oddychovala. Na treti den uz som normalne fungovala. Potom mi vybrali tie ochranne sosovky a od vtedy sa mi zrak snad koriguje, lebo meni sa to stale raz horsie, potom lepsie. Niekedy ma oci svrbia, ale inak pohoda.
Kolko bude asi trvat, kym sa mi zrak ustali?

lencika
23. dec 2012

aj ja som bola pred 5 rokmi na operacii, nelutujem toto rozhodnutie, sice vtedy mi nebolo vsetko jedno, taky pocit piesku v oku a ja som teda mala dost bolesti, mna operovali v CMO doktor vesely

gabsy
3. feb 2013

Ahoj, chcem sa opýtať, robili niekomu operáciu očí keď mal prejavy alergickej nádchy popr. bol nachladený alebo chorý? Ďakujem.

lenusiknr
4. mar 2013

dievcata najde sa tu niekto kto by siel na operaciu do Neovizie v Ba? robi sa to najmodernejsim laserom a ak nas bude viacej vyjde nas to lacnejsie... ak o niekom viete dajte mi prosim vediet

mariannax
15. apr 2013

@lenusiknr ahoj, ja by som sa pridala...

lenusiknr
23. apr 2013

@mariannax ahoj, my sme uz hotova skupina 8 ludi ideme na zakrok neolasik HD a este nam chyba nahradnik. termin vysetrenia mame 7.05. mame skupinu aj na Fb. ak chces tak mi daj vediet.

janulka84
29. apr 2013

ja som bola pred 3,5 rokmi. Operacia neboli -trva velmi kratko asi 3s. na jednu dioptriu a jedno oko🙂 asi po dvoch hodinach zacinaju oci boliet :( bolia asi dva dni s tym, ze ti vadi aj najmensie svetlo a je tazko vobec oci otvorit. prelezala som v tme a vascinu casu prespala. po dvoch dnoch uz som oci otvorila v pohode 🙂 na denne svetlo bolo oko este par mesiacov dost citlive.. stale som musela kvapkat. zo zaciatku som videla prilis vzdialene predmety dvojmo 🙂 (ale len tak mierne napr. stlp v dialke sa mi akoby rozdvojil - potom to preslo) oko bolo este aj rok po operacii suche-najma rano. ale stale musim do dialky niekedy zaostrovat (nevidim hned super ostro, ale asi sekundu dve trva, kym vidim jasne napr. male pismenka)
mala som minus 9 dioptrii, teraz vidim dobre-nepotrebujem okuliare, aj ked poslednu dobu sa mi zda, ze uz to nie je uplne ok a mala by som ist na kontrolu...tak uvidim, ci uvidim 🙂

autickop907
23. máj 2013

ahojte, hladam ešte dvoch členov pripadne nahradnikov na Neo Lasik Party HD (očná klinika Neovízia) ak by ste mali zaujem kontaktujte prosim 0949 105 201 . Dušan Pašek HD. Vyšetrenie je 09. júla

froto
23. máj 2013

ja som mala operaciu v r.97, bola som nastasnejsi clovek ked som nemusela byt s okuliarmi, keby mi to len par rokov malo vydrzat, isla by som do toho opat