Mám ovčie kiahne

tjaden
25. nov 2014

Ahojte, už niekoľko dní mám horúčky, ráno som sa zobudila celá vyhádzaná...kiahne. Mám doma 3 a pol mesačné bábätko, doktorka vraví, že v takomto veku detičky nezvyknú mať a nie je veľká šanca že by to odo mňa dostala, mám si len častejšie umývať ruky a dať si rúško na ústa aj ked to je už neskoro. Máte si tým niektorá skúsenosti? Malo vaše bábätko kiahne a ak áno bolo to veľmi zlé? ďakujem

loliki
25. nov 2014

Nemam skusenost, ale niektori radia vela C vitaminu. Prajem skore uzdravenie.

margarita
25. nov 2014

@tjaden
ahoj,
nasa posledna to mala ako 6 tyzdnova, tiez mi doki tvrdila, ze neexistuje aby to dostala, ved ju plne dojcim a ja som v detstve kiahne mala prekonane, tak ma mat imunitu odomna...hm, lenze dvaja starsi surodenci kiahnovali, a tiez som to nejako neustrazila, takze potom to dostala aj ona.
ale priebeh bol uplne v pohode, bez teploty a v porovnani s tymi dvoma mala aj menej vyrazok, dokopy po celom telicku asi 20.
prejavovalo sa to najviac tym ze sa chcela velmi casto dojcit, inak nic.
akurat teraz v polroku ma zase pasovy opar, ako dosledok tych prekonanych kiahni, ten virus sa jej reaktivoval, tak zase je za exota, ze polrocna ma opar.
ale tiez ju to nejak netrapi, neplace, nie je nepokojna.

saska.t
25. nov 2014

@tjaden moja dcera dostala kiahne v 4 mesiaccoch od starsej 6 r. dcery,prebehlo to uplne bez problemov,len vysyp a uplne bez teploty u oboch,mladsiu to dokonca ani nesvrbelo,takze prajem bezproblemovy priebeh,tiez som dufala,ze ked kojim,bude dostatocne chranena MM,no nestalo sa...

xlucia
25. nov 2014

@tjaden uz je to jedno. infecna si bola aj 48 hodin pred vysypom. davaj si vela cecka a velmi vela koj.

pupavka123
25. nov 2014

@tjaden Aspon to bude mat malinke za sebou a budes mat pokoj...vzdy lepsie ako keby chodila do skolky a ty z roboty by si musela byt 2-3tyzdne doma...alebo by ste mali zaplatenu dovolenku a bum.bac,prisli by necakane kiahne..takze aj keby to mala dostat,asi tomu nezabranis

petrouchka
25. nov 2014

@tjaden moj syn mal sice az rok a pol, ale kojila som ho
v detstve som kiahne nemala, chytila som ich od starsieho, volala som doktorke aj laktacnej poradkyni, ci mozem dalej kojit a obe povedali, ze nema zmysel prestat kojit, kedze infekcna som bola uz par dni pred vysevom a dieta spolu s mlieckom dostava aj protilatky, ktore sa mne uz zacali tvorit a jemu este nie...takze dieta ma potom lahsi priebeh, lebo este skor, ako u neho choroba prepukne, dostava uz protilatky od matky

sylvia225
25. nov 2014

ja som mala kiahne 4 mesačná, mama spomína, že plakala nado mnou 😉 ale bola čerstvá 18-tka a tie látkové plienky cez pol tela, mám jazvičky na zadku dodnes ... mala som ich veľa a nedával sa fenistil ani nič ... kde som to nachytala netuší, nikto nemal kiahne v rodine ani pred ani po, jedine vraj na poradni musel byť niekto infekčný 😒 ak sa ti mimi nakazí, nič to, budete to mať za sebou