Mám 24 rokov a som extrémne unavená

25. aug 2020

Baby prosim poradte nieco na unavu. Mam 24 rokov a extremne som unavena, vstavam cca o 5 rano, doma som z prace o pol 5... chodim spat normalne okolo 22.00 ; ale rano som vecne akoleby ma traktor v noci presiel, nechce sa mi vstavat, proste otraaaaaaas, nechce sa mi. A to nemam deti! Nemam nic ine na plane len chodit do prace a udrziavat domacnost s partnerom. Akooo. Pomoc. Magne b6 berem kazde rano. Neviem uz. Z prace pridem som unavena nic sa mi nechce. Ma ide porazit uz z toho....

yollanda
25. aug 2020

Štítna žľaza?

hederamonstera
25. aug 2020

Mne pomohlo vyradit cukor z jedalnicka, lepsie spim a teda nie som tak rano rozbita...popripade nepi uz poobede kavu, tiez sa lepsie vyspis. Mam inak rovnaky rezim ako ty 🙂

deti95060810
25. aug 2020

v noci spíš a ráno si unavená? či aj v noci máš problémy so spánkom...

autor
25. aug 2020

@deti95060810 no ked chodi partner na tyzdnovky prec tak to vecer strasne zle zaspavam aj hodinu a pol sa prevalujem, ale ked spime spolocne tak to ma vypne pekne do 15-20 minut... teraz je prave prec na tyzdnovke ale to by nemal byt ten problem si myslim. Inak spim normalne v noci ze raz sa asi zobudim alebo az tesne pred budikom

autor
25. aug 2020

@yollanda stitnu nikdy som s nou nemala viditelny problem alebo zeby som o tom vedela, minuly rok preventivka a doktorka hovorila ze stitna je v poriadku . Neviem ci sa to mohlo zmenit

zuzap33
25. aug 2020

Este ostava anemia z nedostatku zeleza a nizky tlak. A tym, ze beries magnezium si ho este viac znizujes a chce sa ti spat

eliska13
25. aug 2020

@zuzap33 niekto potrebuje viac času spat ako 7 h podľa mňa je normálne, že si unavená, keď tak skoro vstávaš.Bavi Ta práca?záleží aj čo robíš sedíš, si v pohybe?ja som opačný typ chcem byť hore do polnoci a ráno spat do 8🙂mňa ranné vstávanie o 6 ubíja a unavená som už na obed

eliska13
25. aug 2020

@zuzap33 mňa magnézium úplne odrovna tiež mam nízky tlak

autor
25. aug 2020

@eliska13 no praveze to ze ja vstavam skoro a to ma nikdy nebavilo, no na vyber momentalne nemam. Vstavat sa premaham. Cestujem hodinu do prace a z prace. Kazda praca je nejaka , niekto by dakoval ze ju vobec ma tak preto sa nechcem stazovat... mam sedavu kancelarsku pracu cizee aj to ma unavi 😕 ..

natasha1988
25. aug 2020

Začni cvičit, to ta nikopne energiou, pridaj železo do stravy.

autor
25. aug 2020

@natasha1988 myslite ze magnezium by mohol byt problem fakt ? Zacala som ho brat pretoze to je vacsinou na unavu nie ?

lelia
25. aug 2020

praveze magnezium sa berie na upokojenie, ukludnenie,nervove vycerpanie

xjakubikovak
25. aug 2020

skus magnerot, dlho som ohrnala nos nad nim ale fakt sa mi zda ze uz nebyvam tak unavena. V mnohych magneziach je magnezia strašne malo a zle sa vstrebava

eliskadad1
25. aug 2020

aj mňa napadla anémia, mala by si zájsť doktorke a povedať jej, že bývaš extrémne unavená aby ti zobrala krv a podľa výsledkov uvidíš.

autor
25. aug 2020

@eliskadad1 okej dakujem vam. Mozno aj pocasie vela robi, jwden den je 29 a dfuhy den 20 pod mrakom tak mozno aj z toho ... a zas zacina vstavanie po tme a chodenie domov po tme 🙏🏼 To bude zas obdobie ...

