Mám vysoký tlak

26. jún 2023

Dahojte chcela by som sa poradiť môj tlak je poslednú dobu okolo 130-85 140-90 ráno som dnes mala 140-95 inak mavam tak okolo 85-90 ten spodný bojim sa o seba a bojim sa že to je vysoký tlak …máte nejaké skúsenosti ? Niekde som čítala že vysoký neni niekde že je a treba lieky za každú osobnú skúsenosť budem vďačná

autor
26. jún 2023

Mám 42 rokov

luccija
26. jún 2023

95 je uz vyšší.Nemas nadváhu?
Choď k obvodnej, internistovi môj muž mal taký tlak mal si ho mesiac meriat ráno a internista povedal, že to je v poriadku niekedy mal 80 max 95, ale väčšinou 80-85 na lieky to nebolo
Má schudnúť a tlak sa upravi🙂

melanta
26. jún 2023

Jediná vhodná rada je ísť k lekárovi, aby on zhodnotil resp. hľadal príčiny takéhoto tlaku a riešil to. Liekmi, zmenou životosprávy. NIekomu takýto tlak nič nerobí, u niekoho môže mať fatálne následky. Tlak ako aj iné zdravotné problémy sa liečia u lekára, nie otázkami na MK.

kvetinka75
26. jún 2023

vrchná hranica normálneho tlaku je 140/90. 95 nie je tragické. Treba zistiť príčinu, a tu na MK ti nikto nepovie z čoho to je. Smer- obvodný lekár

mirka414
26. jún 2023

Ja som to tiež tak mala v čase korony 😔neskôr som začala cvicit chodiť do fitka a piť 2 litre vody denne a tlak sa zázračne upravil

taktotedanie
26. jún 2023

Chodte k obvodnemu a nezanedbajte stav
Nelieceny krvny tlak vedie nakoniec k smrti, nestracajte cas na MK

nevenka
26. jún 2023

To je nic, prechodne ked je takto zvyseny. Ja som po porode mala 185/135, na liekoch 😬. A pri tyreotoxikoze dlhodobo okolo 150/100, kym mi nezabrali lieky.
Takze klud, daj si magnezium nejake silnejsie, to moze byt uz hormonalnou nerovnovahou a chod k obvodnej na komplet vysetrenia. Posle Ta na interne alebo kardio. Neboj nic.

autor
26. jún 2023

@taktotedanie bola som teraz aj na kontrolu srdca aj na kontrole hlavy mozgu pred pár dňami to mám posledné 4 dni takto

kvetinka75
26. jún 2023

kontrola hlavy, mozgu - to kvôli nejakej diagnoze? Nemôže to byť z toho? Liečiš sa na niečo?

taktotedanie
26. jún 2023

Moze to byt stitna zlaza atd.. ja som to napisala z dlhodobeho hladiska ak by ste nesli na ziadne vysetrenie antalyto stav by vam dlho pretrvaval

panizima
26. jún 2023

Ahoj lekárka pri prevencii zistila podobný tlak ako ty. Následne čoho beriem už rok liek na tlak

marilora
2. okt 2023

@mirka414 dobry den, trosku starsia tema ale po akom case sa vam tlak upravil? Kolko ste cvicili ?

mirka414
2. okt 2023

@marilora nejak rok som pila veľa veľa vody denne 2-3 l a chodila cvicit a teraz som bola po 3 rokoch u gynekologicky a ta tiež vravela že tlak mám naozaj v norme a aj všetky výsledky oveľa lepšie a už ani lieky nemusím brat ,len stále cvicit a piť vodu

marilora
2. okt 2023

@mirka414 ďakujem za odpoveď. Ja s pitnym rezimom nemam Problem, zacala som raz do tyzdna cvicit yogu a pilates. Do prace chodim na bicykli asi 10 minut kazde rano. Len ci to nebude malo pohybu. Ako casto ste cvicili?