Mám diagnostikovanú schizofréniu

jaro1234444
5. feb 2023

Ahojte. Mám diagnostikovanú schizofréniu, čerstvo pár mesiacov. Nezvládal som školu musel som ju prerušiť a zajtra mám isť zas do školy ale nie som toho schopný. Len rodičia tlačia a nevedia veľa o tejto chorobe. Bojím sa čo tam budem robiť a že tam vydržím len chvíľu a zas skončím. Pracovať už vôbec nie som schopný. Bojím sa čo so mnou bude. V nemocnici som bol asi len pár hodín. Mám strach z nemocníc a zle sa adaptujem v cudzom prostredí. Robil som aj psychologické testy ale nemám ešte výsledok. Beriem asi 7 liekov denne, toľko nebrali schizofrenici ani v nemocnici čo som sa dozvedel, preto to asi svedčí o mojom stave koľko liekov beriem. Bludne presvedčený som nebol o ničom pokiaľ viem. Mám stále len hlasy v hlave, dialógy a tak aj po liečbe a nie vždy som sa správal podľa mňa normálne. Nie že by som robil niečo zlé, ale konal som často skratovo. Strašne ma obmedzuje aj moje slabé vnímanie alebo ako to nazvať. Nemôžem za to robiť mnoho vecí. Mám stres už len z toho keď musím niekde ísť. Neviete čo s týmto robiť? Ďakujem.

kacernakokse
5. feb 2023

@jaro1234444 nebolo by pre teba vhodnejšie pár týždňov dochádzať do stacionárneho zariadenia? Nie som si istá či pre tvoju dg je to možné, ale mne by to dávalo zmysel. Na hospitalizáciu to u teba asi úplne nebude a tam by ťa podľa mňa naučili fungovať a znovu sa začleniť do spoločnosti.

jaro1234444
autor
5. feb 2023

@ kacernakokse Nad tým som rozmýšľal tiež len v mojom okolí asi také nie je ani

kacernakokse
5. feb 2023

Tak aspoň terapie s kvalitným terapeutom

kacernakokse
5. feb 2023

@jaro1234444 neviem kde bývaš, ale nemyslím si že by to bol až taký problém tam chodit/dochádzať

pataso
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aurelia2000
5. feb 2023

Si stredoškolák alebo vysokoškolák? Aká škola?

loginexistuje
5. feb 2023

a co na to hovori tvoj psychiater ? v BA musi byt stacionar treba riesit cez VUC a pripadne znovu hospitalizacia
mas aj ID ?

jaro1234444
autor
5. feb 2023

@loginexistuje nemám ID, aj by som ho potreboval asi ale neviem či by mi ho dali, lebo som viac menej nebol v nemocnici a psychiatrička počúva len sťažnosti odo mňa, že stále nie je niečo ok

jaro1234444
autor
5. feb 2023

@aurelia2000 vysokoškolák

lija22
5. feb 2023

@jaro1234444 ahoj. ked este pocujes hlady, lieky bud nezabrali alebonie su tie vhodne. Preco ta nehospitalizovali? Nechod do skoly, rodicom povedz, nech ti daju cas, ze pojdes ked sa stabilizujes. Teraz sa ozaj vybybaj stresom. Drzim ti palce. Je to tazke, ale pojde to ;)

kp7333
5. feb 2023

@jaro1234444 Daj sa hospitalizovat a vydrz, kym ti nastavia liecbu tak, aby zabrala. Ohladom skoly sa porozpravaj s psychiatrom.

jasomzabka
6. feb 2023

@jaro1234444 rozpravala som sa s par ludmi so schyzofreniou a ty mas v porovnani s nimi velmi logicke a zdrave zmyslanie. Este k tym ludom co poznam, vsetci beru lieky uz dlhsie a poviem ti, pridu mi chovanim (s liekmi) omnoho normalnejsi ako ostatni ludia ktorych poznam. Je to sila!