Má CT a röntgen hlavy vplyv na spermie?

1. okt 2023

Pekný večer . Majú tieto vysetrnia vplyv na kvalitu a tvorbu spermií ? Snažíme sa ale manžel musel podstúpiť vysetrnia. Rsp. Kde sa poradit u gyndy alebo Rantgenistu? Mal niekto podobnú dilemu ? Ďakujem

berry266
1. okt 2023

ak ho nepresvietili plutoniovou tyčou tak nie.

nikpa
1. okt 2023

Možno keby ho rontgenovali celý deň v kuse. A na CT som dokonca bola v 30tt tehotenstva. Podľa mňa je viac škodlivé sa takto prehnane báť a preháňať.

lenocka8894
1. okt 2023

@berry266 😆😆👌

autor
1. okt 2023

@nikpa nebojím sa , len má napadlo kedze je to žiarenie či to nemôže mat vplyv . Chcela som sa len opytat , či s tým nema niekto skúsenosť alebo to nezisťoval . Obcas treba byt aj opatrný 🙂 nie ustrachany len opatrný 🙂

nikpa
1. okt 2023

Nie, toto nie je opatrnosť ale panika 😄

autor
1. okt 2023

@nikpa okey 🤣

angel993
1. okt 2023

Môj syn mal ešte kým bol v brušku zistenu vývojovú vadu tráviaceho traktu. Pravdepodobne nepriechodný pažerák. Po narodení mal absolvovať vyšetrenie kontrastnou látkou, ktorá zahŕňa aj rtg. Avšak hneď po narodení sa prisal, podľa vážení aj pil mlieko. Keď bola za mnou lekárka diskutovať ďalší postup vyšetrení, odporučila mi neabsolvovať s ním vyšetrenie kontrastnou látkou, lebo ak papa, nie je potrebný rtg. Je to v jeho prípade zbytočné ožarovanie, hlavne čo sa týka neskôr plodnosti. Takže nakoniec mal iba sono bruška. Dovtedy som o tom nevedela, našťastie sme ešte s mojimi chlapcami nemuseli absolvovať žiadny rtg, takže to nemám potvrdené viacerými lekármi. Takže podľa mňa vôbec nepreháňaš, tu ide skôr o to, že ak je potrebný rtg, tak sa musí podstúpiť aj toto riziko, ktoré je v danej situácii menšie oproti stavu, ktorý si vyžaduje rtg.