Mám reumu?

14. apr 2022

Ahojte,

Som pol roka po porode. Bolia ma kolena, ale pripisovala som to tomu ze som pribrala. Teraz som uz skoro na povodnej vahe. Bolia ma aj prsty-klbiky na rukach, ale mylsim ze to moze byt aj z pocitaca. Mam svoju firmu a vela “tukam” do pociataca a tym ze mam teraz menej casu tak mam pocit ze som jak datel.
Diky za nazory.

aeruginosa
14. apr 2022

Je jedno, co si myslia ludia na internete. Treba zajst za lekarom a podrobit sa potrebnym vysetreniam.

22betka11
14. apr 2022

tak na toto ti da odpoved jedine lekar, inak mozes len hadat, sice obcas aj ten lekar len tak hada, ja som tak k mojej chodila pol roka a ona ma posielala hocijakym lekarom a vobec nedala spravit testy na reumu, raz dokonca aj na chirurgiu a nakoniec to bola reuma, takze ak mas podozrenie, rovno jej povedz, nech ti spravi testy a nerobi z teba pokusneho kralika na vsetko mozne a ak sa nepotvrdia, nech patra dalej, moze to byt aj karpalny tunela alebo len pretazena ruka z pocitaca

simsalabim
14. apr 2022

No bez vysetrenia ti tazko nieco povieme. Klby mozu boliet z roznych pricin a reuma je iba jednou z nich. Ja mam problemy s klbami a reuma to nie je.

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wadja
14. apr 2022

Toto by som riesila s lekarom. Ja, kebyze nejdem na operaciu kolena tak ani sa nevie ze mam reumu, sice mala som priznaky, ale reume som to nepripisovala vobec. Aj operacia bola z dovodu inej diagnozy a ked pozreli koleno, jasna reuma + histologia to potvrdila. Krvne vysetrenie mi nejak extra zapal nevykazovalo

jaroe
14. apr 2022

Mala som niečo podobné pár mesiacov po pôrode. Reuma to nebola, vraj možno niečo hormonálne v súvislosti s dojčením. Prešlo to po čase.

denisaaairdacova
21. nov 2023

dobry prosím vás chcem sa spýtať či môže bolieť aj hrudník s toho či s toho boli chrbát a od chrbatu hrudník či ako to je aké príznaky si tam dakujem

denisaaairdacova
9. dec 2023

Ahojte chcem sa spýtať ako vám začali príznaky keď vám zistili že máte Rauma
A ako sa s tým dá žit ? Prosím vás pomôže mi som zúfalá neviem byt s detičkami priatel pracuje a ja som stále len doma sa stresujem narodili sa mi dvojičky a mám rok a pol ročného syna začala ma bolieť krčma chrptca troma dvoma mesiacmi a teraz tak týždeň má strane bolia ruky nohy ako keby by som mala svalovku na ráno je to najhoršie keď vstávam neviem sa poriadne postaviť pondelok mám ísť dr zobral mi odber krvi a mám ísť pondelok pre výsledky
Prosím vás čo to môže byť viete mi s tým niekto pomôcť lebo sa strešné bojím či to nemôže byť leukémia alebo niečo také podobne alebo rauma ďakujem.