Laserová operácia očí

simcika11
29. nov 2014

Dievčatá, chcem sa Vás spýtať, ktoré ste boli, alebo vaši blízky na laserovej operácii očí, či to neľutujete, kde Vám to robili, či sa Vám potom nejako nepokazili oči, či by ste to urobili znova. Prečo ste sa preto rozhodli a či ste predtým nemali žiadne problémy očí, iba Vám proste vadili okuliare. Lebo môj manžel si to chce dať urobiť, ale ja som strašný strachoprd, bojím sa .... 😖

bosorkabb
29. nov 2014

Ja som bola, pred 3 rokmi a nepomohlo to.Okuliare mám naďalej.......po operácii bol zrak v pohode cca 8 mesiacov a potom mi začali pribúdať dioptrie a slzenie očí.Pôvodne som mala 1,5 a teraz 3 roky po operácii je to 2,5.Teraz na kontrole u mojej novej očnej mi zistila doktorka zrasty na rohovke, podľa jej názoru je to tou operáciou.Keby som sa mala rozhodnúť ešte raz tak to neabsolvujem.

tana2278
29. nov 2014

Bola som, neľutujem. Mala som vysoke dioptrie (okolo 8 na oboch očiach) a bez okuliarov som bola úplne slepá. Na operácii som bola v Centre mikrochirurgie oka v Bratislave. Operácia v pohode, bolesti len tesne po operácii a úplne zvládnutelné. Upozornili ma, že vzhľadom na moje vysoké dioptrie sa mi môže zrak opäť zhoršiť, ale je to už 10 rokov vidím dobre. Každému len odporúčam.
@simcika11

dusekovci
29. nov 2014

Môj manžel bol na operacii pred 6 rokmi. Nosil veľmi silné diptrie a nakoľko je veľký športovec, okuliare mu zavadzali. Nosil kontaktné šošovky strašne dlho az kým mu očná nenavrhla ci by sa na to nedal. A neľutuje to. Zrak sa mu nezhorsil a nevie si to vynachváliť. Stálo to za to aj napriek cene. 🙂

zuzikboc
29. nov 2014

Ja som ju absolvovala tento rok v januári a neľutujem, rozhodla by som sa tak znova. Okuliare mi vadili natoľko, že už niekoľko rokov som nosila kontaktné šošovky, ale aj to je predsa len obmedzenie. A aké veľké, som pochopila až teraz, keď nič nepotrebujem, keď sa napríklad môžeme s dcérkou v bazéne špliechať bez toho, aby mi nechtiac "vypláchli" šošovku (čo sa mi stalo neraz 😝 ) ...
Operovali ma v Bratislave v centre Oftum, metódou Z-lasik. Po operácii, keď odzneli znecitlivejúce kvapky to mierne bolelo (už som zažila omnoho horšiu bolesť 😉 ), ale trvalo to možno tak 2-3 hodinky a prešlo to. A od vtedy si rozhodnutie ísť na operáciu nemôžem vynachváliť 🙂 , treba sa len odhodlať, aj keď viem, že to nieje ľahké, tiež mi nejaký čas trvalo, kým som sa rozhýbala 🙂 Ale keď už som sa objednala, väčšina strachu opadla 😉
Som skoro rok po operácii, oči mám bez akéhokoľvek zhoršenia, dokonca lepšie znášam ostré slnko, ako keď som mala šošovky 😉

keziah
29. nov 2014

bola som asi 7 rokov dozadu, mala som 4 dioptrie a velmi som chcela byt bez okuliarov, ked uz budem mat deti (nevedela som si predstavit hladat okuliare pocas nocneho prebalovania potom, ako mi ich dieta skopne z nosa).
Najprv to bolo uplne paradne, casom sa mi na 1 oku vratila 1 dioptria, ale stale je to fajn, okuliare uz nepotrebujem. Urcite to nelutujem.

tynamartina
29. nov 2014

@simcika11 kamoška bola, nepomohlo, museli znovu operovať opakovane , celé to zbabrali,mala hrozné bolesti po operáciách a okuliare má stále a to nehovorím o tom čo ju to stálo ☹

nevestickka
29. nov 2014

Muž bol na operácii pred 3 rokmi v Neovízii, zákrok Neolasik HD. Mal síce len slabé dioptrie, nevidel dobre za šera a pri šoférovaní. Operácia prebehla bez problémov, prvý deň boli trochu bolesti - pálenie, ale od druhého dňa všetko super, nevie si to vynachváliť. Takže ak sú Tvojmu manželovi v bežnom živote okuliare viac na obtiaž, určite nečakajte a choďte do toho, stojí to za to. Nie je sa čoho báť, predtým ho dôkladne vyšetria a samotný zákrok trvá len chvíľku.

