Mám problém s únikom moču

svetliii
29. júl 2023

Ahojte, mám 28 rokov, 7 ročného syna a v poslednej dobe mám problém s únikom moču. Viem, že niesom jediná, ale je to strašne nepríjemné. Mala som to aj tesne po pôrode, ale teraz je to neznesiteľné a to už ne takmer 8 rokov po pôrode. Idem na malú potrebu, vyprázdnim celý mechúr, teda aspoň mám taký pocit, postavím sa, dám si gatky a vybehne mi moc. Je mi z toho hrozne, stále sa musím prezliekat, cítim sa ako stará baba. To mám fakt nosiť plienky alebo co....po urologickej stránke je všetko v poriadku. Nemáte pre mňa nejakú užitočnu radu? Dakujem :(

viestta
29. júl 2023

Skus si pohladat fyzioterapeuta, ktory sa tomu venuje. A Kegelove cviky mozas cvicit aj sama. A pocua som, ze pomaha aj skakanie na trampoline. Ale vsetko je beh na dlhe trate

aiana24
29. júl 2023

Dlhodobo pit bylinkovy caj, tusim zadusnik na to je, aj praslicka, ale radsej sa porad so skusenym bylnkarom.

A lekar nic nezistil?

Podla vychodnej mediciny draha mocoveho mechura suvisi s emociami, partnerskymi vztahmi, strachom a pod.

stellarstar
29. júl 2023

@svetliii ja mám stresovú inkontinenciu, nosim intimky alebo ešte skus cviky na posilnenie svalstva

hedviga2
29. júl 2023

len nie skakat na trampoline! Kegelove su super. Ak nič nepomôže smer chirurgia a vložiť pásik. Ale poznam, je to des. V podstate kdesi v pozadi mozgu stále myslím na”to”. Mierne sa mi to zlepšilo, ale som rozhodnuta na zákrok. Lieky mám, neuživam, nakolko beriem veľa piluliek.

bluka2
29. júl 2023

@viestta ja som o tej trampoline počula presný opak

primadona
29. júl 2023

ja mám tiež s tým problém práveže ja keď skáčem na trampolíne tak mi vždy ujde moč:(

elmivelmi
29. júl 2023

@svetliii Pozri Kegelove cviky