bluka2
25. aug 2020

Môže to byť nedostatok železa. Ja som tiež bola unavena, ale výsledky ukázali ok železo. Začala som sa hýbať a únava bola fuč

cistykvietok
25. aug 2020

Veľmi ti rozumiem. Cítim sa rovnako. Ráno vstávam cca 5:30 h., vyvenčiť psa, hygiena, úprava, na električku a do práce. V práci skončím o 16:30 h., kým sa dotrepem cez celé mesto na byt, je cca 17:30 h. Opäť von so psíkom, rýchlo niečo urobiť doma a je večer a sprcha... Reálne mám na seba veľmi málo času. Samozrejme, že sa chceme venovať aj sebe s manželom. Takže takú že fakt hodinu iba pre mňa som už dáááávno nemala. Vidím to tak, že skoro vstávame a celý deň je nabitý aktivitami. Proste preto sme také unavené. Keď je dobré dieťa, tak podľa mňa na materskej to môže byť občas ľahšie ako takto makať v práci a potom druhá smena doma. Manžel mi vo všetkom pomáha, pracuje na smeny, takže to plátame všelijako. Neviem, čo by bolo, keby bola domácnosť a psík iba na mne. A víkendy? Doháňam, čo som cez týždeň nestihla plus sme kúpili dom a pomaly ho zariaďujeme, pracujeme v záhrade a tak. Ale občas sa na všetko vykašlem a proste nevarím, neperiem a ideme cez víkend na dáky výlet. 😉

dzejsik
25. aug 2020

no ako prvé by som šla na preventívku, nech ti doktorka vezme krv a pozrie železo, ja som mala anémiu, cítila sa ako ty a stačilo trošku si dať železo dokopy a energia je späť ;)

cistykvietok
25. aug 2020

@dzejsik Asi tak urobím aj ja. Človek je príliš zodpovedný v práci a potom zanedbá svoje zdravie. Na preventívke som nebola už roky...

autor
25. aug 2020

@cistykvietok minuly mesiac sme sa zacali snazit aj o babatko, no bohuzial sa nam nepodarilo kedze som dostala tento mesiac riadne MS na cas ako nikdy asi, tak som bola sklamana. Ale mozno dobre tak, potrebujem sa dat doporiadku aby sa nieco vomne zacalo vyvijat a aby som na to potom mala energiu. Alebo neviem. Vsetko asi bude tak ako ma vtedy kedy to ma byt ...

cistykvietok
25. aug 2020

Keď je človek vyčerpaný, všetko ide ťažšie. Aj snaženie o dieťatko. V každom prípade ti držím palce, aby sa vám to v zdraví podarilo a aby si sa aj ty cítila lepšie.🙂

dzejsik
25. aug 2020

ak sa snažíte o bábo, o to viac odporúčam tú preventívku u doktorky 🙂 bábätko by si železo/živiny našlo, ale aj ty ich potrebuješ ;)

zanet266
25. aug 2020

skus železo, ale vraj je lepšie tekuté železo ,lebo z tabletiek zvykne vznikať zápcha.

eliska13
25. aug 2020

Skús si večer skôr ľahnúť všetko človeka unaví skore vstávanie, dochádzanie, aj pracovať rozmýšľať človek vystavi, sedáva práca...

autor
25. aug 2020

@eliska13 no dakujem vsetkym 🙏🏼

unicornlady
25. aug 2020

Viem, že sa to nedá každý deň, ale mne neskutočne veľa energie dáva les, príroda. Včera som tak bola neskutočne unavená, ale keď sme šli neskôr poobede s priateľom sa prejsť do lesa, úplne ma to nakoplo. Ešte aj večer sa mi lepšie zaspávalo.

V zime mi dodávajú energiu citrusy- mandarinky, pomaranče.

simsalabim
25. aug 2020

Ja ti neporadim, iba napisem, ze som na tom podobne. mam v praci dlhe obdobia, kedy vstavam o 5 a potom dlhe obdobia, kedy vstavam o 7-7.30. A tu sialenu unavu poznam , mna vyslovene nici vstavat tak skoro. Ide to proti mojmu biorytmu, kazi mi to spanok (mam problem zaspat) a to este znasobuje tu unavu... ale nic s tym nenarobim... jedine zmenit pracu. Ked tak skoro vstavat nemusim, citim sa omnoho lepsie, mam lepsi spanok aj viac energie. Jedine, co som odsledovala, je ist spat okamzite, ako sa mi drieme, hoci aj pred deviatou. Vtedy zaspim hned a spanok je kvalitnejsi. Aj ked mi je luto, ze som vlastne este nemala cas na zaluby a pod.

yollanda
25. aug 2020

Jasne že mohlo.

eliskadad1
25. aug 2020

nie je začo a hore hlavu, neber život tak tragicky!

natasha1988
25. aug 2020

magnezium uzivaj to je ok, aj zelezo. Ved chod k lekarke nech ti urobi krvny obraz nech vies na čom si.