puffu
29. nov 2014

@simcika11 ahoj, ja som bola sice iba pred polrokom, ale neviem si to vynachvalit, bola som v oftume na z-lasik.. ziadne bolesti, jedine prve dve hodiny zlzenie ale od o par hodin som pozerala tv.. mne to dokonca pomohlo aj v tom ze predtym som mala bolesti oci a hlavy a od operacie nemam taketo bolesti iba migreny pred ms, takze zatial nelutujem a dufam ze to aj takto ostane, hoci priznavam ze kebyze vidim video zakroku tak asi na to nejdem..:D ale zobudit sa v noci, pozriet na budik a vidiet kolko je hodin je naozaj super,ist po ulici a rozoznat ludi, pre cloveka ktory nema problem s ocami to mozno ani nevie pochopit ale otvorit rano oci a vidiet je super..🙂

hamca
29. nov 2014

@simcika11 bola som pred 5 rokmi a zrak mam stale ako orol. Predtym som mala -7 na oboch ociach. Vraj plati pravidlo, ze cim vyssie dioptrie, tym vyssia sanca, ze operacia vyjde. Mne sice museli velmi stensovat rohovku, aby som sa dostala az na nulu a s tym mohli byt spojene pooperacne komplikacie, ale ja som sa nastastie zotavila bez komplikacii a operaciu fakt nelutujem!

siska53
29. nov 2014

@simcika11 bola som v 2001. Opat sa mi zacali trochu kazit az cca v2012,ale to najskor 1oko a tera uz aj druhe,zatial len mala dioptria. Ja som mala robene oci s polrocnym odstupom, na moje odporucenie si dali dalsi 3ludia a jeden dokonca obe oci naraz.
Mne to pomohlo,uz som nosila totiz az 8icky..akurat ma upozornili,ze ak sa mi ma zrak dalej zhorsovat,tak sa bude aj po zakroku. Nelutujem to urcite. A dost dlho to vydrzalo.

marcelapu
29. nov 2014

Myslím, že sa nemáš čoho báť. Najlepší krok v mojom živote, ked nerátam narodenie mojho drobca 😉 Bola som na operácii v roku 2006 v Košiciach. Mala som 5 a štvrť a 5 a trištvrte dioptrie a to už bol problem, lebo bez okuliarov som už nič nevidela ani do blízka. Komplikácie neboli, ked nerátam, že pri operácii mi veľmi tiekli slzy, mám citlive oči. Ja som sa bála hlavne, či to nebude mať vplyv na pôrod, keďže v tom čase sme este detičky nemali, a všetko v pohode aj v tomto smere. Takže neľutujem. A ked si to manžel chce dať urobiť, tak ho v tom len podpor. Ked pôjde na vyšetrenie, tam zisťujú, či je dostatočne hrubá rohovka, aby sa ten zákrok dal urobiť. Po operácii trošku citlive oči na svetlo, ale to je individuálne u každého.

ciusinka
29. nov 2014

@simcika11 Ja som bola v aprili 2010,mala som na oboch ociach dioptrie skoro -6 a bolo to jedno z najlepsich rozhodnuti v mojom zivote,rozhodne to nelutujem,isla by som kludne znovu..Bola som na klinike Cornea v Bratislave,zrak sa mi potom nezhorsil,vsetko je v poradecku 🙂Takze ja som velky zastanca tychto operacii a mozem len odporucat 🙂

masinka
29. nov 2014

ja som bola na opeeracii v 2005, takze teraz v marci to bude 10 rokov. Chcela som sa vydavat bez okuliarov, tak som to dostala ako svadobny dar 😀 Mala som cca 4 a 6 dioptrii, ale nemala som to nikdy ustalene. Teraz mam na tom slabsom oku opat okolo 1 dioptrie, ale okuliare mam len na soferovanie. Davala som si robit obidve oci naraz, bolelo to jeden den, ale nic strasne. Urcite nelutujem, ze som sa na to dala 😀 Sosovky som jednu dobu nosila, ale bola som alergicka na ten roztok do ktoreho sa davali.

malabiba
29. nov 2014

ahoj...poraďte sa s lekárom. Každému sa jazvy hoja inak. Ja som 8 rokov po operácii a to som mala -5,5 a operácia mi doslova zmenila pohľad na svet. Po 8 rokoch hovorím super, že som išla.

luka2510
29. nov 2014

ja som bola pred dvomi romi a nelutujem vobec, mala som 4 dioptrie, 17 rokov som nosila sosovky a vidim uzasne...neboj sa je to bezpecne

simcika11
autor
29. nov 2014

Ďakujem

simcika11
autor
29. nov 2014

@marcelapu aj muž ma dosť citlive oči, bolieevajú ho, pália ho, a boji sa, ci sa to tým este nejhorsi, tebe sa to zhoršilo?

marcelapu
29. nov 2014

Ani nie. Zo začiatku som si veľmi chránila zrak slnečnými okuliarmi so širokým rámom. Neskor mi vadilo kupko, teda voda priamo v očiach, ale odstupom času to postupne prešlo. Ale citlivosť na slnko ostala ako pred zákrokom. Vždy ked prídem z prítmia na slnko, tak kýcham že až 🙂

simcika11
autor
29. nov 2014

@marcelapu Ďakujem

simcika11
autor
29. nov 2014

@zuzikboc a koľko krát sa ide na kontrolu? a teraz stále budeš chodiť na kontroly tam, alebo to už je jedno? a ak sa môžem spýtať koľko vtedy stála operácia? a aj si bola PN, či sa dá ísť hneď do práce

romanovic
30. nov 2014

13 rokov dozadu, Kosice, -8 dpt, nis sa mi nevratilo, akurat mam -0,25dpt. na nocne soferovanie (asi 5 rokov), nezhorsuje sa to. Jedno z najlepsich zivotnych rozhodnuti.

janinah
30. nov 2014

každé oko musí byť vyšetrené a musí sa k operácii pristupovať individuálne,ak manžel chce ísť,tak by som mu nebránila....odporučím však dve veci- pohľadať renomované pracovisko s dobrými recenziami a pýtať sa DOPREDU na možní komplikácie

lucikaa
30. nov 2014

Ja som bola pred 5 rokmi - OFTUM KOŠICE. Bolo to to najlepšie, čo som mohla urobiť. Dioptrie som mala -4, bez komplikácií, doteraz vidím na 100%. Po mojom odporúčaní išla aj sestra a nakoniec aj môj otec. Všetci sme spokojní. Takze odporúčam! Hlavne je potrebné si vybrať overenú kliniku, ktorá má lekárov s niekoľkoročnými skúsenosťami, nenechať sa zlákať na príliš nízku cenu od niekoho neznámeho...

simcika11
autor
30. nov 2014

@lucikaa tiež uvažuje o Oftume

simcika11
autor
30. nov 2014

@janinah Oftum je dobrá klinika?

zuzikboc
30. nov 2014

@simcika11 Na kontrolu sa chodí 3x, raz na druhý deň po operácii, druhý raz po týždni a tretí raz po mesiaci. Keďže všetko bolo OK, dohodli sme sa len na dvoch (na môj podnet) po týždni a po mesiaci, potom mi dali správu o pooperačnom stave a už som tam ísť nemusela. Upozornili ma však, že v prípade akýchkoľvek pooperačných problémov im treba hneď volať, máš doživotnú garanciu korekcie pri prípadnom zhoršení. Tak, ako @lucikaa , tiež som si volila kliniku na základe odporučení, nie podľa ceny, ale mala som šťastie (a to ma asi aj konečne k operácii dokopalo 😀 ), že práve vtedy Oftum šupol na zľavu dňa ponuku, takže ma celá operácia vyšla len asi 1400 EUR (obe oči, aj s predoperačným vyšetrením). Inak stál zákrok okolo 2000 EUR, neviem, ako je to teraz po roku.
PN som nebola, na deň operácie som si čerpala lekárske ošetrenie, dva dni potom som si dala dovolenku a potom som už išla bez problémov do práce, bez akýchkoľvek ťažkostí. 😉
Inak, urobím im reklamu, ale bola som v OFTUM BA neskutočne spokojná, sestrička, lekárka, operatér, všetko úplne super prístup, nedá sa im vytknúť ani najmenšia maličkosť 🙂

simcika11
autor
30. nov 2014

@zuzikboc ďakujem, si zlata

sasagajdoska
1. dec 2014

Ja som bola a je to uzasne! Odporucam urcite kazdemu, ak lekar povoli. Este cely nasledujuci rok stacilo, aby som si len spomenula, ze uz nemusim mat okuliare a hned mi bolo super... Dolezite je podla mna po operacii pravidelne cvicit oci, kedze prave oko nebolo na 0 dioptriu, ale mam pocit, ze cvicenim sa to dotiahlo. Teraz je to super (Mala som 4ky dioptrie)

paskolinka
1. dec 2014

@sasagajdoska ak sa mozem spytat, ake cviky na oci cvicis, ako dlho a ako casto? to ti odporucal priamo lekar alebo je to tvoja iniciativa?